Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowe Opony Do Cbrki


Pleban

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie) bardzo prosze o pomoc. Zamierzam kupić opony do mojej CBRki, zastanawiałem sie nad nówkami, w tym celu pogrzebałem w necie -a nóż bym trafił na coś fajnego... no i trafiłem , TYLKO ŻE coś mi tu nie pasuje, coś za duża zniżka jak na tego typu opony, z resztą, sami zobaczcie:http://opony.webwweb.pl/x_C_I__P_115554698-115510002.html...no i tu moje pytanie do Was, co może być z tymi oponami nie tak, że aż taka wycena? Stare są i chcą sie ich pozbyć, czy co? Myślałem też nad używkami, no ale tego typu porad jest dużo na tym forum... no chyba że macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje, to bardzo prosze o porade.Szukam opon, które by sie dobrze kleiły drogi, no i w miare długo wytrzymały (tak min 2-3 sezony), no i najważniejsze, żeby nie były w astronomicznej cenie (max ( ) 800zł - choć niższa cena bardzo by mnie ucieszyła).Opony które znalazłem mają raczej sportowy charakter, co za tym idzie zużycie niestety będzie dość pokaźne... no ale chyba do 3 sezonów by wytrzymało, jak myślicie?Jeszcze raz, bardzo prosze o porady. Z góry dzieki!Aha, jeszcze jedno, jeżdże raczej niezbyt często, ale za to nie raz w dłuższe trasy,a charakter jazdy? - możecie sie domyśleć po tym, czego oczekuje od opon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, też mam F4 to Ci powiem ile zrobilem na jakich oponach :Tył - Michelin pilot road 20 tyś. Michelin pilot power 10 tyśi teraz mam Michelin pilot power 2CT i zobaczymy ile zrobie:)Przód - Michelin pilot road i jest zrobione 20 tyś i jest ok połowa oponki,a czy starczy Ci na 2-3 sezony? to zależy ile bedziesz jeździł i jak. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Michelin'ach dużo dobrego słyszałem.. tylko że, o nówkach nawet nie mam co marzyć, bo cena za komplet, np Michelin Pilot Road to >1200 zł (Power czy też Power 2 CT, to nawet nie chce przytaczać) To by mnie raczej zmuszało do zakupu używek, tylko tu zaś pojawia sie problem ile jeszcze taka wytrzyma... no cóż, ale dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem powera 2CT (3209) za 670zł
670zł, no to trafiłeś na okazje (niedużo taniej, ale jednak) ale zważywszy na to że front kosztuje ok 500, to w sumie jest prawie 1200... czyli tak jak sie pisałem wcześniej
"nie po katolicku" (hehe, tak notabene, fajny nick ;) ), Metzeler'y - dobra propozycja i jak widze, tez promocja, więc cenowo mogło by ostatecznie być... ALE niestety nie ten rozmiar (szukam 120/70 i 180/55)Jeśli chodzi o mój charakter jazdy, powiem szczerze, że jeżdżąc po mieście, po szarżować sie raczej nie da (teraz pewnie odezwało by sie grono osób, że jak sie nie da, jak sie da... cóż ja sie do takich nie zaliczam, z różnych względów, chociażby odwagi). A co do składania sie w zakręty... Z tym bywa różnie, ale zdarza sie na granicy uślizgu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem niedawno oponek sportowo-turystycznych.I już byłem zdecydowany na Michelin Pilot Road 2 i Dunlop RoadSmart. Potem udało mi się wyrwać okazyjnie przednią Pilot Powera 2CT no więc dokupiłem tył.Ale jeśli zależy Ci na większym przebiegu to bierz coś z tych dwóch.Dunlopy za jakieś 1000zł można dostać a Pilot Road 2 to koszy około 1200zł.I nie pchaj się w Pilot Road 1, bo to już bardzo stara opona jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w swojej bestuni ma komplet Shinko 005 i jestem mega zadowolony stosunek ceny do jakosci powala zero uslizgow, jak na 1L/V2 to nawet tak szybko nei znika tyl i nie trzeba ich niewiadomo ile grzac zeby trzymaly, do urzytku na drogach publicznych jak najbardziej polecam, na torze jeszcze nie sprawdzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub kup nowa na tyl a przód uzywka...
