Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki Gsx-r750 W - ślzgające Sprzęgło?


Gixeer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, jestem tutaj poraz pierwszy.Mam problem ze swoim gixerem a mianowicie kupiłem go jakiś czas temu i zauważyłem że przy wyższych biegach kiedy nagle dodam ponad pół gazu wskazówka obrotomierza np z 11 tysięcy momentalnie wskazuje 15 tys a przy tym motor warczy a nie jedzie, tak jakbym jechał trzymając delikatnie klamke sprzęgła. Motor kupiłem z początkiem marca i dowiedziałem się że był niedawno wlany olej MOTUL 7100 10W40 pełny syntetyk, ale niewiadomo jaki był lany wcześniej czy pół syntetayk czy pełno. Poprzedni właściciel twierdzi że przed zmianą oleju na motula 7100 nie było takich problemów. Teraz pytanie czy jest to wina złego oleju czy może zużytego sprzęgła? Kiedyś spotkałem się z opinią że wlewając olej pełnosyntetyczny mając półsyntetyczny sprzęgło może zacząć ślizgać. Czy teraz gdybym z powrotem zmienił na olej pół syntetyk MOTUL 5100 10W40 czy problem mógłby ustać? Dodam że jeśli rozpędzam się na niedużym gazie powoli to motor ładnie jedzie i nie ślizga wtedy ale gdy nagle dam ponad pół gazu to przez chwile jedzie ok a zaraz skacze wskazówka i motor sie zachowuje tak jakbym jechał na półsprzęgle. Na 1 biegu tego nie zauważyłem mogę dać nagle poonad pół gazu i raczej nigdy nie ślizga chociaż raz sie zdażyło, lecz już na 2 takie problemy są i na wyższych biegach. Przepraszam za chaotyczny post ale piszę to na szybkości Czekam na Wasze sugestie co z tym fantem zrobić i jak ewentualnie można to sprawdzić żeby nie popłynąc finansowo bo olej ten pełny syntetyk był wlewany niedawno temu a kosztował prawie 200zł a jeżeli to nie wina oleju to nie ma po co go zmieniać, jeśli jednak jest możliwość że to wina oleju to zmienię go natychmiastowo, Z góry dziękujęP.S: CO do luzu na klamce to od razu naciskając łapie sprzęgło - czyli luzu nie ma. Jednak nie da się go chyba ustawić bo przy deklu jak jest ta dźwigienka sprzęgła został może minimetr lub dwa luzu bo oprze sie na dekielku alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wygląda to na zużyte tarcze l (i) sprężyny które je dociskają, ale wprawny mechanik powinien ocenić przed wymianą i wszelkimi zakupami czy twoja minimalna grubość tarczy już się kończy i czy sprężyna po jej wyjęciu ma odpowiednią wysokość. Oczywiście na 100% nie masz pewności ale koszt jaki poniesiesz będzie duuużo mniejszy niż jak byś miał w ciemno wymieniać olej i kupować tarcze i sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wygląda na to że udało mi się uporać z problemem - mianowicie przy klamce sprzęgła była regulacja i linke popuściłem co prawda nie duzo ale popuscilem i teraz sprzeglo nie slizga:) mam wlany olej MOTUL 7100 pełen syntetek, a kupiłem już MOTULA 5100 pół syntetyka bo chciałem wymieniać bo myślałęm że to wina oleju. Radzicie zakupić 7100 i kontynuować wymiane oleju na ten sam czy mogę już przejść na olej pół syntetyczny? Czy są tego jakieś konsekwencje? Moto ma przejechane ok 40 tys. +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 klocków to niby nie dużo a i nie mało na motocykl--zależy jeszcze tylko jak był użytkowany.Ludzie--wbijcie sobie do głów że jesli ślizga się sprzęgło a jest sterowane linką to przy jakichkolwiek ślizgach pierwszą rzeczą jaką się robi to popuszcza się linkę.-to tak na marginesie-hehe.Jest jeszcze kwestja taka,czy bierze Ci dużo oleju i czy silnik się poci.Jeśli jest wszystko oki to zostaw ten full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić, a sprzęgło w niedalekiej przyszlości i tak sie odezwie bo przez te ślizganie mogło sie nadpalić.Generalnie jak spali sie sprzęgło, nalezy wymienić sprzegło tarcze, przekładki i dodatkowo olej.Przejście z oleju syntetycznego na pół w dużej mierze zalezy od stanu silnika. Kolega ma CB 500 z przebiegiem ok 40 tys(w pełni ją kreci) i od nowości jeździ na full syntetyku i nie pobiera grama oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.