Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sosnowiec - Gdzie Na Kurs ?


Woju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałbym się zorientować gdzie obecnie najlepiej udać się na kurs w Sosnowcu,oczywiście chodzi o kat.A,oraz jakie są koszty.Jako że mój najbliższy kontakt z motocyklem ograniczał się do siedzenia na nim,to zależałoby mi aby na kursie uczono a nie jak to jest w niektórych szkołach że pompuje się w kursanta wiedzę która na nic mu się nie przyda i wszystko zalicza się na placu manewrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niby robiłem kurs w Sosnowcu w Wojtku, ale w praktyce jest tak, że na teorię nie chodziłem bo mam już B i powtórzyłem sobie tylko wszystko i testy porozwiązywałem. Jazdy z kolei robiłem na placu w DG. Raczej bym się nie nastawiał na jakieś super szkolenie. Moim zdaniem człowiek uczy się jeździć dopiero jak ma w ręku plastik, a kursy zazwyczaj robione są tak, żeby zaliczyć. Dodam, że sam miałem podobne doświadczenie jak Ty, a w zasadzie nawet i mniejsze, bo na moto nawet nie siedziałem przed tym jak poszedłem na kurs. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.adam.sosnowiec.pl/ Polecam szczerze! U Pana Adama robiłem "B" dziesięć lat temu a w ubiegłym roku "A".Z tego co wiem to jeszcze nie podnieśli ceny za "A" więc warto szybko dzwonić.Motocyklami zajmuje sie Pan Wojtek miłośnik oldtimerów, na prawdę duży autorytet w kwestji motocykli.Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to OSK Mariusz - jest to osrodek w hali sportowej w Zagórzu koło Dorjana. Instruktor motocyklista - naprawdę spoko gość, do tego nie stroni od jazdy po mieście, jak to bywa w innych ośrodkach. Chcesz miasto - nie ma problemu, chcesz plac - tak samo. Jazda na chinskim Choperze Jinlun 150 - jak na tym zrobisz osemke to juz zaden motór Ci nie straszny. Ja wjechalem po tym Hornetem na kółeczko i szło jak po maśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda to nie Sosnowiec, ale blisko - bo Katowice Koszutka (za sloneczna petla pierwsza w prawo, kolo budynku sadu), ul. Owocowa 18.plac manewrowy na miejscu, 8-ka ciasniejsza niz na egzaminie, robi sie ja w mniejszej wersji bez problemu. ubior motocyklowy (kaski, rekawice, kurtki) dostepny dla kursantow - nie trzeba miec swoich. jezdzi sie na motocyklach Yamaha YBR 125 (sztuk dwie, naked na plac, diversion z owiewka na miasto), Suzuki GN 125 (plac), bonusowo mozna dostac Honde VTR 250. instruktorem jest Jacek Ciszewski, wieloletni i doswiadczony motocyklista - uczy przede wszystkim techniki jazdy na motocyklu, a nie tylko jak zdac egzamin w WORDzie.sam chodzilem, jezdzilem, zdalem, polecalem i bede polecal. wybor idealny nie tylko dla kierowcow kat. B majacych juz doswiadczenie na drodze, ale i dla calkiem poczatkujacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BerniSV jeśli można wiedzieć to ile ty płaciłeś ?Nie wiedziałem że ten plac koło naftowej to od Adama jest,w sumie mam 5 minut drogi i pod 4 i na plac więc to by mi pasowało,co do tego siedzenia to była chwila,rok temu na targach w Expo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podpisuje pod tym co mówi BerniSV i również polecam to miejsce. Nie dość, że pojeździsz normalnie na sporym placu to i pogadasz z Panem Wojtkiem o wszystkim. Świetny człowiek i już nie mogę się doczekać, aż podjadę do niego pochwalić się nową maszyną jak mu obiecałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BerniSV jeśli można wiedzieć to ile ty płaciłeś ?Nie wiedziałem że ten plac koło naftowej to od Adama jest,w sumie mam 5 minut drogi i pod 4 i na plac więc to by mi pasowało,co do tego siedzenia to była chwila,rok temu na targach w Expo
Ja płaciłem 900 zeta + 60 lekarz. Moja kumpela dzwoniła tam 2 tyg. temu i cena była taka sama. U Pana Wojtka jeździ się na ETZ 251 i na chińskim soft chopperze 250 - cholernie ciężki i nie poręczny, ale jak opanujesz na nim ósemkę to nic Ci nie będzie straszne Poza tym tak jak napisał Burst z Panem Wojtkiem pogadasz o wszystkim a jego wskazówki są na prawdę cenne. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi,będę musiał przedzwonić tam jeszcze,rozmawiałem z znajomymi którzy zdawali tam B i również mówią że bardzo fajna atmosfera.Jeszcze jedno,czy możecie mi polecić jakieś miejsca w sieci i książki które pomogły by mi w nauce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno,czy możecie mi polecić jakieś miejsca w sieci i książki które pomogły by mi w nauce?
"Motocyklista doskonaly", "Strategie uliczne" - obie autorstwa Davida L. Hougha, autorytetu uznanego w motocyklowym swiecie. bardzo dobre ksiazki moim zdaniem, lektura obowiazkowa dla kazdego motocyklisty.do kupienia na allegro, w empiku, na bazarze i w sklepach motocyklowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
co prawda to nie Sosnowiec, ale blisko - bo Katowice Koszutka (za sloneczna petla pierwsza w prawo, kolo budynku sadu), ul. Owocowa 18.plac manewrowy na miejscu, 8-ka ciasniejsza niz na egzaminie, robi sie ja w mniejszej wersji bez problemu. ubior motocyklowy (kaski, rekawice, kurtki) dostepny dla kursantow - nie trzeba miec swoich. jezdzi sie na motocyklach Yamaha YBR 125 (sztuk dwie, naked na plac, diversion z owiewka na miasto), Suzuki GN 125 (plac), bonusowo mozna dostac Honde VTR 250. instruktorem jest Jacek Ciszewski, wieloletni i doswiadczony motocyklista - uczy przede wszystkim techniki jazdy na motocyklu, a nie tylko jak zdac egzamin w WORDzie.sam chodzilem, jezdzilem, zdalem, polecalem i bede polecal. wybor idealny nie tylko dla kierowcow kat. B majacych juz doswiadczenie na drodze, ale i dla calkiem poczatkujacych.
Witam,A czy moglbys cos blizej? Jakies namiary na ten osrodek? Nigdzie tego nie umiem znalesc... Z gory dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,A czy moglbys cos blizej? Jakies namiary na ten osrodek? Nigdzie tego nie umiem znalesc... Z gory dzieki.
Jezu... jestem slepy.. przeciez ten link www.motokurs.pl to wlasnie strona p.Ciszewskiego Dzieki.ps. sorry, za post jeden pod drugim, ale jako gosc nie mam mozliwosci edycji. jesli przeszkadza prosze o wykasowanie.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pochwalę się od czwartku zaczynam kurs u Adama, badania lekarskie załatwiam sam prywatnie czy zostaję wysłany dopiero po zapisaniu ? Bo nie wiem jak to wygląda a nie chciałbym mieć rozbieżności między datą rozpoczęcia kursu a wydania orzeczenia lekarskiego bo podobno potem są problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.