Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Później Na Motor...zmiany- Być Może Za Dwa Lata


Agnich

Rekomendowane odpowiedzi

Mylisz się kochanie. Można jeździć każdym motocyklem, byleby jego moc była ograniczona do 35kW, co jest równe 47KM ( http://www.lw.cad.pl/jedn/jedn_moc.htm ).A taką CB500 (normalnie chyba 60konna) zdławić można, lub nabyć zdławioną w kraju ks-ridera.
dobrze że czuwasz Kochanie bo ja blondynka zapomniałam o możliwości zdławienia, No cóż...człowiek uczy się całe życie jak to dobrze mieć faceta-mądralę
i rzeczywiście jest to tylko projekt. Czyli mamy taką gdybankę co to mniej lub więcej będzie w przyszłości.
Wprawdzie do zakończenia procesu legislacyjnego jeszcze długa droga i pewnie jego końcowy produkt w postaci ustawy będzie odbiegał od jego projektu, ale w takim wypadku jaki byłby sens zamieszania w prasie i to nie typu "Pani domu" takich informacji? Przecież każdy obywatel mógłby dowiedzieć się o tym dopiero po wejściu w życie aktu normatywnego, no nie? A założę się, że Rzp nie czyta nawet potowa tego forum(bo nie chce, nie lubi, nie czuje takiej potrzeby itd), więc stąd mój temat...
Agnich - bardzo dobrze, że zamieściłaś tą informację. Złośliwymi komentarzami się nie przejmuj, jak ktoś rozpoczyna dzień nie od Rzepy tylko od Bild Zeitung albo Die Bunte, to ma prawo nie rozumieć
ja też umiem być złośliwa jędza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to bedzie przebiegalo na zasadzie zdlawienia i opinii diagnosty ze stacji kontroli pojazdow to ustawa juz jest do niczego. Bedzie tak jak z dzisiejszymi bzykami. niby to do 45km/h ,a nie raz widzi sie jak odblokowane jezdza 80km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawy tworzą ludzie z tytułami i wiedzą psychologiczną.
chciałabym, żeby tak było za każdym razem... Jednak tu się z Tobą Kochanie nie zgodzę do końca..Po kilku latach pracy "w branży" i słuchania mądrości niektórych "geniuszy" z pewnego ministerstwa, mam co do tego baaardzo mieszane uczucia... Ustawy, jak już się dowiedziałam, niejednokrotnie tworzą w poszczególnych departamentach młodzi ludzie zaraz po studiach bez większego doświadczenia, po czym, na szczęście bądź nie, są one opiniowane, zmieniane itd... Słyszałam ostatnio też, na jednym ze szkoleń, że projekt pewnej ustawy był dobry, ale po zmianach wyszedł..hm bubel legislacyjny...Poza tym akty prawne tworzą teoretycy na ogół, a nie praktycy, którzy niewiele wiedzą, co dzieje się "na dole" . Nieraz spotkałam się już ze stwierdzeniem ludzi z ministerstwa: "naszym zamysłem było..." ale hm... "chyba nie wyszło...".Natomiast te kwestie, które tu poruszyliśmy, zawarte w tym akurat projekcie, akurat są w pełni uzasadnione jak dla mnie. I tu się zgadzamy, nie ma to tamto
tu się z Toba kompletnie nie zgodzę. I myślę, że przyjęcie stanowiska iż 25 latek ma więcej w głowie oleju niż 19 latek jest bardzo błędne. Tą drogą to i możemy ograniczyć moc dla osób w wieku 65 +(ponieważ możemy założyć, że ich refleks już nie jest taki... )  ... niestety prawda jest taka, że każda osoba jest inna. I myślę, że w wielu przypadkach taki 19 latek zachowa się na drodze lepiej i rozsądniej niż 25 latek. Wszystko zależy od człowieka, a nie od psychologów. Najlepiej to neich wprowadzą odrazu testy jakies psychologiczne (szczegółowe) i dla każdego niech indywidualnie dopasują ograniczenie ..
wiesz, gdyby nie statystyki, nie byłoby potrzeby tworzenia takich przepisów prawa...A testy psychologiczne może byłyby bardzo dobre, bo może wyeliminowałyby część osób, które się do tego po prostu nie nadają... Nie każdy musi być motocyklistą czy kierowcą jakiegokolwiek pojazdu. Owszem, to, jakie będą statystyki, zależy głównie od nas samych, jednak ktoś nad tym musi "czuwać" i tu właśnie kłania się psychologia i , jak mówi Vatzeque, wiedza ludzi z tytułami. W końcu to psychologia właśnie bada mechanizmy i prawa rządzące zachowaniami człowieka, tego młodego również.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Inne media zaś mówiły, że to ma wejść od przyszłego roku, ale patrząc na to wszystko to długo później.W ośrodkach szkolenia kierowców sami też nie wiedzą kiedy to wejdzie (mówili, że teraz, w maju, może później).Dlatego lepiej jak pójdę się zapisać na A i B jeszcze w tym roku, gdy wspominali też o podatku 22% (od nowego roku) no i te kategorie motocyklowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I bardzo dobrze bo to jest poroniony pomysł tylko po ty by trzepać kase.Może jeszcze kategorie na samochody wprowadzą a czemu nie jak na motor można ?Np :B1 - do 1000 cm3B2 - od 1000 - 1600 cm3B3 - Powyżej 1600 i najlepiej z wiekiem minimum 30 lat LOL !!"Aby uzyskać uprawnienia do prowadzenia motocykli, czyli prawo jazdy kategorii A, młody kierowca będzie musiał najpierw zdobyć prawo jazdy na małe motocykle (A1 w wieku 16 lat lub A2 w wieku 18 lat), a następnie po dwuletnim okresie posiadania tych uprawnień będzie miał możliwość uzyskania prawa jazdy na większe motocykle (odpowiednio A2 lub A). Projekt zakłada również podniesienie minimalnego wieku niezbędnego do uzyskania bezpośredniego dostępu do prawa jazdy kategorii A - z obecnych 18 do 24 lat." A to mnie już kompletnie rozwaliło to co nie można odrazu np w wielu 24 lat zrobić tego A ? Bo tak trochę wnioskuję z tego tekstu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.