Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Turystyk


tomson873

Rekomendowane odpowiedzi

WitamJeśli chodzi o dobrego turyste to z czystym sumieniem polecam Deauvilke. Sam przejeździłem nią już ok 30tys i sprawdza się w 100%. Kufry zintegrowane z możliwością powiększenia, do tego mam kufer centralny maxie 52l i z dziewczyną spokojnie mieścimy się z bagażami na wyjazdy 2 tygodniowe. Do tego namiot na kufer, dwa śpiwory, karimaty i robi nam się całkiem żwawy objuczony konik ;) Może to 60 koników nie jest powalające, ale na autostradach prędkość rzędu 140km/h utrzymuje i pod ręką jest jeszcze zapas. Do tego kardan, całkowicie bezobsługowy i bezproblemowy, gdzie jedyną czynnością, o której należy pamiętać to, to żeby wymieniać olej co ok 25 tys km. Niskie spalanie to kolejny atut tego motocykla (u mnie wynosi ok 4,0-5,5l) wszystko zależy od tego jak się kręci. Wymiana oleju, regulacja zaworów, sprawdzenie gaźników co 12tys km. Pozycja za kierownicą bardzo wygodna, a jeśli masz wysoką szybę, to z otwartą szybką w kasku można jeździć przy prędkości 80km i nic nie wieje ;) (mam 178cm wzrostu).hanssx wspomniał, o silniku V-twina, a to znaczy, że remont czeka Cię dopiero jak stuknie mu z 200tys lub więcej ;)Niektórzy mówią, że jest ciężka (ok 250kg zatankowana), ale ma to swoje plusy- w trasie dobrze trzyma się drogi, a jak się już człowiek wjeździ to w mieście nie ma problemu z manewrowaniem.Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Fazera, ale do turystyki lepszy chyba będzie v-storm - pojemność około 600, pozycja bardziej wyprostowana, wyższa szyba...
DL650 - taka nazwa więc nie około 600Ja na takim podaję i to jest turystyk do długich podróży. Zrobiłem nim Amsterdam (2500), Krym (5000), Rumunię (2500) i dupa wytrzymała za każdym razem. Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jak narazie dzięki za pomoc. Nadal zostaje przy Fazerce, ale mam jescze jedno pytanie co do niej: czy wydech, który jest pod zadupkiem nie oddaje ciepła w trakcie (dłuższej) drogi??
Sam nie jechałem, ale gadałem z dwiema pasażerkami to jedna strasznie narzekała, a druga tylko trochę Może da się coś pod siedzenie włożyć czy cuś, ale póki co chyba wybrałbym tłumik z boku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jak narazie dzięki za pomoc. Nadal zostaje przy Fazerce, ale mam jescze jedno pytanie co do niej: czy wydech, który jest pod zadupkiem nie oddaje ciepła w trakcie (dłuższej) drogi??
Nie wiem jak jest na miejscu pasażera, ale jeśli chodzi o kierowce to jest to problem jeśli staniesz gdzieś w gorący dzień z odpalonym silnikiem. Pod dupą masz katalizator i naprawdę spora porcja ciepła idzie prosto w siedzenie. Jak już się jedzie to ja raczej problemu nie zauważam.Co do samego FZ6 to lepszego motocykla do szybkiej turystyki solo w klasie 600 chyba nie znajdziesz. Jest wygodny, ekonomiczny i dosyć szybki. W określonych warunkach nawet za sportami potrafi nadążyć. Jeśli się zdecydujesz to w mojej opinii nie będziesz żałował ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Thundercat? Ja wlasnie w cos takiego bd celowal. Moc duza, wygoda i sportowe zaciecie.
Wlasnie o to chodzi ze nie kreca mna takie sportowe.
Co do samego FZ6 to lepszego motocykla do szybkiej turystyki solo w klasie 600 chyba nie znajdziesz. Jest wygodny, ekonomiczny i dosyć szybki. W określonych warunkach nawet za sportami potrafi nadążyć. Jeśli się zdecydujesz to w mojej opinii nie będziesz żałował ;)
FZ6 co prawda ma dużo mocy ale to jedynie(w moim przypadku) do dynamicznej jazdy, a nie do śmigania(pirat drogowy), a nagrzewanie się pod tyłkiem to chyba kwestia przyzwyczajenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam was wszystkich bardzo serdecznie a zarazem proszę o pomoc.  Szukam dla siebie pierwszego motoru . Zakochałem się w Hondzie Cb500x . Natomiast nie jest to moja półka cenowa. Szukam motoru który ma mi służyć glównie do wycieczek a zatem że moja luba nie ma Prawka na motor chciałbym aby był wygodny dla 2 osób . Pamietajac ze ma to być mój pierwszy motocykl nie  proponujcie dużych pojemności . Myślę że po sprzedaniu mojego Nissana 200sx i motoroweru mogę przeznaczyć na motor 8-10 tyś zł . Podoba mi się też Honda Varadero 125 ale myśle że może się okazać za słaba na trasie . Choć jest tania i może na jeden sezon wystarczy . Szukam Motoru typu Transalp ale to chyba nie na moje możliwości .Proszę o opinie was bardziej doświadczonych pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.