Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Cos Stuka ...


maciekkk15

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam kawasaki gpz 600 .. mechanik ustawil mi rozrzad zawory itd itd ale jak odpale motor cos w nim stuka ... mechanik mówił ze jest dziura w kolektorach dlatego tak sie dzieje .. zaspawałem dziure ale nadal cos stuka...czy to mozliwe ze tak sie tłuka wałki rozrzadu ?????bo mechanik mi mowił ze wał panewki sprzegło jest ok rozrzad i zawory ustawione sa ale ze troche przykrzywione sa wałki rozrzadu .. ale mowił ze to nie od tego stuka ??? jak myslicie ??? czy to te wałki jednak stukaja wbrew temu co mówi mechanik ? ... trudno je bedzie wymienic?? i czy taka naprawe mozna samemu wykonac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli faktycznie okaze sie ze to walki, bo zazwyczaj to one stukaja przy glowicy jak sa uszkodzone to moze Cie poratowac albo regeneracja albo szukaj uzywanej glowicy. Daj to porządnemu mechanikowi do sprawdzenia, trzeba okreslic czy wystarczy regenerowac tylko walki czy trzeba bedzie sie dokladnie zajac glowica...A i jeszcze jedno, jesli bedziesz dalej na tym jezdzil to bardzo prawdopodobne ze w krotkim czasie Ci to pier*olnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie mówiłem wam zebyscie krytykowali mechanika tylko prosiłem was o pomoc w razwiazaniu problemu .. a jak narazie zadnych konkretnych odpowiedzi tu nie widze ...
chyba nie myślisz , że ci ktoś dokładnie zdiagnozuje na forum internetowym , co ci stuka w twoim silniku??? Myślisz ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi juz o sama krytyke mechanika ale jaką masz gwarancje że wyżej wymienione przez Ciebie czynności wykonał prawidłowo? bo po "jego" wypowiedzi na temat niepokojących dźwieków można miec spore wątpliwości co do jego wiedzy.Dobry mechanik bierze stetoskop do łapy i nie pisze nonsensów w stylu przekrzywione wałki;)w której częsci silnika masz ten stuk? Po zagrzaniu jest głosniejszy? Cichnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie nie jezdze na takim jak stuka ... stuki sa w gornej czesci silnika i to na bank .. na paczatku myslałem ze to zawory ale jednak INNY mechanik je posprawdzal poustawiał i było tak samo .. wiec to odpadlo .. jesli sciagne ta pokrywe zaworow to zobacze cos niepokajacego co by mogło wskazywac ze to sa te walki czy raczej szukac w innej czesci silnika ??? aha .. czy silnik zimny czy ciepły to stuka tak samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi coś zaczęło stukać w GPX600 to skonczyło się na kupnie nowego moto i sprzedaniu starego na części . W każdym razie kiedy szukałem mechanika, który by się miał czas tym zająć bez czekania to każdy słycząc GPX/GPZ od razu mówił że w tych motocyklach zniszczenie korbowodu to nic niezwykłego). Al etak jak już pisali - to może być wszystko. Zawieź to do jakiegoś innego mechanika na oględziny i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiera się motocykl od mechanika i trzeba samemu szukać przyczyny niepokojących dźwięków... Niedobrze.Nie wiem skąd jesteś chłopie, ale Junkol (Tychy) jest wielkim fachowcem.Prowadził naprawy w moim GS 500E, teraz w Bandicie, w tatowym XVS 1100. Nie oddałbym moto nikomu innemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa sie raczej rozwiazala ....... mechanik mnie wyjebal na czysto .. pojade do niego w ramach reklamacji bo miał sprawdzic od czego sa te stuki ...i sam stwierdził ze to sa kolektory a dzisiaj to sprawdzilem i na drugim cylindrze nie ma wogóle kompresji i swieca jest sklepana ... mozecie mi z góry okreslic ile to bedzie wydatku na wymiane tej panewki ??? mam do niego jeszcze stary wal tez z rozjebana panewka a dało by sie jakos przelozyc jena panewke ze starego wału na ten co jest teraz w silniku czy nie bardzo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa sie raczej rozwiazala ....... mechanik mnie wyjebal na czysto .. pojade do niego w ramach reklamacji bo miał sprawdzic od czego sa te stuki ...i sam stwierdził ze to sa kolektory a dzisiaj to sprawdzilem i na drugim cylindrze nie ma wogóle kompresji i swieca jest sklepana ... mozecie mi z góry okreslic ile to bedzie wydatku na wymiane tej panewki ??? mam do niego jeszcze stary wal tez z rozjebana panewka a dało by sie jakos przelozyc jena panewke ze starego wału na ten co jest teraz w silniku czy nie bardzo ???
W teorii chyba nie , w praktyce raczej tak.Trza by było obadać serwisowka.Drugo sprawa jak tłok waloł o świeca to tłok tyż do wymiany.Chyba nie chcesz przy 150km/h mieć zablokowany silnik?.Co do kasy to cieżko pedzieć ,ale mykej gibko na jakiś warsztat bo sezon idzie , i bydziesz potym czekoł.Mechanik skrewioł .Pomiar kompresy to podstawa.Sorry za o z kreską , ale klawier mi chyba siednoł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłok dobija w świece i sklepuje ją ;) i panewka to nie jest:)
Panewka stopy ,łożysko lub panewka głowki , zło świeca ,gniazda/o sworznia tłokowego .Som sworzeń wątpia.Można jeszcze hipotetycznie założyc coś z głowicą , lub przekrecony gwint świecy(za głeboko wkrecono ).Ewentualnie jakiś farfocel(jakiś taki zaj.bisty ) w garze.Bardzo prosto jest to zdiagnozowac.Na moje oko w tłoku już jest dziura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.