Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Chorwacja 2009


cali78

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witampod koniec lipca wybieramy sie w trzy motory do Chorwacji jadac trasa z Bielska Białej prosto w dół na mapie aż do Grecji- pozniej objeżdzamy Grecję i kierujemy się do Chorwacji na pobyt 5 dniowy.Chciałabym się dowiedzieć, czy powinnam wziąć kask szczękowy czy będzie mi raczej w nim za gorąco. Planuje wziac skore, zarowno spodnie i kurtke, chodzi mi o bezpieczenstwo. Myslicie ze dam rade w niej jechac, czy sie ugotuje na twardo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 razy byłem puszka na Chorwacji..zwiedziłem wybrzeże,i wyspy..zawsze srałem w gacie a gęsia skórka mnie obskakiwała na widok chłopaków mknących po serpentynkach wybrzeża na maszynach...marze o takiej wyprawie,mam moto przystosowane..myśle wciąż intensywnie...
To nie ma co myśleć,tylko pakować moto i w drogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Też wybieram sie do Chorwacji, kumpel z którym miałem jechać dzisiaj zaczą się wymigiwać więc może mógłbym dołączyć do jakiejś ekipy? planowałem wyjazd 12/09 i powrót 22/09 ale mogę pojechać parę dni wcześniej (23/09 muszę być w robocie).Jeśli ktoś jedzie albo chciałby pojechać w przybliżeniu w tym terminie to proszę o info (już cały plan wycieczki opracowałem ale jakby co to można go zmodyfikować).Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

maciek1982 a moglbys mi podac gdzie trzeba kupowac winiety, czy trzeba miec zielona karte i ktoredy jedziesz? w sumie tez sie zbieram pomalu na wyjazd do chorwacji tylko chcialem smignac przez budapeszt -> balaton -> rijeka -> powrot mozna wiedziec ile przeznaczasz keszu na wyprawe (mniej wiecej) czy po prostu wyplacasz z bankomatu tyle ile bedzie Ci potrzebne ? ;) jak bys mogl jakies info podac bylbym wdzieczny! pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno wróciłem z Chorwacjiw chorwacji opłaca sie wypłacać z bankomatu (przynajmniej w mBanku) - waluta -> kunywiniety na węgrzech kupuje sie na stacjach benzynowych, winieta na samochod na 4 dni to 6,5 euro; na wegrzech beznadziejnie mowia po angielsku, głównie niemiecki uznająw chorwacji uważaj bo są inne bramki na karte a inne przy płatności gotówka (tak jest w zagrzebiu, w innych miejscach bywa tak, ze są te same kasy)w chorwacji są zajebiste autostrady, na wegrzech jest pełno rondbalaton jest brzydki, ze wschodniej strony jest autostrada, z zachodniej wąska, kręta droga z dużą ilością miasteczek po drodze, ograniczeń, bez miejsca na wyprzedzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jechałem tak, 5 dni, 3tys km, noclegi pod namiotem, żarcie - konserwy + zupki chińskie i pasztecik z kogucikiem http://img443.imageshack.us/img443/6914/trasa.jpgza samo paliwo jakoś kolo 700zł a łącznie jakies 1250 + 250 bilet na prom ze splitu do ankonywiniety na słowenie i na austrie trzeba, a w chorwacji płatne przy bramkach... na włoszech tez bramki ale jakieś dziwne takie ze zawsze za darmo przejeżdzałem a no i polecam najbardziej droge po wybrzeżu chorwacji (piekny asflat piekne winkle piękne urwiska i przepaście no i cały czas moze po prawej )no i wyspe Pag a szczególnie jej pustynną część jazda super drogą jak przez inny świat dookoła tylko kamienie i piach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na węgrzech można złapać nocleg od 10 euro - trzeba czasem tylko o pare miejsc zachaczyć, żeby za mniej więcej tyle sie przespać. Jeśli chodzi o mój wyjazd to jechaliśmy samochodem i tutaj raczej porównania nie ma.My jechaliśmy przez Słowacje - uważaj na tamtejszą drogówke - lubią stać w miastach a mandat za niewielkie przekroczenie prędkości(rzedu 10-20 km/h) to 400 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.