Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ksenony W Gsxr K1


PODKOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Homologacja to wazna sprawa..np jezeli w cos rpzydzwonisz a masz polise AC i ubezpieczyciel zobaczy brak homologacji ..to nie wypłaci kasy;) tak samo wyczajny wypadke tęz moga wina Ciebie obicązyc jeżeli stwierdza że np .."oslepiasz"
Masz rację, jednak pomimo to zdecydowałem się i do VStroma zakładam, właśnie jest u mechanika i na dniach odbieram. Pomimo iż mam OC,AC i faktycznie w razie dzwona...Zakładam dla swojego bezpieczeństwa, bo będę bardziej widoczny, bo lepiej będę widział. A ubezpieczenie mam w dupie. Od kiedy jeżdzę samochodem z ksenonami (fakt, fabrycznymi) to gdy przesiadam się do auta żony ze zwykłymi światłami to czuję się jakbym zapomniał ich włączyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciężko mi powiedzieć jak sprawa ma się w przypadku świateł w motocyklach. Wiem jednak, że wkładanie palników ksenonowych do lamp samochodowych nie przystosowanym do tego kończy się oślepianiem innych uczestników ruchu. Odpowiedni kształt przesłony i odbłyśnika ma tutaj duże znaczenie. Następną sprawą jest brak spryskiwaczy. W momencie gdy szkło reflektora jest brudne razisz nawet gdy masz oryginalne ksenony. Nie bez powodu w samochodach z ksenonami obowiązkowe są spryskiwacze i auto poziomowanie. Uważam, że w motocyklach będzie analogicznie, tym bardziej, że światła są wyżej niż w większości samochodów.No i pytanie czy policja walczy z tymi ksenonami w motocyklach. Paru znajomych już płaciło mandaty za brak homologacji na ksenony w samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to dużo ziomali ma Xenony czy to w 1000RR czy VFR/GSXR takie zwykłe rzędu 200zł.I dużo ziomali miało przygody z pzu auto casco i 1 słyszę aby komuś nie wypłacili za szkody z powodu Xenonów !!Co do oślepiania BiXenony nie możliwe bo mają przesłonę która zakrywa czubek żarnika! Co do Xenonów możliwe,że ciut mocniej świecą ale czy oślepiają nie spotkałem się aby komuś kto w moto ma xenony ktoś migał no chyba,że żarnik odwrotnie założył.Po 2 ludzie co nie mają Xenonów i tak na długich jeżdżą i bardziej oślepiają.A widoczność na Xenonach a zwykłych h7 to całkiem inna bajka.Co do policji mieszkam nie daleko drogi ``Kalecka``na którą zjeżdża masę moto i trochę policji vectra z video radarem itp i nigdy w życiu nikt mandatu nie dostał za Xenony za łyse opony wygięte tablice owszem Ps: Co do montażu ,polega on na wymianie żarówki na żarnik podpięcia 2 kabli do przetwornicy i przymocowaniu przetwornicy w dogodne miejsce i to wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następną sprawą jest brak spryskiwaczy. W momencie gdy szkło reflektora jest brudne razisz nawet gdy masz oryginalne ksenony. Nie bez powodu w samochodach z ksenonami obowiązkowe są spryskiwacze i auto poziomowanie.
poziomowanie zyroskopowe i spryskiwacze sa obowiazkowe w poj samochodowych wyprodukowanych po 2005 roku i wczesniejszych ale tylko jesli ksenon byl wyposazeniem fabrycznymA wiec tak.Mialem ksenony w giksereze k1, cbrxx, zzr1100 i zzr600W kazdym z nich montowalem sam i sam regulowalem tak zeby widziec wystarczajaco i nie oslepiac.Nie wyobrazam sobie mojej jazdy bez ksenonow, moze dlatego ze smigam zwykle dosc szybko i dynamicznie na moto i puchą.gikserem mialem tez wypadek i wyplacona szkode calkowita z AC. Nikt do niczego sie nie doczepil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa, różnie się trafi nie ma co gdybać bo mandat można dostać i dowód policja może zabrać za byle co...Za diody led bez homologacji,lampy tylne led zintegrowane z kierunkowskazami,co 2 wydech jest za głośny lub not use for road,co 2 opona łysa lub torowa itd itd a jak ktoś chce i tak będzie montował i jeździł z czym chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.