Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda Cbx 750


Lukasz80

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego co ty chcesz przewijać >???no chyba ci sie coś pomyliło,myślisz ze jakiś elektryk to zrobi to sie mylisz!!! a jak będzie chciał to zrobić wyniesie go to trzy razy razy więcej niż używany z allegro.jakoś jestem elektrykiem i bym tego nie przewijał bo sie nie da w fabryce to maszyny nawijają zobacz jak to wygląda i potem pisz o przewijaniupozdrawiam
jak widac dr tiger jesteś w duzym błedzie bo sa zaklady ktore przezwajaja silniki i maja do tego maszyny jedynie nie wiadomo ile to kosztuje,jesli sie oplaci to lepiej zrobic bo masz gwarancje a jak kupisz to nie masz zadnej pewnosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PROBLEMU CIAG DALSZY......................Otorz sytuacja wyglada nastepujaco. rozrusznik odebrany od elektryka zalozony i podpiety do sprzegielka.nie chce obrucic tylko terkocze jak przy zbyt malej ilosci pradu choc akum naladowanyPLYTKA OD SPRZEGIELKA DO KTOREJ PODPINA SIE ROZRUSZNIK OBRACA SIE W JEDNA STRONE W DRUGA BLOKUJE TAK JAK POWINNO BYC PRAWIDLOWORATUNKU............. GDZIE SZUKAC PRZYCZYNY???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Na pych nie chce obrucic (byc moze za duzy sprzet do pchania) probowalem z 2 i 3 i echo POZDRAWIAM
to skoro na pych nie chce obrócić wałem to może coś blokuje silnik mechanicznie! skoro mówisz ze rozrusznik okej i tykoce. na pych musi sie obrócić, przecież nie ma aż tak wielkiej kompresji. zresztą im wyższy bieg wciepniesz tym lżej na pych. Musi sie dać obrócić nie ma bata! jak coś blokuje to.... wole nie pisać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim przypadku odpada jakiekolwiek pchanie, kontuzja kolana to wyklucza dlatego tez potrzebny mi rozrusznik zeby nie bawic sie z zadnym kopaniem:/ ze o pchaniu nie wspomne (na pchalem sie w zyciu). Jesli to jakas sprawa mechaniczna to wiem o tym ze jesli to cos powaznego to taniej silnik wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyjasniona dlazego nie chcial krecic. Przyczyna jest blokujacy zawor (nie wiem ktory jeszcze czy ssacy czy wydechowy) wiec jesli sie okaze ze jest do wymiany to czy ktos orientuje sie gdzie moge dostac czesci do tego czy ktorys sklep albo serwis jest wam znany ze sprowadza lub ma taile do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw musisz wiedzieć dlaczego blokuje, nic tylko albo oddać w dobre rece, albo samemu rozbierać i szukać przyczyny. Jak znajdziesz co jest winne temu ze zblokowało, to najsampierw do serwisu dzwonisz (oni Ci mówią cenę taką ze kopara opada, albo i nie:p ) ewentualnie alledrogo.pl, lub na tymże forum. Jeno najpierw sie dowiedz co konkretnie i sie pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Ponownie wszystkich, przyczyne zablokowanego silnika znalazlem bardzo szybko po zdjeciu glowicy bedac przekonanym ze to zablokowany zawor, przyczyna okazala sie nakretka ktora dostala sie otworem swiecy do cylindra, na szczescie nie rozwalila nic i jest juz zlozona do kupy .POJAWIL SIE NASTEPUJACY PROBLEM ,ROZRUSZNIK NIE CHCE OBRUCIC JEST SPRAWNY SPRAWDZILEM GO, WALU NIC NIE BLOKUJE JAK PROBUJE PODLACZYC NA KROTKO TO MOCNO ISKRZY TAK JAK BY MIAL GDZIES PRZEBICIE(WCZESNIEJ PRZYKLADAJAC DO RAMY TEGO NIE BYLO) ZASTANAWIA MNIE PRZEKAŹNIK , ALE CZY KTOS COS MOZE WIE NA TEN TEMAT??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam mam ten sam problem co kolega wyżej rozrusznik nie ma siły obrócic silnikiem (Honda CBX 750F)uchodziłem sie z tym rozrusznikiem po różnych elektrykach w końcu kupiłem drugiwyszlo ze obydwa są sprawneale ani jeden ani drugi nie potrafi obrócić wałem podłączane już na wszystkie możliwe sposoby, kablami z innych akumulatorów, też nic nie pomagana pych pali bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopuje...

Panowie rozwiązał ktoś ten problem z CBX 750 F? Mam dokładnie to samo. Rozrusznik sprawdzony, założone nowe oryginalne szczotki za 150 zł :/ Po wyjęciu rozrusznik podpięty na ostro kreęci jak szalony. Po zamontowaniu w silnik nie ruszy, nawet przy wykręconych świecach. Po postawieniu motocykla na stopce centralnej i wrzuceniu biegu można kręcić silnikiem kręcąc za tylne koło, więc silnik niezablokowany. Ręce mi już opadają bo brak pomysłów. Motocykl stał chwile nieruszany, coś się zastało? Podsuńcie jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym przekaźnik rozrusznika. W szczególności czy styki nie są wypalone albo nie mają nagaru.
W puszcze (diesel) miałem taki przypadek, że rozrusznik kręcił ale nie na tyle szybko by wytworzyć odpowiednie ciśnienie i odpalić. 
Powodem były nadpalone i okopcone styki automatu - odpowiednik przekaźnika w moto. 
Na uzwojenie szedł zbyt mały prąd i rozrusznik ledwo kręcił. Podobnie miałem dziś z pompą do "brudnej wody"   :( .
Przez zaśniedziałe śrubki w puszcze łączeniowej silnika nie dochodził prąd do uzwojeń i kapa. Ale  ogarnąłem temat, a co się przy tym nakląłem  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.