Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Chorwacja 2009


cali78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w terminie od 11.07 do 27.07 planujemy wyjazd na Chorwację na razie na 2 motory , chcemy jachać całym wybrzeżem od północy do samego Dubrownika po drodze zwiedzać warte odwiedzenia miejsca , opalać się , nurkować a wieczorami imprezować tak 2 dni w jednym miejscu .Spanie raczej kwatery w ciemno .moze jakas wyspa jeszcze promem ?Dojazd na miejsce w jeden dzień o czym zapomniałem , co zabrać , gdzie jechać , co omijać itd płacić karta ,moze jakiś namiar na konkretne miejscowosci i noclegi , ?? do jakich miejscowości jechać koniecznie z góry dzięki za każdą wskazówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witka !!no Ja z Boa i naszymi Kobitkami zrobiliśnmy taką trase w zeszłym roku.wakacje zajedwabiste !! co warto zwiedzic, koniecznie trasa północ południe wybrzerzem, niezapomniane widoki super asfalt, zakrety miodzio ze ho ho bajka poprostu.polecam wyprawe do parku narodowego KRKA lub na Pitlfickie Jeziora my akurat byliśmy w KRKA ale bardzo pozytywnie Obowiązkowo zatrzymajcie sie w miejscowości PRIMOSTENsuper miejsce pekne stare miasto i wiele atrakcji, można połynąć w rejs na morze bardzo polecam,Dubrownik też warto zwiedzic ale zeby siedziec tam na dlużej to juz nam nie pasowalo wiec wracaliśmy spowqrotem do środkowej chorwcjiPiknie też podobno jest napółwyspie KORCULA ale nie dojechaliśmy,Jeżeli chodzi o kwatery bezproblemo znajdziecie na miejscu, trzeba tylko troche poszukac, cenowo rewelacja lepiej niż nad polskim morzem, a można znależć kwarery z zejsciem do samego morza tak jak my mielismy, placic mozna w kunach lub w EURO wola brac EURO wiec możecie sobie na noclego wziać E z polski (choc ten przelicznik dzisiaj to porazka)woda cieplutka i czyściutka jak kryształ, nurkowanie bajerka,ogólnie polecam jezdzic i zwiedzac tak jak napisaleś a wieczorami sie bawicjeżeli chodzi o trasejechaliśmy jeden dzień Czechy-Słowacja-Węgry-Słowenia-Chorwacja, żadnych opłat za drogi, do miejscowości SENJ jakies 850 kmtam kilka dni i na południe, Paliwo w podobnej cenie jak w Polsce, płatność kartą bezproblemowo czy to na stacjach czy w sklepach, przelicznik korzystniejszy niż by zmieniac na miejscu, a i wybrac cash z bankomatu nie problem.Na co uważać:zaplaciliśmy mandat na chorwacji za jazde w wietrze !!!!! totalna jazda, jest zakaz poruszania sie trasą nadmorską dla motocykli gdy ostro wieje, uważajcie na to bo kasowali wszystkie motorki po koleji jak leci, no i nie dogadasz sie, 500 kun poszło hehe biorą tez w EUROnbie wrto brac cieplych ciuchow bo chyc niesamowity a jechalismy we wrzesniu, no i sprzecik do nurkowania warto wziasc, pozatym wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy i w droge no to szerokosci zycze i udanej wyprawy[pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tez oprocz tego co powyzej, TROGIR i SPLIT a jesli jestes milosnikiem rzymskich ruin a'la forum romanum to warto przed Splitem wstapic do SALONY, ogromy teren ruiny starego rzymskiego miasta. Kasa z bankomatu bez problemow z noclegami tez nie jest zle. Swietne wino i rakija od "producenta". Udanych wakacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też byliśmy w zeszłym roku w Chowacji niezłą ekipa i o dziwo pola namiotowe wcale nie wychodzą taniej od kwater. Jedyny plus jest taki, że ma się "bliski" kontakt z naturą ( trzeba sobie naustawiać niezłe podpory z kamieni do namiotów bo nijak nie da się wbić śledzi :| )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też byliśmy w zeszłym roku w Chowacji niezłą ekipa i o dziwo pola namiotowe wcale nie wychodzą taniej od kwater. Jedyny plus jest taki, że ma się "bliski" kontakt z naturą ( trzeba sobie naustawiać niezłe podpory z kamieni do namiotów bo nijak nie da się wbić śledzi :| )
