Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki Kask ?


jakmor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny brać motonitów.Nie posiadam jeszcze porządnego kasku a wiem że to podstawa. Dlatego mam pytanko co byście polecili w jakiś rozsądnych pieniądzach ?? Zdaję się na wasze szerokie doświadczenie bo moje jest na razie marne ...Osobiście myślałem o takim http://moto.allegro.pl/item657451363_shark...war_roz_xl.htmlLUBhttp://www.motocyklowo.pl/index.php?produc...amp;prod_id=118ThxPozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie chcesz szczekowca ?ja nosze okulary i kupilem Uvexa Boss 525UVEX Boss 525tez na poczatku chcialem szczekowca bo tak mi doradzali ze do okularow szczekowiecale mierzylem i Nolan i Shoei po 1700zeta i porazka niewygodne i nie bardzo bryle sie miescily pojechalem do Krakowa tam jest importer Uvexazmierzylem i zamowilem na alledrogo bo roznica ponad 300zl to kawal kasyma zajebiste zapiecie bez zadnego platania i ma wizjer ktory nie paruje bez zadnych dodatkowych pinlokow itppoza tym waga w mniejszej skorupie 1290g w porowaniu do szczekowca jest lekki jak piorkozreszta jak sie trafimy kiedy w Myslowicach to se obejrzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie chcesz szczekowca ?
Kurde zawsze mi się wydawało że szczękowiec wygodny Zatrzymuję się na chwilę, chce z kimś zaminić słówko na światłach, czy poprostu w korku jest za ciepło ... otwieram szczękę i jest jak znalazł ... Kurde to mi nasypałeś piasku w trybełka
Wybralbym Shark'a, kumpel jezdzi w takim Nolanie i nie za bardzo go sobie chwali.
A z jakiego powodu jeśli można wiedzieć ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mierzylem i Nolan i Shoei po 1700zeta i porazka niewygodne i nie bardzo bryle sie miescily
Shoei ma wymienne boczki, sa rowniez te do okolarow, jezeli nie miescily Ci sie okolary to znaczy, ze miales zle dobrany rozmiar. Ja zakladam okolary przeciwsloneczne ( rozne ) i w zadnym helmie mi nie przeszkadza i nie gniecie.
poza tym waga w mniejszej skorupie 1290g w porowaniu do szczekowca jest lekki jak piorko
O wadze to wiadomo, ze jest ciezszy mimo tego po przyzwyczajeniu sie nie odczowa sie tej roznicy.
Kurde zawsze mi się wydawało że szczękowiec wygodny Zatrzymuję się na chwilę, chce z kimś zaminić słówko na światłach, czy poprostu w korku jest za ciepło ... otwieram szczękę i jest
Nie wydawalo sie, ze jest wygodny, tylko jest wygodny.
A z jakiego powodu jeśli można wiedzieć ??
Glowa lata mu jak zyd po pustym sklepie ( zwlaszcza przy wiekszych predkosciach ) Musisz zwrocic uwage w jakiej skorupie jest dany marka czy model im mniejsza tým lepiej.Moj Schuberth Concept 2 tez na duze predkosci sie nie nadaje, daje rade ale to zdecydowanie nie to. Mam UVEX'a Boss'a 3000 i fakt na zimne dni jest idealny ze wzgledu na podwojna szybe. Jego wada to nalezy zakladac kominiarke bo boczki dalja sie we znaki uszom, vizjer przy 120 - 140 km/h potrafi sie otworzyc gdy patrzysz w bok ( np. aby powiew wiatru zdmuchnal tgromadzone na vizjerze krople deszczu ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak sie szyba otwiera przy tak malej predkosci to idealnie nadaje sie na nocnik lub doniczke. to jest niedopuszczalne. kaski szczekowe zaczynaja nabierac niezłego poziomu ale to jeszcze nie jest to. tez bym chetnie przytulił cos porzadnego ale poza multitecem nic takiego nie widzialem a i w/w tez nie do konca jest taki jak bym sobie wymarzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak sie szyba otwiera przy tak malej predkosci to idealnie nadaje sie na nocnik lub doniczke. to jest niedopuszczalne. kaski szczekowe zaczynaja nabierac niezłego poziomu ale to jeszcze nie jest to. tez bym chetnie przytulił cos porzadnego ale poza multitecem nic takiego nie widzialem a i w/w tez nie do konca jest taki jak bym sobie wymarzył.
