Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Komis Motocyklowy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

eeee a pokaż mi że to ja założyłem ? niby po co jak mam jedno ? edit:może niech jakiś mod albo admin sprawdzi ip tego kolesia co napisał tamten temat i porówna z moimi ( piszę z 2 IP , jeden w pracy drugi w domu ) bo się teraz panowie będą niepotrzebnie czepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To święte słowa.Można znaleźć przyzwoity motocykl za około 4000 zł, będę monotonny i będzie do Suzuki GS500, przy odrobinie szczęścia będzie trzeba w niego włożyć ok. 400-600 zł. I jest to jedna z najtańszych możliwych opcji, jeżeli chodzi o zakup i eksploatację motocykla. Nie ma cudów, za 2,5-3 tys. zł nie znajdziesz nic co jeździ przyzwoicie i ma znaczek Suzuki/Yamahy/Hondy/Kawasaki/BMW/itd.4 tys. na motocykl, 500 zł serwis, 300 zł przerejestrowanie, 1000 zł ubrania, inne wydatki: 300 zł. To minimum ile musisz wydać, nie wliczam w to paliwa czyli w przypadku GS-a 4,5 litra na 100 km.Nie masz kasy, kup MZ-tkę za 1-2 tys. zł, reszta jak wyżej. Niech ktoś z moderatorów zamknie temat, bo śmiesznie się robi, powtarzając 100 razy to samo przez 100 userów forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Nie ma cudów, za 2,5-3 tys. zł nie znajdziesz nic co jeździ przyzwoicie i ma znaczek Suzuki/Yamahy/Hondy/Kawasaki/BMW/itd.[...]
A ja kupiłem za grosze, starą hondę (92), bez zaplecza w postaci rynku używanych części zamiennych, bez doświadczenia w mechanice czegokolwiek, napalony, bez jazdy próbnej, z ograniczoną gotówka na naprawy...Wymieniłem: napęd, klocki, olej, płyn chłodniczy, filtr oleju i powietrza, tylna opona. Po sezonie stwierdzam że będzie potrzebny tylko nowy komplet gum i lepsze aku... Przed następnym sezonem sprawdzę zawory i gaźniki no ale to chyba norma.Przyśpiesza, hamuje, prosto jedzie, mało pali, nic nie stuka, nie trzęsie, odpala czasami na ssaniu a czasami bez. Tego oczekiwałem od pierwszego moto i oczekiwania zostały spełnione w 100%i śmigam i nie zamieniłbym mojej maszynki na żadnego gs`a za 5-6 klocków. a będę niedyskretny i powiem, że za moto dałem 2 klocki... Porównywałem ostatnio dość dokładnie stan mojego moto do shadowki 600, gsxf olejaka, gs`ki z połowy lat 90 i jestem więcej niż zadowolony.da się, nie wszystko co nie jest gs`em, cb czy er5`tką to padaka.pozdrawiam i powodzenia życzę, może utopisz a może nie nikt ci tego tu nie powie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie też juz denerwuje ten ustawicznie powtarzany mit ze wszystko co tanie to padaka.Ja na Twoim miejscu poszukałbym w starszej wersji XJ-600 oraz zainteresowałbym sie Hondą CB 450s - oba te moto miałem i nie mogę powiedzeć złego słowa. Co do cen to taką yamahę (tyle że bez papierów) sprzedawałem za 1500 zł - myślę że do 3 koła kupisz lekko (z papierami). Hondę sprzedałem za 2500.Co do popularnej "trójcy 500" to ich ceny są właśnie sztucznie zawyżone przez ich popularnośc. Nasciągali tego tego od gebelsów i teraz każdy sie chce pozbyć bo muł Myślę też że nie powinineś ulegać mitom że wszystko powyżej 500 na początek to śmierć. Hondę sprzedałem właśnie tylko z tego powodu ze była mułowata i sądzę że kupując 500 też będziesz po kilku miesiącach oglądał się za czymś mocniejszym. Do wszystkiego trzeba mieć rozum po prostu Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jakieś moto do 3tysi:http://moto.allegro.pl/item749879715_super..._f1_street.html - CBR F1 a'la stunter/street http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1549669 - "wita,m ma do zaoferowania fajny motor jakim jest honda nsr"http://moto.allegro.pl/item756980989_yamaha_xj_750.html - XJ 750Tak... To by było na tyle. Polecałbym kupic ten pierwszy moto, czyli CBR - jak tylko nauczysz się ruszać, możesz od razu próbować iść na koło (tylne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis do tej vtr...Kup, bo ktoś Ci ją sprzątniety tak serio czy sobie jaja robisz ? 4t, a ta gpz ? nie ukrywam że bardziej mi się podoba ( nie... nie ze względu na moc )
