Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Stuki (cykanie) W Ciepłym Silniku


niosark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej Hondzie CB 450s od pewnego czasu słychać takie cykanie w silniku kiedy jest gorący. Do pełnego rozgrzania silnika problem nie występuje. Macie jakieś propozycje co to może być ? Gdzie w okolicach Będzina mogę liczyć na rzetelną diagnozę i fachowy serwis ?Problem występuje zarówno przy jeździe jak i na "luzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w mojej Hondzie CB 450s od pewnego czasu słychać takie cykanie w silniku kiedy jest gorący. Do pełnego rozgrzania silnika problem nie występuje. Macie jakieś propozycje co to może być ? Gdzie w okolicach Będzina mogę liczyć na rzetelną diagnozę i fachowy serwis ?Problem występuje zarówno przy jeździe jak i na "luzie"
Pierwsza mysl, luzy zaworowe, trzeba skontrolowac i ustawic prawidlowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o shit!!!!!!! mega dziura pierwszy raz widze taka dziure w silniku olejaka...Moja diagnoza i przypuszczenia jest taka ze moglaby to byc panewka. Mialem tak w starym silniku. Na zimnym silniku nic stukalo i cykalo. Na ssaniu tak samo. A jak sie juz rozgrzal i sie ruszylo to panewka przechodzila od cykania po takie rzezienie w silniku wiec generalnie to moze byc to ale to najgorsza z diagnoza. Generalnie ja musialem zmieniac silnik, bo dorabianie panweki w silniku ktory sie w sumie wysoko kreci to mijanie sie z celem. Nie chce byc czarnowidzem. Moze nagraj filmik i zamiesc to cos wiecej sie podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obróciło panewke na korbie, tłok załatwił zawory, a korba karter fajnie,nie?aha tłok udało sie wyjąć przez tą dziurehttp://img190.imageshack.us/img190/4549/zdjcie147u.jpg w moim poprzednim silniku w f2 też coś stukało, wszystkie spece twirdzili że to panewka, a to wałki rozrządu klekotały bez smarownia, aż w końcu zakopały sie w głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skontroluj luz zaworowy, jeśli trzeba to ustaw na prawidłowy i tyle. Nic więcej się nie przejmuj jeśli dalej będzie cykać, nowa konstrukcja to to nie jest ;)
Przejmuję się dlatego , że zaraz po kupnie moto takiego czegoś nie było. Zaczęło sie nagle samo z siebie Zawory są ok, macie jakieś inne pomysły ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cykanie jest najbardziej słyszalne podczas schodzenia z obrotów, również dość głośno hałasuje na luzie, natomiast podczas przyspieszania jest mało słyszalne. Czy takie są objawy panewki ?Dodam również, hałas dochodzi spod pokrywy zaworów. W innych miejscach silnika jest również słyszalny ale to raczej przenosi się spod pokrywy. Czy takie są objawy panewki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cykanie jest najbardziej słyszalne podczas schodzenia z obrotów, również dość głośno hałasuje na luzie, natomiast podczas przyspieszania jest mało słyszalne. Czy takie są objawy panewki ?Dodam również, hałas dochodzi spod pokrywy zaworów. W innych miejscach silnika jest również słyszalny ale to raczej przenosi się spod pokrywy. Czy takie są objawy panewki ?
http://pekas1.wrzuta.pl/audio/6ADqrMHOyvP/nagranie001 - tak to mniej więcej brzmi (może ktoś się czegoś dosłucha hehe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że motor w ogóle nie stracił mocy... Może jest tu ktoś z okolic Będzina, kto mógłby do tego zajrzeć ? Bo w serwisach terminy odległe a i ceny mogą przerosnąć wartość tego motoru ;)
zawież go do Pit Stopu, w Bedzinie jest Maku żebyś nawet nie myślał o oddniu tam sprzęta:icon_mrgreen: taka rada od starszego kolegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.