Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Cykanie Na Niskich Obrotach


dudek17

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Akurat robie serwis swojego moto i w sumie napotkałem na problem. Moto lekko "cyka" na niskich obrotach( od 1-3tys). Wymieniłem napinacz rozrządu i nie pomogło(chyba że byłby wadliwy jako nowy, ale to raczej niemożliwe,nie?). Przy okazji serwisowania poprosiłem mechanika żeby zerknął na zawory, luzy zaworowe mieszczą się w granicach tolerancji.Wiec co może być przyczyną, jakieś propozycje? Moto ma przejechane 31 tys mil, wiec około 47 tys km, wiec na pierwszy rzut oka ja bym obstawiał łańcuszek, ale to byłoby chyba na średnich obrotach a nie niskich, tak czy nie? W sumie mechanik tam przy nim grzebie, ale chciałbym też sie dowiedziec na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszałem u mnie takie nierównomierne "cykanie". Taki dźwięk a la uderzanie łańcuszka o obudowę, czy coś. Byłem już mocno przestraszony, tym bardziej, że moto miało wtedy dopiero 2000 mil przebiegu. Uświadomił mnie dopiero mój mechanik, że to pracują kolektory wydechowe na łączeniu z końcówkami, które są łączone i spięte obejmami metalowymi. Te obejmy są z innego metalu i inaczej się rozprężają pod wpływem temperatury, przez co "cykanie" to po prostu przesuwanie (napinanie) się tego metalu względem siebie. Kucnij koło moto i jak dokładnie słyszysz cykanie, to zwróć uwagę, czy jak wyłączysz silnik, czy to nie cyka Ci właśnie tak studzący się wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa odpada, sprżegło - trudno powiedzieć, słyszałem że kosz sprzęgłowy może hałasować ale tutaj przy wcisnietym sprzęgle jak i nie jest tak samo.Zygmuść , to raczej nie to, odgłos raczej z silnika.Majzel - no właśnie, może i charakterystyczne, ale jak kupiłem to tego nie było... no nic. Spróbuje jeszcze wszystkie śruby podokręcać, może coś przeoczyłem. Walka trwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja tak sobie cyka jak sie rozgrzewa tzn; na zimnym tego niema pokazuje sie na chwile jak wskazowka z temp minie pierwsza kreske (jak dam lekko gazu tak na 3tys. to znika) i znika jak sie rogrzeje do normalnej temp roboczej, czasem jak dam dobrze w palnik to sie pojawia na moment. mam to od zeszlego sezonu bylem z tym u mechanika i powiedzial ze jak nie stuka to jest ok. poprostu hąda tak ma. i pokazalo sie mnie to po jakichs 3-4tys po regulacji zaworow.wiec mysle ze to normalne dla tego modelu i tak sobie jezdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odgłos dochodzi z silnika to może być normalna praca rozrządu. Wałki obracając się naciskają i zwalniają krzywki zaworowe. Nigdy się nikomu nie udało ustawić wszystkich zaworów identycznie, zawsze któryś będzie miał większy luz o te kilka tysięcznych milimetra i to może być powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja tak sobie cyka jak sie rozgrzewa tzn; na zimnym tego niema pokazuje sie na chwile jak wskazowka z temp minie pierwsza kreske (jak dam lekko gazu tak na 3tys. to znika) i znika jak sie rogrzeje do normalnej temp roboczej, czasem jak dam dobrze w palnik to sie pojawia na moment. mam to od zeszlego sezonu bylem z tym u mechanika i powiedzial ze jak nie stuka to jest ok. poprostu hąda tak ma. i pokazalo sie mnie to po jakichs 3-4tys po regulacji zaworow.wiec mysle ze to normalne dla tego modelu i tak sobie jezdze.
Witam. Co prawda mam staszą wersje Hondy ale też miałem cykanie na niskich obrotach na zimnym silniku. Długo szukałem aż okazazało się że łączenie cylinda z kolektorem wydechowym było nie szczelne. Uszczelniłem i wszystko OK. dzwięk był taki jakby zawór stukał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam R6 2003 i tez jak zaczalem nia jezdzic to zaczalem slyszec cykanie, na niskich obrotach, pozniej w coponiektorych zakresach na wyzszych, jak sie okazalo to taka cecha charakterystyczna tych motocykli ze mowia do wlascicieli, jest to to o czym pisal brutus333, wydaje mi sie ze normalna sprawa, z tego co czytalem wszystkie R6 i R1 to maja, wiec mysle ze w Twoim przecinaku moze to tez byc norma, w innych zakresach obrotow mozesz tego nie slyszec bo praca silnika to przyglusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.