No bo każdy moto który chciałeś kupić to znikał wcześniej.Ja Ci już poradziłem co ja bym zrobił na Twoim miejscu, ale skoro nie podzielasz mojego zdania to trudno, zrób jak uważasz za słuszne. Poza tym to nie moja kasa i zdrowie =]Powodzenia.edit: Przy vtr gościu opisał ładnie co zrobił z moto, poza tym ma drugi silnik, wiec w razie czego jakieś tam części zamienne masz.A ta kawa to nie wiem, kolor mi nie podchodzi ;pJak już koledzy pisali - weź koniecznie jakiegoś mechanika ze sobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wymieniłem: napęd, klocki, olej, płyn chłodniczy, filtr oleju i powietrza, tylna opona. Po sezonie stwierdzam że będzie potrzebny tylko nowy komplet gum i lepsze aku... Przed następnym sezonem sprawdzę zawory i gaźniki no ale to chyba norma."Czyli policz jeszcze ile włożyłeś. Chłopak pisze że ma 3 tys. zł i koniec. Nie będzie miał 1000 czy 1500 zł na "włożenie".500 nie jest demonem prędkości, jednak jak zostało wspomniane wyżej, jednak za rozsądne pieniądze można kupić taki motocykl, a następnie jest tańszy w utrzymaniu niż CBR-ka czy XJ-ota, m.in ze względu na spalanie, cenę części które są łatwo dostępne, itd. Chłopak nie ma kasy, więc nie będzie miał dużo kasy na paliwo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech ... ja wiem że wszyscy jesteście za tym żeby kupić coś "lepszego" i droższego na wiosnę ... ale ja już w zasadzie zdecydowałem że teraz chce coś kupić ... i bardziej bym się cieszył gdybyście zamiast powtarzania mi w kółko żebym czekał do wiosny ( uparty ze mnie człowiek - wiem ) napisali co sądzicie o modelach które pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent na nowy, nie używany, fabryczny pojazd udziela gwarancji, ale nie na to że się nie popsuje, tylko na to że naprawi sprzęt jak się coś popsuje.Jak ktoś pisze że XJ-ota ma 75 tys. przebiegu to powinien napisać, że nie wie czy motocykl ma 275, czy 375 tys. km.A "cebra" po totalnym katowaniu, może i prosta, ale bałbym się na takim "cudzie" jeździć.Jeszcze tak dalej pójdzie i ten temat wygra w kategorii najgłupszy post roku 2009.Co mamy napisać: że to super sprzęt, że forum daje na niego gwarancję, że się nie zepsuje, wyglądają te sprzęty tak jak wyglądają, zapewne są mocno zaniedbane i nie liczyłbym na to że taki sprzęt jest tuż po serwisie za 1500 zł. Musisz pojechać i zobaczyć, jak nie znasz to albo bierzesz kogoś ze sobą, albo znajdujesz mechanika w pobliżu, płacisz i on oceni.Może tutaj zajrzyj: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.p...p;change_view=1Widzę że allegrowicz ma kilka tanich motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja moze dodam swoja cenna uwage:kazdy z tych motocykli, ktore pokazujesz w aukcjach jest tak samo swietny jak sokol milenium z gwiezdnych wojen. Moge Ci dac osobista gwarancje z prawem rekojmi na 12 sekund na kazdy z tych sprzetow i dodatkowo dac Ci certfikat na pismie jednego z mechanikow sons of anarchy, ze gdy pojedziesz sam ogladac jedna ze znalezionych przez siebie maszyn do sprzedawcy i pokazesz mu to pismo, to napewno nie wcisnie Ci kitu..Dodatkowo w ramach przeprosin sprzedawca zapewne doda Ci zagubioną pierwszą cyferkę z licznika jedynkę, lub dwójkę, co dodatkowo bedzie swiadczylo o tym, ze jest on uczciwym sprzedawcom i nie sciemnia ze sprzet ma 60 tys km, tylko ze ma 160 tys km albo 260 km..Dodatkowo, jesli masz oczywiscie taka ochote, to pomoge Ci mentalnie przy negocjacjach i negocjujac ze sprzedawcom, mozesz do mnie zadzwonic, przekazac mu telefon i bede z nim negocjowac korzystny dla ciebie rabat od niego.. moim glownym argumentem bedzie to, ze znam kuzyna mechanika, ktory mial praktyki w warsztacie, gdzie tuningowali fury dla niemieckiego oddzialu policji autostradowej Cobra..jesli Ci to nie wystarczy to niestety moja uboga wiedza, jak i zapewne kazdego z forumowicz sie na tym konczy i powinienes dzialac z mysla przewodnia Adama Slodowego "Zrób to sam"Powodzenia w zakupie i niech NOS bedzie z Toba (podtlenek azotu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.