Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kontrolka Oleju Zapala Się Przy Ok 7000 Obrotów Pomocy!


hash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z yamahą yzf r6 rok 2000 ponieważ gdy jechałem wczoraj z Wrocławia to zapaliła mi się czerwona kontrolka oleju tak więc szybko zjechałem na pobocze i okazało się że wywaliło mi trochę oleju ale nie wiem którędy bo nigdzie nie było widać żadnego wycieku sprawdziłem na bagnecie i było pół stanu tak wiec postanowiłem zapalić maszynę i jechać dalej lampka zgasła ale jak tylko weszło więcej niż 7tyś obrotów to się zapaliła tak więc znowu hamuję schodzi z obrotów i lampka gaśnie nie wiem co to może być bo gdy jadę do 7tyś obrotów to lampka sie nie zapala a jak tylko przekroczę 7tyś momentalnie się świeci proszę o pomoc ponieważ nie wiem dlaczego tak się dzieje i dlaczego mi wywaliło olej no i którędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. sprawdź na zimnym stan oleju i uzupełnij pod maxa stan, bo sam zaóważyłeś że przy 7000tyś obr go brakuje, a smog zasyso współmiernie z obrotami jeśli się nie mylę i potym ciśnienia brakuje.po 2. pozdejmuj owiewki i popacz czy nie ma kajś zaolejone, odmę sprawdź itp. jak nie to to może po prostu ci go przepaliło jak dzidowałeś po 3. nie doprowadzaj do stanu w którym w czasie jazdy pali ci się kontrolka oleju pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj -> linkKolega mial podobny problem w bliźniaczym silniku (Fazer) i masz tam wyjasnione co, jak gdzie i dlaczego. Nie wiem tylko czy w R6 jest kontrolka cisnienia czy poziomu oleju, jesli to pierwsze to dolewka niekoniecznie musi rozwiazac problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro doleję oleju i dam znać czy coś sie zmieniło ale nadal jestem ciekaw dlaczego mi ten olej wywaliło i którędy bo jak się zatrzymałem to na tym dolnym pługu było mokro z oleju tak więc musiał gdzieś wylecieć i boję się że jak doleję do maxa to znowu wyleci aha i jeszcze jedno pytanie jak sprawdzam na bagnecie to musze go wkręcić do końca czy tylko włożyć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę co do Yamahy R6 to ma czujnik poziomu oleju jak R1 czyli zapaliła się kontrolka od poziomu oleju czyli masz za mało oleju i w momencie gdy silnik wchodzi na wysokie obroty 7 tyś a masz niski stan to zaciąga więcej oleju z miski olejowej i czujnik poziomu zapala kontrolkę o niskim poziomie. Dolej oleju będzie ok. Co do plamy oleju na owiewce to napisz czy na dole po lewej stronie ta plama była jak tak to tam idą węże od odpowietrzenia silnika i może trochę wydmuchało oleju ale yamaha ma to do siebie że go pali niczym się nie martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puż wszystko ok dolałem oleju prawie MAX tak jak radziliście i problem zniknął a więc wielkie dzięki za pomoc a co do plamy oleju to była mniej więcej na środku dolnej owiewki ale będę obserwował czy problem się będzie jeszcze powtarzał no i muszę częściej kontrolować olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze podepne sie pod temat z jednym pytaniem na prośbe znajomego. Ile oleju palą wasze yamahy, ponieważ on ma R1 z 98r. i pali mu około 0,7 litra na 2kkm oleju(napisałem tak bo dolewał po trochu i teraz ma 2000 od wymiany a z butelki mu 0.7 ubyło) . Pytanie brzmi cczy to mało dużo czy norma. Wiem że ten typ tak ma ale czy to troche nie zadużo. Acha on nie lata na gumie ale zdaża mu sięczasem mocniej odkręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bierze, w zależności jak się tym turystykiem jeździ .... np 1, 2, 3 to "więcej", a turystycznie z pasażerem w prędkościach autostradowych 140 - 160 po trasie około 600 km dolałem troszkę. Yamaha tak po prostu ma ..., nie kontrolowałem tego ile mi dokładnie poszło, ale trochę tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taxidriver z tego co piszesz wychodzi że bierze ok 350 ml na 1000 km to jest norma, każdy sprżet jak go kręcisz powyżej 6 tys obr łyknie olej.Niektóre nowe sprzety jak kawasaki VN1500 potrafi łyknąc litr~1,5 na tysiać!! i to nowy sprzęt;)jeżeli nie przydymia to spokojna głowa o zuzycie oleju, jak zaczniesz widziec niebieski dymek wtedy sie martw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.