Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bezpieczny Motor Na Początek!


Lion

Rekomendowane odpowiedzi

Bezpieczny Motocyklista to też motocyklista zaczynający swoją przygodę na odpowiednim sprzęcie. Każdy z Nas po zdobyciu uprawnień na prowadzenie motoru zadaje sobie pytanie jaki sprawić sobie sprzęt na początek? na jakim będę bezpieczny? czy nie będzie za mocny/słaby? Podaję tu link do ciekawego artykułu na ten temat który ostatnio wyszukałem, niestety po angielsku.. jeśli ktoś znajdzie chwilę i chęć proszę o przetłumaczenie dla tych którzy mogliby nie rozumieć wszystkiego http://home.earthlink.net/~thebradfords/startsmall.htm - jeśli było, wiadomo - kosz.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek Ogar, po całym 1 roku jakaś 125-tka (najlepiej jakiś cruiser 11kW, ale może być też cross, ale dopiero jak opanujesz dobrze Ogara, bo te crossówki 125cc to mocne bywają cholery), a potem gs500 albo cb500, a po 3-4 latach kupuj 1000RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek Ogar, po całym 1 roku jakaś 125-tka (najlepiej jakiś cruiser 11kW, ale może być też cross, ale dopiero jak opanujesz dobrze Ogara, bo te crossówki 125cc to mocne bywają cholery), a potem gs500 albo cb500, a po 3-4 latach kupuj 1000RR
Taa cross na poczatek 125 cc a później gs 500 1000 rrSorry ale głupoty piszesz wiesz nie jeden co jeździł na scigaczu z takiego crossa 125-250 zszedł i powiedział " zabierzcie mi to ..." A nogi miał jak z waty a o jeździe w terenie już nie wspomneTe motorki mają po 40-60 koni a w połączeniu z ich lekkościa czyni to naprawdę niezłe połączenie. I taki Gs 500 sorry ale to przy temu nie jedzie ...I prawda jest taka że jak się w terenie nauczysz pożądnie wymiatać to asfalt to będzie do ciebie jak spacer (oczywiście mówie o w miarę normalnej jeździe a nie bez głowy )...Wież mi 100-110 km/h w lesie daje czasmi wiekszą adrenaline niż 200 po prostej na ścigaczu .Więc moim zdaniem nie jest to motocykl dla początkujących i bym go tu nie wciskał między wódkę a zakonskę . Cross to sport kolego z niezłą adrenaliną i mocno kontuzyjny fakt faktem opanowania motocykla to potrafi nauczyć ale napewno nie jest to etap przejściowy z ogarka na gs 500 bo to całkiem inna bajka...Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc moim zdaniem nie jest to motocykl dla początkujących i bym go tu nie wciskał między wódkę a zakonskę . Cross to sport kolego z niezłą adrenaliną i mocno kontuzyjny fakt faktem opanowania motocykla to potrafi nauczyć ale napewno nie jest to etap przejściowy z ogarka na gs 500 bo to całkiem inna bajka...Pozdro
nie będę się kłócił, bo na crossie tylko siedziałem ;-), poza tym napisałem że 125 to mocne cholery, wobec czego niech będzie, że najpierw Ogar potem GS, potem R1 a na końcu cross, ponieważ tam trzeba być mistrzem i wiadomo sport kontuzyjny czyli dla mnie np. już nie - czyli dla wybranych i naprawdę kolesi z jajami, nie nabijam się..... dzięki za rozjaśnienie tematupozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje dragstarka 650 niemaly ale tez nie durzy z poczatku tylko strasznie wyglada bo jest ponad 200 kilo ale fajnie sie prowadzi i wygodny ale pierwsze moto to powinno byc na kursie teoretycznie:)ale ogolnie to jakis spokojny a nie sport i to nie r1 czy gsxr i takie tam bo na tym dlugo nie posmigasz i zaraz mozesz miec o sobie temat na forum (oby nie) ale niektorzy tak mysla po so mi jakis baczek a tym bardziej nie sport jak laski na to nie leca pod dyskoteka i smigaja pol sezonu albo nawed nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję tu link do ciekawego artykułu na ten temat który ostatnio wyszukałem, niestety po angielsku.. jeśli ktoś znajdzie chwilę i chęć proszę o przetłumaczenie dla tych którzy mogliby nie rozumieć wszystkiego
a ty zapoznałeś się z tą teorią ??!?!To dawaj swoje tłumaczenie !!! Nie zwalaj na innych czarnej roboty Majster ! A jeżeli nie zrozumiałeś powyższego tekstu to nie rozumiem twojego posta w ogóle ! Wiesz , "guglować" to każdy potrafi , a już z zrozumieniem tego co się znajdzie to niestety nie jest tak słodko .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja droge zaczynalem od Ogarka, potem CZ175 a teraz XJ 600, niebawem jak sie uda bedzie 900 Na poczatek dobrze miec cos taniego w utrzymaniu, cos do czego jest kupa tanich czesci na wolnym rynku Bylo mnostwo gleb parkingowych i jedna powazniejsza Skupic sie przede wyszystkim nalezy na ciuchach. Ten etap - poczatkujacy kierowca - statystycznie jest najniebezpieczniejszym dlatego warto zadbac o swoje bezpieczenstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Ja rozpoczynałam swoją przygodę jeszcze bez prawka na Yamaha TZR 50 :) Ten sezon rozpoczęłam na Kawasaki Ninja 250 i muszę powiedzieć ze jeszcze wiele nauki przede mną aby opanować nawet takie maleństwo :) Tak więc lepiej pojeździć na czymś mniejszym a później siadać na mocniejszy sprzęt. Pozdrawiam i szerokości wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

według mnie jeśli ktoś chce, jeździć na szybkich sprzętach powinien zacząć od 600ccm, ale w przedziale między 70 - 100KM, mocniejsze sprzęty na początek mogą okazać się nie odpowiednieja zaczynam właśnie od GSX 600F, mam go niecały rok, wcześniej jeździłem tylko na rowerze hehehe teraz po 10,000km zamykam oponke latam na kolanie, stawiam na koło, ale R6 kumpla i w karierze tylko jedna przygoda z nie mojej winy... zamierzam zrobić jeszcze z 10,000 i przesiadka na R1 lub GSXR 1000 Post edytowany: 29.05.2010 14:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.