Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Akcja Jeżdże Z Kamizelką ...


Fotoman

Rekomendowane odpowiedzi

A tak na marginesie jak jechałeś z pasażerem, Twój ksenon mógł go oślepiać i nie był wtedy w stanie określić prawidłowo odległości.

Xenon mam wyregulowany pod jazdę z pasażerką do 60kg bo z tą najczęściej jeżdżę, natomiast w tym przypadku pisałem że jechałem z córką która ma 9 lat i waży niecałe 25 kg więc napewno nie mógł go oślepiać ;)

A nawet gdyby światło zaczęło go razić po oczach (co dzieje się podczas silnego przyspieszania) to powinien się domyślić że to sygnał że nie powinien skręcać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Twoj xenon, ale generalnie to bym do dupy nakopal tym co to gowno montuja tam gdzie sie nie powinno. Nic nie widac z naprzeciwka jak ci po zmroku taki kretyn swieci. Ostatnio mijalem jakiegos sztrucla z kwadratowa lampa z przodu na 100% z nieprzystosowanym kloszem pod ksenon. Walil tak ze NIC nie widzialem. Przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No comment :(

Zapewne masz kurs na prawko za sobą. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie tłuczono do głowy na każdym kursie do znudzenia jak niebezpieczny jest lewoskręt i że dopóki nie mam 100% pewności że mogę skręcać tak do tego momentu nie mam prawa ruszyć. A oślepiające światło z naprzeciwka napewno nie jesdt sygnałem który pozwala na ruszanie chociażby z tego względu że osłabia twoją widoczność i pewność bezpiecznego wykonania manewru.

a co do Xenonu to byłem na przeglądzie niedawno i diagnosta stwierdził że nie jest to fabryka, ale lepszy taki xenon niż miałby mnie nie dostrzec na drodze jakiś wariat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od mojej lubej dostałem pod choinkę takie cudo:

 

http://www.sportsbikeshop.co.uk/product_images/richa_jacket_textile_cage_fluo.jpg

 

Nie wiem jak to się sprawdza draństwo ale zapowiada się obiecująco. Poza tym chyba większość ciuchów ma teraz paski odblaskowe Scotchlite albo jak to sie nazywa.

 

Kwestia widoczności moim zdaniem to podstawa po zmroku... a za dnia latem.... cóż..... zdaża mi się "zapomnieć" i latać cały czas na długich za dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka jest nie tylko po to zeby z przodu zauwazalnosc poprawic ale przedewszystkim z boku i z Tylu .Ja mam to cudo i jestem z tego zadowolony.

 

http://www.motorradonline.de/sixcms/media.php/11/thumbnails/Warnweste-Kushitani--001_DxO.jpg-V-V_%24%257B09979680%257D.jpg.1688196.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W kamizelce jeżdżę hmm... od czasu kiedy zacząłem jeździć (niektórzy mówili że zapomniałem zdjąć :) ) - uważam że to niegłupia akcja. Ale warto też dbać po prostu o dobrą odzież - znalazłęm sporo ciekawostek na wiosenne jeżdzenie w hypnotik.pl - sprawdzałem już wcześniej spodnie Trick i Patrol; teraz dodałem do tego rękawice i czaję się jeszcze na pełny kombinezon Dragona, żeby mnie jesień nie zaskoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Osobiście jezdze w "szelkach" paskach odblaskowych na kortce i powiem ma to i zalete i wade:/

 

Kierowcy w puszkach faktycznie  bardziej zwracaja na motocykliste uwage ale niektorzy tez widzac w lusterku jakieś zielono białe paski na kurtce daja mocno po heblach myślac ze to pan "władza" na moto jedzie.

Wydaje mi sie sie ze takie hakowania tez jakieś tam zagrożenia powoduja.

 

 to coś takiego   http://www.louis-motocykle.pl/pasy-odblaskowe-dla-motocyklistki-i-motocyklisty,p,25865

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Hej FOTOMAN - pierwszy zakup po kasku to była odblaskowa kamizelka za którą nie było mi żal wydać 100 zł. Bezpieczeństwo przede wszystkim !!! Tym bardziej że statystyki wykazują, iż przyczyna wypadków sam. osobowych z motocyklami to zbyt późno zauważony motocykl lub wogóle kierowca sam nie widział moto. Ja dodatkowo mam ksenony i muszę powiedzieć, że jednego kolegę po przejażdżce nocnej namówiłem na ksenony. Poprawiają widoczność no i sam jesteś widoczny.

 

Moje zdanie - Fajny pomysł z tą akcją nie wstydźmy się bycia rozsądnymi riderami. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se myślem, a co gdyby motonga obwiesić kolorowymi diodami i zamiast kamizelki jeździć na nim nago? Z pewnością wszyscy by zauważyli, a inni uważnie wypatrywali by kiedy pojedzie motocyklistka...Hmm, a może byłby jeszcze jeden plus takiej jazdy- łatwo było by się pościgać z napalonymi puszkarzami (jak wiadomo co drugi w puszce to zboczek...) ;)  :P  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.