Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Porada Czy Dam Rade Zdać Na Kategorie 'a' Przy Takim Wzroście


Katarina

Rekomendowane odpowiedzi

łatwo mówić uwierz w siebie jak każdy się śmieje że taka mała jestem i za motocykl się łapie
Do wielu motocykli są tzw. "zestawy obniżające" - choć wątpię czy konkretnie do ścigaczy.... A co do naszej katowickiej, egzaminacyjnej Yamahy to nie jest ona jakimś wielkim motocyklem. Jeśli dosięgniesz nogami do ziemi, to chyba nie powinno być problemu? Jedyne co można w tym wypadku poradzić to to, żebyś zapisała się na kurs (i tak będziesz musiała to zrobić, jeśli chcesz robić motocyklowe prawo jazdy) i w jego trakcie przekonasz się, czy poradzisz sobie na tego typu jednośladach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poddawaj sie musisz tylko tak jak mówi Uzik zapisac sie na kursy na prawo jazdy no i tam już zobaczysz czy dasz rade;) jeżeli będziesz w stanie dosięgnąc do ziemi no to pozostaje ci już tylko cwiczyc 8mki i slalomy;D ja zaś mam 195cm wzrostu i nie mieściłem się na GN 250 hehe i zawsze siadałem na tylne siedzenie;P trzeba było sobie jokoś radzic;)a jeżeli chodzi o motocykl to widziałem kiedyś chłopaka który miał obniżonego bandita również ze względu na wzrost więc myśle że z tym też nie powinno byc wiekszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smigałaś juz kiedyś na jakimś tam sprzęcie? mam na myśli romecik motorynka simson itd. Jeżeli nie to musisz zacząć od lekkiego moto bo te większe mogą Cię przeraźić a wręcz po pierwszej próbie jazdy możesz mieć dosyć. Zarezerwuj sobie przynajmniej rok na naukę na lekkim sprzęcie, a potem będziesz widzieć jak Ci idzie i możesz mysleć o innym. I podstawą jest mieć kogoś kto już jest objedzony na motorkach i żeby taki ktoś zaczął pokazywać Tobie "JAK O KTÓREJ I PO CO" i tłumaczył krok po kroku dlaczego tak a nie inaczej. Moto to jest piękna zabawa ale bardzo niebezpieczna. Pozdrowienia od " objedzonego na moto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spokojna głowa ja mam niewiele więcej i z jazdami i egzaminem nie miałem rzadnego problemu ... 10 000 km zrobiłem na GS'e a teraz obecnie z powodzeniem dosiadam BANDIT'a 600cm. Wzrost jest ważny ale w brew pozorom nie aż ta bardzo. Uszy do góry. Tylko spopkuj w sercu i myzykę w uszy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mieszczę się w tej skali wzrostu 15Xcm i także byłam przerażona. Jednak po rozmowie z prawdziwymi fachowcami serwisu przestałam już miewać kompleksy. ;) Otóż najpierw trzeba nauczyć się jeździć i nie na czymś ogromnym, bo nie chodzi tu tylko o wzrost, podstawą jest umiejętność obycia się z masą motocykla tak by ten nie przeważał. Dlatego zalecane jest kupno na początek czegoś mniej "poubieranego" a później zamiana Oczywiście podziwiam niższe dziewczyny, którym od razu udało się ujarzmić byka-plastika Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.