To sprobuj sie przytulic do Schubertha C3 sam probowalem mozliwe szczekowce i jedynie w moim przypadku wybor padl na schubertha , musze dodac ze C3 jest jeszcze cichszy od obecnego ktory mam S1 , tylko z zakupem poczekam do jesieni napewno beda tansze.http://www.schuberth.com/index.php?id=336&L=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glowa lata mu jak zyd po pustym sklepie ( zwlaszcza przy wiekszych predkosciach ) Musisz zwrocic uwage w jakiej skorupie jest dany marka czy model im mniejsza tým lepiej.
Następny tekst typu... Tata, a Marcin powiedział...Najwyraźniej Twój kolega nie potrafi dobrać sobie rozmiarowo kasku Zresztą N102 jest kaskiem do turystyki, a nie do dużych prędkości.Osobiście posiadam ten kask i za tą cenę uważam, że opłaca się go kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprobuj sie przytulic do Schubertha C3 sam probowalem mozliwe szczekowce i jedynie w moim przypadku wybor padl na schubertha , musze dodac ze C3 jest jeszcze cichszy od obecnego ktory mam S1 , tylko z zakupem poczekam do jesieni napewno beda tansze.http://www.schuberth.com/index.php?id=336&L=1
W kwestii szyby itd to chyba mowa była o uvexie. znaczy sie tak to zrozumialem. poza tym predkosc ktora podał to jest poziom turystyczny tak wiec nie jest to dopuszczalne. w sumie to jaka by ona nie była to nie moze sie dziac takie cos jak otwieranie sie szyby
Podepnę sie pod topic by nie zaśmiecać forum czy na początek N750 VX jest dobrym wyborem czy może polecicie coś innego ??
poszukaj po forum bo sporo napisano juz o kaskach nitro. opinie sa podzielone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny tekst typu... Tata, a Marcin powiedział...Najwyraźniej Twój kolega nie potrafi dobrać sobie rozmiarowo kasku Zresztą N102 jest kaskiem do turystyki, a nie do dużych prędkości.Osobiście posiadam ten kask i za tą cenę uważam, że opłaca się go kupić.
najwyrazniej masz wszystkich innych poza soba za leszcy ktorzy nic w zyciu nie widzieli i nic nie slyszeli. Kupmel juz pare latek jezdzi i "nieco" pojecia ma, nie zmienia postaci, ze pewne helmy maja / sa takie jakie sa a nie takie jak byc powinny czy takie jak bysmy sobie zyczyli. Wbudowana zewnetrzny bleda moim zdaniem to totalny niewypal, powoduje i wyzsza glosnosc, oraz niestabilnosc glowy podczas jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowna Braci chciałbym jeszcze wrócić do tematu. Te kilkaset złotych to dla mnie dużo więc nie chciałbym popełnić błędu. Nadal nie wiem czy warto iść w szczękowca. Poprzednio pisałem o dwóch szczękowcach bo tak mi polecono ale po przymierzeniu i przejechaniu się kilka kilosów stwierdzam że jakiś taki ciężki duży. Są jakieś istotne zalety szczękowca dla których warto to znosić ??Ostatnio przejechałem się w HJC IS-16 Type 0 Black matt. W prawdzie integralny ale posiada blende przeciwsłoneczną na której bardzo mi zależy (fotofobia). Dobrze leży, super wentylacja … choć trochę głośny. Czy ktoś może śmiga w takim kasku ?? Lub tej firmy w podobnym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Braci chciałbym jeszcze wrócić do tematu. Te kilkaset złotych to dla mnie dużo więc nie chciałbym popełnić błędu. Nadal nie wiem czy warto iść w szczękowca. Poprzednio pisałem o dwóch szczękowcach bo tak mi polecono ale po przymierzeniu i przejechaniu się kilka kilosów stwierdzam że jakiś taki ciężki duży. Są jakieś istotne zalety szczękowca dla których warto to znosić ??Ostatnio przejechałem się w HJC IS-16 Type 0 Black matt. W prawdzie integralny ale posiada blende przeciwsłoneczną na której bardzo mi zależy (fotofobia). Dobrze leży, super wentylacja … choć trochę głośny. Czy ktoś może śmiga w takim kasku ?? Lub tej firmy w podobnym ??