Co ty bredzisz, pomimo tego, że jestem zwolennikiem nowych opon to predzej bym uzywke na tyl zalozyl bo jak tyl slizgnie w zakrecie to jest jeszcze nie najgorzej żeby nie powiedziec ciekawie a w momencie kiedy przednie koło slizga robi sie bardzo nie ciekawie, poza tym jakbys nie wiedział przednia opona jest odpowiedzialna za zatrzymywanie motocykla ( tak wiem że nie tylko przednia ale chyba każy zrozumie co miałem na mysli ). Miałem dragony u siebie i przod powinien wytrzymac przy twojej jezdzie 2-3 sezony, tył.. raczej nie,  ale za to dostajesz lacie ktore kleją sie do drogi aż miło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tyle 2CT wytrzymały 6 kkm no ale raz czy dwa przypaliłem wiec 2 tys uciekły od tak sobie na torze dawały rade bynajmniej jak na moje umiejetnoscina przodzie qulifier RR 13 kkm nawiniete i jeszcze polata ze 3-5 kkm.przy nastepnej wymiania 2CT na przod i tył no chyba ze power one w dobrej cenie znajde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty bredzisz [...] jak tyl slizgnie w zakrecie to jest jeszcze nie najgorzej żeby nie powiedziec ciekawie a w momencie kiedy przednie koło slizga robi sie bardzo nie ciekawie, poza tym jakbys nie wiedział przednia opona jest odpowiedzialna za zatrzymywanie motocykla
Zgadzam sie z Tobą, jak już urzywka to tylko na tył. Chyba każdemu z nas zdarzył sie mniejszy lub większy "uślizg tyłem" i jakoś mniejszym lub większym szczęściem sie wychodziło z tego... Co do przodu...dwa razy miałem taką sytuacje, przy czym raz to do dziś nie wiem jak to sie stało że NIE leżałem.
Miałem dragony u siebie i przod powinien wytrzymac przy twojej jezdzie 2-3 sezony, tył.. raczej nie, ale za to dostajesz lacie ktore kleją sie do drogi aż miło.
...wreszcie osoba która coś powiedziała o tych oponach, już myślałem że nikt ich nie używał Największy dylemat mam właśnie między Pirelli Dragon a Metzeler Z6. Z jednej strony wyśmienite trzymanie sie drogi i troche niższa cena, z drugiej większa wytrzymałość.A może macie jeszcze jakieś inne propozycje w podobnej cenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z1 to ostro zabytkowa konstrukcja i delikanie mowiac mocno nie na czasie. generalnei odradzamjak chcesz fajne opony na dlugo to wez dunlopa roadsmarta. klasa ST i w opinii wielu uzytkownikow lepsza od PRII a obecnie w olkowni sa troche tansze. jak cos fajnego i tanszego to wez D207. Mam i moge polecic z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop D205 120/17 R17 + Dunlop D207 E 180/55 R17 Za 800zł jakbys chciał
Dunlopy troche tak jak "Michałki", dobre są ale i cene ładną mają... CHOCIAŻ, widze że kolega jakieś promocje posiada ...pomyśle nad tym, jak coś to będe pisał na PW ;)
Z1 to ostro zabytkowa konstrukcja [...] jak chcesz fajne opony na dlugo to wez dunlopa roadsmarta. klasa ST i w opinii wielu uzytkownikow lepsza od PRII a obecnie w olkowni sa troche tansze. jak cos fajnego i tanszego to wez D207.
Mam pytanie, bo 4 raz specjalnie czytałem wszystkie posty z tego tematu i jakoś nie moge sie doczytać, gdzie ktokolwiek pisze o Z1-kach? Jeśli miałeś na myśli Z6 (a pomyliłeś sie przy pisaniu) to nie zgadzam sie z Tobą, ażeby to były jakieś "zabytkowe" opony. Jeżeli bym chciał coś naprawde fajnego, to bym musiał mieć "troche" więcej pieniążków, a że jestem ograniczony w funduszach, to musze ostro przebierać i szukać.Tak jak mówiłem, 800 zł i to jest max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlopy troche tak jak "Michałki", dobre są ale i cene ładną mają... CHOCIAŻ, widze że kolega jakieś promocje posiada ...pomyśle nad tym, jak coś to będe pisał na PW ;) Mam pytanie, bo 4 raz specjalnie czytałem wszystkie posty z tego tematu i jakoś nie moge sie doczytać, gdzie ktokolwiek pisze o Z1-kach? Jeśli miałeś na myśli Z6 (a pomyliłeś sie przy pisaniu) to nie zgadzam sie z Tobą, ażeby to były jakieś "zabytkowe" opony. Jeżeli bym chciał coś naprawde fajnego, to bym musiał mieć "troche" więcej pieniążków, a że jestem ograniczony w funduszach, to musze ostro przebierać i szukać.Tak jak mówiłem, 800 zł i to jest max.
Katolicki podał link do aukcji z metzelerem Z1. Co do Z6 to tez sie nie zgadzam ze sa zle ;)za niewiele wieksze pieniadze niz Z1 kupisz D207 a to na prawde dobry kapec. w olkowni maja czasem fajne ceny na opony roczne czy dwu letnie http://www.sklepef.pl/shop/174/-3500-/?item=50warto zagladac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.