Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowe Prawo Jazdy Na Motocykle


giemul

Rekomendowane odpowiedzi

Artur , mysle zejest na odwrot , wieksza odraze budza osoby bez prawka na moto [tzw dawcy ] niz autem..osobiscie znam na tyle osob jezdzacych bez prawka autem ze braklo by mi palcow zeby ich zliczyc.[tak po za tematem , w zyciu nie jechalem autem po drogach publicznych , tylko po wiejskich zadupiach , nie mam prawka - nie jezdze ] bart , bedzie sie o tym mowic - bedzie sie dzialo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co wy tu za dyskusje nakręcacie , bez prawka czy z ?? NIE MASZ PRAWA JAZDY , - ZDUP..J DO DOMU !!! I TO PIESZO !!! Prosta piłka , nie ma o czym gadać w ogóle . Temat jest o stopniowaniu i na tym się skupmy , proszę . Dobry pomysł czy nie dobry , i argumenty . Na razie to wygrywamy ( ci za )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, nie mam prawka - nie jezdze ]
odpowiedziales tym na moje pytanie. Pewnie wiesz teraz o co zapytam ale sie powstrzymam.Bart_b - tak. od czegos trzeba zaczac.Giemul- stopniowanie TAK. Jezeli ktos sam nie wie od czego ma zaczac to trzeba mu to nakazac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur : odpowiedz na to pytanie ktore nie zadales a chciales zadac brzmi NIE (chociaz nie do konca , jak co to obgadamy to na priv jak chcesz szczegoly hihi ) a teraz poki co lece z tego CHATa bo jutro przed 6 pobudka do szkoly 8/ - uroki bycia młodym szczylem niebiesko autostradowych snow zycze wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim zasostrzyc karanie lacznie z zabieraniem prawa jazdy dozywotnio i jakies roboty spoleczne kopanie rowow itd a w skrajnych przypadkach nawet z wsadzaniem za kraty jak taki jeden z drugim posiedza chociaz z miesiac wiecej im sie odechce
Kolego, trochę popłynąłeś z tym wywodem. Ewentualnie mogłbym się zgodzić z tym, żeby dożywotnio zabierać prawo jazdy osobom, które wsiadają za kółko pod wpływem alkoholu i powodują wypadek. Niech w taki sposób ponoszą odpowiedzialność i karę przez całe życie. Ale przy braku dokumentu, jest to lekką przesadą. Dzisiaj brak prawa jazdy i brak możliwości jego posiadania w wielu sytuacjach jest jak kilkuletni wyrok w papierach. Niekralność i prawo jazdy, to pratycznie podstawy.
prawo jazdy kat A moze zrobic osoba ktora ma zrobione prawo jazdy kat B i przynajmniej 2 lata praktyki taka ktora jest obyta juz z naszymi szosami i przepisami to znacznie zminimalizuje wypadkowosc co byscie powiedzieli na taki przepis?
Też bez sensu. Te kategorie powinny być równorzędne i każdy powinien mieć prawo wyboru, którą kategorię chce posiadać i zrobić najpierw. Nie na zasadzie, że posiadanie kat. B determinuje możliwość zrobienia kat. A. Przy odpowiednim podziale pojemności każdy będzie w stanie w miarę bezboleśnie zdobyć obycie z naszymi drogami i przepisami nie robiąc sobie przy okazji krzywdy.Ale nawiązując do tematu. Jestem jak najbardziej za takim podziałem. Tylko z jednym zastrzeżeniem, o którym już była mowa. Niech jest to tak zorganizowane, żeby nie była to kolejna ustawa, która na równi z poprawą bezpieczeństwa będzie nabijać skarbonkę. Przy przejściu z kategorii na kategorię zrobić jedynie egzamin (ewentualnie tylko sam teoretyczny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciezko mi sobie wyobrazic sytuacje ze psiadam A2 i jezdze od dwoch lat na 250ccm i teraz musze isc do OSK i na 650ccm krecic osemki czy cwiczyc slalom. Sadze ze przejcie z A2 na A powinno odbywac sie z automatu po dwoch latach a oplata to tyko wydanie plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie ta regulacja nic nie zmieni tutaj kary musza być tylko i wyłącznie społeczne bo ktoś co ma kase albo dzianych rodziców, kupią synkowi i tak maszyne na która nie posiada uprawnień wiec w moim przekonaniu prace spoleczne lub jakies inne sa trafione bo co mu po mandacie jak pkt nie dostanie a tatus zapłaci? Tak samo sprawa wyglada jak taki młody ma prace a nie ma prawka.regulacja prawna i te kategorie to ładnie wygląda ale to dotyczy tylko osób które chca sie dostosowac do obowiązujących przepisów i iśc z akoleja czyli zrobić prawo jazdy, a ludzie niedostosowani byii sa i beda, Ci zawsze omijaja wszystko.także w moim przekonaniu system "kar" troche musi sie zmienić.P.s. polak jest tka madry że sa już nawet ogłoszenia na forach motocyzacyjnych dotyczace sprzedazy pkt za zdjecia z fotoradarów ;)Cybek1984 ja miałem najpierw kat A przez 4 lata a potem zrobilem na B;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie egzaminu. Sytuacja autentyczna.Koleś smiga na japońcach już kilka ładnych lat i postanowił w końcu zrobić prawko. Poszedł na egzamin zdał teorie plac jedzie na miasto pierwszy zakręt składa się a tu się przez interkom drze się pan i władca - egzaminator: "Co Pan robi ku**a Pan zagrożenie stwarza tak się nie