Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rysa


F-R-A-N-C

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niewielką rysę na plastiku jakim preparatem i jak ją zniwelować?Czy te kretki są dobre?Czy radzicie coś innego?A może pasta?Jakiej firmy bo to napewno też ważne.
możesz spróbować pastą gładkościerną, są takie specjalne do plastiku, ale jak nie masz doświadczenia to może być ciężko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak głęboka jest rysa jeśli na klarze trzyj pastą jeśli doszło do bazy to wytrzesz matową plamę zamiast zniwelować rysę. Jeśli doszło do bazy to poprawka lakiernicza zostaje, a tymi uniwersalnymi specyfikami nie poprawisz tak by nie było tego widać czasem efekt gorszy niż sama rysa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak głęboka jest rysa jeśli na klarze trzyj pastą jeśli doszło do bazy to wytrzesz matową plamę zamiast zniwelować rysę. Jeśli doszło do bazy to poprawka lakiernicza zostaje, a tymi uniwersalnymi specyfikami nie poprawisz tak by nie było tego widać czasem efekt gorszy niż sama rysa...
jeszcze moglbys sie sprobowac pobawic sie kolorowa pasta tuszujaca jesli masz to na jednolitym kolorze ale jak drobna ryska to ja bym to olal koszty nie warte swieczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, większość motocykli jest malowane lakierem perłowym, czyli baza (baza, w tym przypadku to barwa niebieska ) następnie bezbarwny (klar, lakier nawierzchniowy dający połysk).I teraz jeżeli rysa nie doszła do bazy, czyli niebieskiego to można zlikwidować np:- pastą polerską (Tempo; Bril )Głębsze zarysowania w lakierze bezbarwnym :- przeszlifować papierem wodnym (800,1000,1200,1600)zacząć od 800, tylko samą rysę, kolejne gradacje papieru powinny wychodzić poza obszar uszkodzenia, następnie lakier bezbarwny w sprayu (np. Motip )kryć lakierem bezbarwnym tylko obszar matowany (szlifowany). Po wyschnięciu lakieru, pasta polerska. Gdy uszkodzony został lakier bazowy to trzeba zastosować przejście (tzw. zapyłka )Zeszlifować obszar uszkodzony, wypełnić podkładem akrylowym, przeszlifować papierem 600-1000,odtłuścić, szpachla wykańczająca, przeszlifować papierem 800,odtłuścić, podkład akrylowy, przeszlifować 800-1200,odtłuścić,baza , klar, polerowanie .Trochę to zagmatwane, ale da się zrobić.Z past polecam produkty:- 3M np. 50417,09375- G-3To są takie sposoby na zlikwidowanie ryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam .Mc slodowy napisał tu prawie doktorat na temat usuwania rys wie gdzie dwoni ale nie wie w jakim kosciele :icon_mrgreen:jeśli ryska nie jest głeboka dasz radę pastą ale usówanie rys i robienie profesionalnie zaprawek nie jes łatwe ,mozna zrobć wiecej szkody jak to warte:-),i wierz mi ze wymaga to wprawy sporych umiejętności i oczywiscie odpowiednich narzedzi ,bo do polerowania nie wystarczy zwykła szmata:-).a do zaprawki pedzel lub wałek.Siedze w lakiernictwie ponad 20 lat i wiem co pisze mam czasami ubaw jak domorosi fachowcy pisza tu doktoraty i magisterki na temat lakierowania spreyem lub innych nie stworzonych cudów,Zasada jest prosta chcesz mieć zrobione dobrze zgłos sie do fachowca w danej dziedzinie ,bo jak spieprzysz to potem koszty moga byc znacznie wieksze.Najlepiej poprawia sie po tz"Fachowcach" .Sam też nie biore sie za coś o czym nie mam pojecia.Zycze szerokości i LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc slodowy, lakiernik po chu...u fest, chociaż jestem lamerem w temacie lakiernictwa to jak słysze jebn...j to sprajem to już wiem wszystko...zrozumię jeszcze jakiś akryl w sprayu, ale klar???tak to se możesz pralke pomalować
Skoro jesteś lamerem to po grzyba się wypowiadasz? Z takim podejściem to spełniaj się w polityce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, większość motocykli jest malowane lakierem perłowym, czyli baza (baza, w tym przypadku to barwa niebieska ) następnie bezbarwny (klar, lakier nawierzchniowy dający połysk).I teraz jeżeli rysa nie doszła do bazy, czyli niebieskiego to można zlikwidować np:- pastą polerską (Tempo; Bril )Głębsze zarysowania w lakierze bezbarwnym :- przeszlifować papierem wodnym (800,1000,1200,1600)zacząć od 800, tylko samą rysę, kolejne gradacje papieru powinny wychodzić poza obszar uszkodzenia, następnie lakier bezbarwny w sprayu (np. Motip )kryć lakierem bezbarwnym tylko obszar matowany (szlifowany). Po wyschnięciu lakieru, pasta polerska. Gdy uszkodzony został lakier bazowy to trzeba zastosować przejście (tzw. zapyłka )Zeszlifować obszar uszkodzony, wypełnić podkładem akrylowym, przeszlifować papierem 600-1000,odtłuścić, szpachla wykańczająca, przeszlifować papierem 800,odtłuścić, podkład akrylowy, przeszlifować 800-1200,odtłuścić,baza , klar, polerowanie .Trochę to zagmatwane, ale da się zrobić.Z past polecam produkty:- 3M np. 50417,09375- G-3To są takie sposoby na zlikwidowanie ryski.
ciekawe skąd to przeoisałeś?????niezle ciekawe czy kiedyś tym sposobem coś robiłeś bo po opisie pracy jaka polecasz zrobić pachnie niepowodzeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.