Tutaj masz test IS -16. Zaletą szczękowca jest dźwigana szczęka i ew. możliwość przerobienia na kask otwarty - tyle. Albo Ci na tym zależy i kupujesz szczękowca, albo nie i kupujesz integrala. Skoro masz fotofobię, to do HJC możesz kupić wizjer minimalnie przyciemniany. W dzień słońce tak nie razi, a w nocy (przynajmniej mi) też sie lepiej jeździ w nim niż w normalnej szybie - jest ciemniej ale światła nie oślepiają. Piszę o tym, bo sama blenda w HJC dużo nie daje (jest słabo przyciemniaa), dopiero w połączeniu z przyciemnianym wizjerem daje przyzwoity efekt w na prawdę słoneczny dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę w N102 drugi sezon. Co mogę powiedzieć to:1. Bardzo wygodny2. Dobre materiały3. Jeden z lepszych mechanizmów szczęki jaki spotkałem, albo sie zamknie albo nie.4. Mój z prawej strony trochę hałasuje5. Zewnętrzna blenda rzeczywiście chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale ma też swoje zalety. Często jak wpadam w okolice gdzie dużo "śmieci" w powietrzu opuszczam, przejeżdżam dany odcinek, dźwigam i mam czystą szybkę 5. A teraz najważniejsze wg mnie:kupowałem szczękę bo myślałem że właśnie w upały, w korku czy do wymiany dwóch zdań jak znalazł. W rzeczywistości dosyć rzadko w tym celu wykorzystuję. Napewno wygodniej się zakłada od integrala i to nie podlega dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Braci chciałbym jeszcze wrócić do tematu. Te kilkaset złotych to dla mnie dużo więc nie chciałbym popełnić błędu. Nadal nie wiem czy warto iść w szczękowca. Poprzednio pisałem o dwóch szczękowcach bo tak mi polecono ale po przymierzeniu i przejechaniu się kilka kilosów stwierdzam że jakiś taki ciężki duży. Są jakieś istotne zalety szczękowca dla których warto to znosić ??Ostatnio przejechałem się w HJC IS-16 Type 0 Black matt. W prawdzie integralny ale posiada blende przeciwsłoneczną na której bardzo mi zależy (fotofobia). Dobrze leży, super wentylacja … choć trochę głośny. Czy ktoś może śmiga w takim kasku ?? Lub tej firmy w podobnym ??
Ja mam dokładnie ten model kasku, faktycznie głośny ale wg mojej oceny dopiero powyżej 130km/h, moim zdaniem ta blenda przeciwsłoneczna to jest tylko po to żeby cenę podbić, wg mnie do niczego się nie nadaje, wolę okulary przeciwsłoneczne założyć. Jeżeli chodzi o ten model kasku to absolutnie blenda bym się nie sugerował. Mnie osobiście słońce ślepi przez nią. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sam na poczatku sezonu mialem dylemat co kupic i podobnie jak ty zastanawialem sie nad is 16 ,zdecydowałem sie na uvex-a PS 480 ma blende ktora naprawde daje rade i ma antifoga ktory rowniez sie sprawdza .ja kupilem na poczatku sezonu za jakies 400 pln takze byla to tania opcja do CABERGOW HJC .co do głosnosci to mysle ze wszystkie garnki z tej polki maja podobny komfort mnie osobiscie nic nie przeszkadza . http://moto.allegro.pl/item678781092_uvex_...ne_markowy.htmlchcesz zobaczyc i pomacac garnek oczywiscie daj znac na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Schuberth C 3!! Cichy, maly, lekki i chyba wszystko co o nim przeczytalem w reklamach to prawda. Wiem, ze drogi ale... jak go zobaczysz lajf, dotkniesz i przymierzysz ... Ja sie zadluzylem na maxa ale naprawde nie zaluje. Niemiecka precyzja ;) pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Heja. Kupiłem. Bardzo dziękuję za poradę ...Z uwagi na fakt że priorytetem była dla mnie blenda, a ta zewnętrzna zupełnie się nie sprawdza wybrałem HJC IS-16. Mierzyłem szczękowce i są super !! Tylko są strasznie szerokie i ciężkie co za tym idzie strasznie reagują na powietrze, zarówno opór jak i powiew boczny. Po 1000 km oceniam kask jako bardzo dobry, najlepszy jaki miałem przyjemność testować do kwoty 800zł. Wentylacja super, anti-fog działa, blenda ma w sumie idealnie dobraną ciemność. Wielu pisało że za mało ciemne ale osobiście uważam że to nie okularki przeciwsłoneczne i w miejscach zacienionych też trzeba widzieć co i jak ... Wentylacja super, ale defrektor to totalna porażka - powietrze zamiast iść w czoło, wieje w oczy - do wywalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.