Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wszytsko Mokre...


shoei

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem wczoraj wątpliwą przyjemnośc jechac ładnych kilkadziesiąt kilometrów w deszczu...Spoko, dało sie rady...Ale jak teraz to wszytsko wysuszyc? Mam na mysli buty, w ktorych nieźle chlupalo i rękawice (skórzne)...Jak je dzisiaj oglądałem. to schnac to bedzie jeszcze przynjamniej tydzien...jest jakis sposób,by szybko i przede wszytkim bezpiecznie to wysuszyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...weź głęboki wdech i przestań się stresować...na pewno jest kilka sposobów......inaczej skórę, inaczej tekstyle. Nie grzej tego tylko rozwieś w miejscu gdzie jest niska wilgotność, przewiew i temperatura w okolicach 20-25 stopni.Są czasem specjalne wkłady do rękawic i butów, ale jak nie masz to nie użyjesz.P.S. "Co zrobić gdy deszcz jest nieunikniony ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No normalnie jak z wszystkim co ze skóry. ostatnio tez zmokłem (60km w ulewie) i buty odstawiłem po prostu w suche miejsce. po 2-3 dniach suche. rękawice to samo. kurtka tekstyl do pralki i na suszarke (sznurki na polu jakby co) Skóra musi sie sama po mału odsączyć. potem zaimpregnować czymś i lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do butów gazet pogniecionych napchaj, najlepiej takich ze zwykłego gazetowego papieru (...)OT: Da się jakoś szybkę z kasku przerobić tak, żeby krople szybciej spływały? Trochę lipa w winklu dostać szlag z lamp samochodów z przeciwka i widzieć jeden wielki błysk przed oczami...
Dzieki Wam...tak tez zrobiłem,ale odnosze wrażenie, że sa tak samo mokre jak były...Ale poczekamy,zoabczymy...Co do kasku: kumpel ostatnio opowiadal,ze kiedys jechal w wujkiem autem, które miaal zepsute wycieraczki...Smarowal szybę ... przeciętym kartoflem...Dzialało!!! Niestey,nie próbowąlem tego,ani tym bardziej z kaskiem...może Ty sprobujesz i pchwalisz sie efektami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: Da się jakoś szybkę z kasku przerobić tak, żeby krople szybciej spływały? Trochę lipa w winklu dostać szlag z lamp samochodów z przeciwka i widzieć jeden wielki błysk przed oczami...
w autolandzie produkują coś takiego jak "look - niewidzialna wycieraczka" w motocyklach jest to dobre, bo zeby czuć różnice to trzeba jechać od 80 wzwyż... ale niestety gdy muszki sie porozbijają na kask, to po starciu muszek trzeba znowu tym preparatem popsikać zeby bylo git...
wskakuj ponownie na motocykl... i lataj az wyschniesz ... chwilowo nie pada ;P
jadąc z węgier za balatonem trafiliśmy na ulewę, i jak na złość przez 10 km nie bylo zadnego przystanku ani stacji zeby się schować i cali przemoczeni jechalismy dalej, bo stwierdzilismy ze jak juz jestesmy tak mokrzy ze są majty mokre to gorzej być nie może po dojechaniu do polski (a słońce nie świeciło specjalnie bo było zachmurzone cały czas) oprocz majtek i skarpetek wszystko wyschło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)OT: Da się jakoś szybkę z kasku przerobić tak, żeby krople szybciej spływały? Trochę lipa w winklu dostać szlag z lamp samochodów z przeciwka i widzieć jeden wielki błysk przed oczami...
Ja moją szybke potraktowałem takim mleczkiem którego używam do motocykla ( S100 Lack-und Kunstoff Polish sie zowie ten wynalazek).Po nałożeniu tego mleczka i spolerowaniu powierzchni tworzy sie warstwa która m.in sprawia że woda szybciej spływa.Amek,przy okazji jak sie spotkamy po ten dups do mojego kitajca to przywioze te mleczko ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: Da się jakoś szybkę z kasku przerobić tak, żeby krople szybciej spływały? Trochę lipa w winklu dostać szlag z lamp samochodów z przeciwka i widzieć jeden wielki błysk przed oczami...
jak sie ma owiewke to powyżej 80 (im szybciej tym lepiej) i się nachyli odpowiednio, to struga wiatru sama spycha krople swoją drogą, ciekawe musili mieć miny kierowcy jak ich wyprzedzałem przy 120km/h w ulewe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurtka tekstylna wyschła mi przez noc a skórzane spodnie po południu ubrałem i nie czyłem wilgoci, dało radę komfortowo jeździćwystarczyło rozwiesić ciuch w przewiewnym miejscubuty tak samo przez noc wyschły, gorzej z rękawicami, bo miękkie wypełnienie trzzymało wilgoć dłużej, ale druga para była sucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam w piątek przyjemnośc jechać jakieś 150km w ulewnym deszczu. Po pierwszych 70km zatrzymałam się na tankowanie - trzeba było widzieć minę pana z obsługi gdy widział jak wykręcam skórzane rękawiczki Kondona miałam ubranego więc kombi było suche, rękawice nadawały się do wykrecania - zostawiłam jej do wyschnięcia w sposób naturalny. Z butów też wylewałam wodę, ale wysuszyłam je suszarką do włosów Najgorzej z wszystkiego wygląda maszyna - żeby wypłukać ten piach chyba na ciśnieniową myjnię podjadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: Da się jakoś szybkę z kasku przerobić tak, żeby krople szybciej spływały? Trochę lipa w winklu dostać szlag z lamp samochodów z przeciwka i widzieć jeden wielki błysk przed oczami...
Ja uzywam tego i przy 50km/h splywa wszystko.http://www.allegro.pl/item661412944_turtle...arvue_rain.htmlsam niedowierzalem kiedys i mialem rekawiczki z wycieraczka na palcu ale to dziadostwo na prawde dziala ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowal szybę ... przeciętym kartoflem...Dzialało!!!
Arbuzem tez mozna, moze bedzie mniej dzialalo, ale mozna.tak na przyszlosc zrob to JABLKIEM !Co do skor to radzilbym conajmniej przed rozpoczeciem sezonu zainpregnowac odpowiednim srodkiem / srodkami. Co prawda i tak przesiaknie ale schnie inaczej ( szybciej i lepiej ) po wysuszeniu znowu zainpregnowac.Tak jak juz wspomniano, najlepiej jest zalozyc kondonika. Osobiscie polecam tekstylne lub tekstylno skorzane rekawiczki Gore-Tex'owe, tak jak i buty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.