Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tłumiki Devil Sv 1000


big_jano

Rekomendowane odpowiedzi

A pan Edek daje homologację ???Bo jakby, tak zachciało się na przykład pośmigać po alpejskich trasach...
Daje daje. Przecie jak ładnie spaw położy to nie będzię widać, że grzebane. Oryginalne mam i tej wersji będę się trzymać aaa po za tym to gdzie ja dojadę w alpy na sportowym nakedzie heheNo coś będzie musiał spuścić. Będę u niego w pn bo bede w wawie to przy okazji podlece. Zobaczymy jak to będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to co widać, tylko co słychać.
Dlatego pisałem, że takie przerobienie ma swoje granice. mam kumpla co ma VTR na 50mm i jeżdżenie z nim jest katorgą. Jeszcze jak się prowadzi to ujdzie, ale jak on jedzie przed Tobą to jest masakra - swojego silnika nie słychać prawie wcale a po godzinie boli głowa . Na zachód nie jeżdzę, ale co weekend jestem u pepików Czego by się tu nie napisało to zawsze wyjdzie, że to jakieś straszne zło Jak odbiorę i założe i będzie lipa to 1 się tu przyznam i kupię te leo heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musiałem się i ja tu pojawić bo mówi się że jestem drogi i takie tam.Półtora roku temu jak zająłem się przeróbkami owszem brałem troche mniej ale było to na poziomie 180pln za jeden tłumik ale głównie dlatego że nie dysponowałem takimi materiałami jakimi dziś dysponuję które są droższe.Obecnie biorę średnio za tłumik 220pln z dożywotnią gwarancją.I czy to tak dużo drożej? Pierwsze tłumiki jakie przerabiałem w swoim motocyklu wypełniałem matami i tkaninami szklanymi.Obecnie dysponuję takimi materiałami:http://www.allegro.pl/item898721005_ducati...moto_guzzi.htmlMoje przeróbki są wykonywane podobnie jak tu:http://www.twobros.com/Exhaust/index.htmDodatkowo tylko stosuję tkanine szklaną -rowingową lub mate szklaną.Jeśli ktoś chce coś więcej to niestety musi to kosztować deko więcej. Macie też chłopaki możliwość przerobić swoje kominy samodzielnie biorąc ode mnie materiały lub tylko jakąś ich część a ja doradzę co i jak zrobić. Koszt takich materiałów to około 100pln na jeden tłumik więc bierzcie się chłopaki za robotę i nie narzekajcie Tu macie więcej na temat samodzilnych przeróbek tłumików:http://forum.motocyklistow.pl/TUNING-UKLAD...GO-t106189.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem te tłumiki do Cagivy Raptor 1000.Wywaliłem całą ich fabryczną zawartość ( plątanine rur i przegród).Założyłem na początku tłumika komorę rozprężającą o długości 15cm z blachy perforowanej o mniejszej średnicy niż obudowa tłumika. Przestrzeń między obudową tłumika a komorą rozprężającą 0,8cm wypełniłem wytłumieniami mineralnymi tak aby fala dźwiękowa nie odbijała się od wewnętrznych ścianek komory tylko pochłaniała się w wytłumieniach. Komora zamknięta jest przegrodą w której jest otwór 45mm w którym umieszczony jest przelot z blachy perforowanej nierdzewnej o długości 30cm. Przelot owinięty jest wełną stalową nierdzewną o średniej gradacji ,na nią nawinięte jest kolka zwoi maty szklanej. To wszystko ściśle jest powiązane drutem nierdzewnym 0,8cm aby się nie luzowało. Pozostała pusta przestrzeń tłumika wokół przelotu została wypełniona kwadratami kocyka szklanego coś podobnego jak wełna mineralna .Stary gruby spaw wokół tylnego dekla wylotowego został usunięty i zastąpiony malutkim ,wąskim i nie wypukłym ściegiem.Miejsca spawane zostały potraktowane specjalnym siuwaxem który usuwa nalot i przebarwienia termiczne. Na koniec miejsca spawanie i całe tłumiki zostały potraktowane włókniną o podobnej gradacji jak gradacja szlifu fabrycznego na tłumikach .Wydaję mi się że wyszło to nieźle, mam nadzieje że będzie się to koledze podobało ale ciekawe jeszcze jak to będzie gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No w samej produkcji filizofi nie ma ale kiedys trzeba to bylo wymyślic i obliczyc żeby harczało jak należy a nie waliło całej harakterystyki. stad ta cena. nie za rore z watą tylko za sztab ludzi co to obmyślił.
Zgadzam się w 100% ale są wydechy będące kawałkiem rurki, które kosztują ponad 1000zł. Sory ale to już robienie ludzi w balona. Tak samo niektóre proste rurki do montażu w miejsce katalizatora. 500zł za 40cm prostej rurki ? Co do wydechu to tutaj znaleziony na szybko przykład z allegro -->KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.