z noclegiem juz postanowione tylko kwatery ,po całym dniu nie bede miał siły na zabawę w namioty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opisu Gadged'a dodam jedynie, że trasa wzdłuż wybrzeża - owszem jest zajebista pod względęm widokowym, zakręty też piękne ale jest jeden problem - jedzie sie nią raczej wolno.. kosmiczna ilość zakrętów w połączeniu z ruchem zwłaszcza autobusów turystycznych powoduje że rzadko da się pykać szybciej niż 80km/h, a jak już się uda to i tak po kilku chwilach dogania się następny autobus i znowu przez kilka km czeka na kawałek prostej i wolny lewy pas.. Nie mówie żeby te trase omijać, wręcz przeciwnie tylko nie polecałbym np. planować przejazdu całej długości chorwacji z góry na dół (ok. 700 km jak dobrze pamietam) w jeden dzień - bo tą drogą to się nie uda ;) nam zjazd z primosten do dubronika (niecałe 300 km) zajął 6 godzin.. nie wspominając, że był upał a przez ślimacze tempo nie było w ogóle chłodzenia, momentami nawet kask trzeba było otwierać, no bo nie szło od tamtej trasy zawsze jak się dało to uciekaliśmy na autostrady (np. powrót z dubrovnika na północ do rijeki: dubronik->split wzdłuz brzegu, a od splitu na bane i ogień dalej). Bany sa płatne, ale jedzie się nimi przyjemnie - szerokie, mały ruch i też dosyć ciekawe widoki (w tym ogromne wiadukty albo kilku km tunele).Przyznaje też że trza uważać na policje, niby wszyscy tam jeżdzą bez kasków ale jak myśmy 100m do sklepu po browar pojechali i akurat pod naszą bramą się zaczaili to chcieli nam wdpucyć po 500 kun (250zł) plus 1000 kun (500zl) za przejechanie ciaglej linii.. skonczylo sie na 500 kun za linie, ale troche trza bylo popłakać i prosić Jeżdzą tam nieoznakowanymi skodami octavia, a na banie nieoznakowanym mercami.. widać vectry im za małe ;)Podsumowując - wypisałem tu 2 rzeczy warte ostrzeżenia, a tak poza tym to szczerze polecam ten kraj na wypad wakacyjny - jest tam pięknie, ciepło i nie az tak bardzo drogo ;) Dobry wybór! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy bylem w chorwacji na moto i polecam na maxa! za pierwszym razem z sharkiem i jechalismy przez wieden na maribor (slowenia), tam nocleg i potem do rijeki zajebistymi winklami (pierwsze to winkle na slowenii, wsrod zieleni i wzdloz rzeki, a potem wjezdzajac do chorwacji jedzie sie serpentynami i caly czas widac chorwackie fiordy).. do rijeki wtedy wjezdza sie, przejezdzajac taki wysoki most....potem jak ktos wczesniej napisal nie ma szans zrobic 700 km droga wzdluz wybrzeza bo srednie tempo przelotowe wynosi 50 km/h (mimo ze caly czas masz uczucie max zapier...)..z miast godnych zwiedzenia polecam: Zadar (stare miasto wieczorem), Split (stare miasto wiecozxrem i tamtejsze kluby) - w samym Splicie jest duzo plaz piaszczystych. Makarska (koniecznie!!! i klub Deep, wykuty w skale), Dubrovnik (tylko wpasc na stare miasto i zjesc sea food w porcie, bo wiecej nie ma co tam robic).. Potem, wracajac polecam z Zadar jechac na plitvice droga 59 (jedzie sie kilkoma wysooookimi mostami)..Natomiast w 2008 wpadlismy ekipa z wloch (po przejechaniu alp i dolomitów) promem z ancony do split i jechalismy podobnie, najdluzej zabawiajac w makarska...ogolnie chorwacje max polecam..zwlaszcza od splitu w dol, gdyz wydaje sie byc troche klimat bardziej przyjazny..co do spania, to nie warto rozbijac namiotru (caly dzien jazdy a potem walczenie ze sledziami za 10 euro od osoby), tylko kwatery za 15 euro z lazienka i widokiem na morze ;).jakby ktos mial pytania to niech pyta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj GIEMULA. Kiedyś dostałem od niego linka do fajnej stronki z adresami pól naniotowych na południu. Ja niestety nie pomogę bo gdzieś zgubiłem tą stronkę.P.S. Ja też bym z niej chętnie skorzystał.