robi" oczywiście oblał.Podejście drugie za pare dni. Jedzie jak rowerem, prosto nie pochyla się hamuje tylko tylnym bo przedni dodatkowy jest i zdał oczywiście.A i najważniejsze pierwsza proba była w pelnym kombi i to już panu egzaminatorowi nie podobało bo "dawca" przyszedł. Próba 2: Koszulka dżinsy.W jakim my kraju żyjemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie egzaminu. Sytuacja autentyczna.Koleś smiga na japońcach już kilka ładnych lat i postanowił w końcu zrobić prawko. Poszedł na egzamin zdał teorie plac jedzie na miasto pierwszy zakręt składa się a tu się przez interkom drze się pan i władca - egzaminator: "Co Pan robi ku**a Pan zagrożenie stwarza tak się nie robi" oczywiście oblał.Podejście drugie za pare dni. Jedzie jak rowerem, prosto nie pochyla się hamuje tylko tylnym bo przedni dodatkowy jest i zdał oczywiście.A i najważniejsze pierwsza proba była w pelnym kombi i to już panu egzaminatorowi nie podobało bo "dawca" przyszedł. Próba 2: Koszulka dżinsy.W jakim my kraju żyjemy?
To widać chłopak miał jakiegoś niedokońca normalnego egzaminatora z przypadku... Np. moj egzaminator był rzeczowy i widać było, ze gość jest wporządku. A w takiej sytułacji mógł się smiało odwołać, od decyzji tego "profesjonalisty'... Mój instruktor tez mi odrazdzał, przychowdzić na egzamin z własnym kaskiem i we własnym ubiorze, bo podobno na to krzywo patrzą... Naszczescie ja juz przygode ze wspaniałym wojewódzkim osrodkiem ruchu drogowego mam z głowy Przepisy odnośnie zdawania powinny być zaostrzone. Trzy kategorie (A1, A2, A), możliwość zrobienia A od 24 lat. Głowe daje że było by mniej wypadków spowodownych nie raz głupotą niektórych motocyklistów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie glupota jest ze A jest od 24 lat. nawet od 50 to glupota. Trzeba jedzic dwa lata na A2 i koniec. A nie nagle cud sie zdazy bo ktos ma 24wiosne na karku i wiedza z umiejetnosciami spadna jak manna z nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się krótko, jestem za wprowadzeniem takich przepisów. Z autami powinni zrobić identycznie.
no z autami też, tyle żeby nie tak że bydzie cza jakimś WOZEM pokroju 126p jeździć ;) ogólnie tak jak już mówiłem wcześniej- projekt tej ustawy się mi bardzo podoba, tylko po dłuższym zastanowieniu nie podoba mi się to że bydzie cza 2 razy płacić, za A2 a potem zaś za A, zresztą ludzie rejestrują 125 na 50 właśnie z tego powodu że na 50ccm szło jeździć bez uprawień a na A1 cza było wydać już coś kasy ;) ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dobre, widze ze w tym topicu same ciule prawie sa ktorzy maja juz prawko, wielce sa podjarani "ze dobrze.." ciekawe dla kogo. od kiedy niby ma to wejsc? a pozatym to chu# mnie to obchodzi. zrobie prawko do 125ccm a i tak bede jezdzil 600ccm. i niczego to nie zmieni u wielu osob. JP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dobre, widze ze w tym topicu same ciule prawie sa ktorzy maja juz prawko, wielce sa podjarani "ze dobrze.." ciekawe dla kogo. od kiedy niby ma to wejsc? a pozatym to chu# mnie to obchodzi. zrobie prawko do 125ccm a i tak bede jezdzil 600ccm. i niczego to nie zmieni u wielu osob. JP
widze ze mamy tu napalonego 15 latka ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym to chu# mnie to obchodzi. zrobie prawko do 125ccm a i tak bede jezdzil 600ccm. i niczego to nie zmieni u wielu osob. JP
Skoro, cię to ch** obchodzi, to po co takie infantyle teksty i podejście tutaj prezentujesz. Podjarani są Ci, którzy wiedzą, że motocykl w rękach niepokornego dzieciaka może być zabójczą bronią. I jeśli mam być szczery to mnie to mało obchodzi, czy taki dzieciak zrobi sobie krzywdę, ale zdecydowanie wolałbym żeby tej krzywdy przy okazji nie zrobił mi.I patrząc na chłodno, perspektywa przejeżdżenia dwóch lat, na czymś słabszym i możliwość zmiany na dowolny motocykl w wieku 20 lat, wcale nie jest taka tragiczna i beznadziejna.Trochę pokory na przyszłość.A tych dwóch dużych liter na samym końcu naprawdę mi się nie chce komentować (chyba, że nie zrozumiałem ich tak jak powinienem, w co wątpię)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem poco gosciom prawo do pisania postow. to nic nie wnosi do tematu procz bluzgow.Jestes za smarkaty na cos ponad 125ccm i pogodz sie z tym. A ten przepis ktory wejdzie jest po to aby takim nieodpowiedzialnym ludziom ratowac zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam PRAWIE 18 , nazekam troszke na ten przepis ale rozumie to ze ludzie zza biurek chca zeby ludzie czuli sie bezpieczniej.. ale chłopcze w moim wieku daj na luzz , to ze jestes gosciem powinno Cie jeszcze bardziej zmobilizowac do odrobiny kultury.. a potem sie dziwia ze nam nie chca dac wczesniej robic prawka , jak nie umiemy zapanowac nad soba a co dopiero nad maszyną ? oO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.