http://www.eurocamps.net/index.php?ids=2&lng=PLhttp://pl.campingcompass.com/kemping/norwegia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mój pierwszy post więc witam wszystkich. Co do ciekawych miejsc w Chorwacji to polecam półwysep Peljesac - takich winkli nie ma nigdzie w Europie. Ruch znikomy, policji brak. Tym półwyspem dojedzie się na Korculę - wyspa i miasto skąd pochodzi Marco Polo. Jeżdżę tam z moją Panią od 5 lat i mamy tam bardzo miłą metę w miejscowości Zuljana. Może ktoś widział film "The Beach" - jeżeli tak, to właśnie tak tam jest. Gdyby ktoś chciał to mogę przesłać namiary na miłe pole namiotowe z niezłym zapleczem. Właściciele są niezbyt zamożni, mają sporo dzieci i robią wszystko, żeby ich klientom dobrze się działo. Dla mnie tam jest jak w raju. Jest tam tylko 100 stałych mieszkańców. Szczególnie warto tam wpaść w okolicy przesilenia letniego - wtedy mają imprezę św. Ivana (noc świętojańska) - stoi cysterna z winem i grill z sardynkami (za free). Zabawa do rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam co-nieco do czynienia z Chorwacją...Ta wódka nazywa się rakija i jest narodowym trunkiem - przed zakupem można spróbować. Na dobrą rakiję trzeba trafić oczywisćie. Na pewno nie polecam jej pić w upale w środku dnia Od niedawna jestem motonitką - będę ujeżdżać moto w Chorwacji.A wszelkie swoje spostrzeżenia i przydatne informacje będę zamieszczać tutaj - zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja plus 2 kumpli też zastanawiamy się nad wyjazdem do Chorwacji lub Bułgarii ale do lipca jeszcze sporo czasu wszystko wyjdzie w praniu (kesz, urlop, studia). Postaram się z nimi bardziej doprecyzować plany bo jak na razie to była luźna propozycja przy piwku.Większą grupą będzie weselej - pożyjemy zobaczymy - dam znać czy się "podepniemy"PS. Co do kwater to jazda w ciemno nie stanowi żadnego problemu... ale nie w sezonie. W sezonie też nie jest najgorzej (lepiej niż nad Bałtykiem) Moja miłość była już 3 razy - wyjazd z dnia na dzień i zawsze mieli pełno kwater do wyboru - wybrzydzali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystki na początku września szykuje się na wyjazd do Chorwacji, w chwili obenej jadą dwa motocykle cała podróż będzie trwała gdzie koło 3 tygodni z tym że w samej Chorwacji bedziemy koło tygodnia. Jeżeli jest ktoś chętny niech pisze na gg 6216747

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji będę w pierwszej połowie sierpnia na 7 dni, więc jeśli ktoś chce to zapraszam. Miejscowości do zwiedzenia to: Cellje (Słowenia) - tam nocleg.Rijeka, Zadar ( w Zadarze nocleg)Split (tam nocleg)Makarska (2-3 noclegi)DubrovnikPowrót z Makarska do Sombor w Serbii (przejazd przez Plitvice i Bosnie)Sombor (1 nocleg) u przyjacielaPowrót w 1 dzień (ok800km) przez Węgry, Słowację (Tatry, Bańska) do Katowic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.