Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przeczytajcie proszĂŞ...


Chris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! ProszĂŞ przeczytaj to do koĂąca. Niestety w przeciÂągu dwĂłch ostatnich dni spotkaÂły mnie troszke powaÂżniejsze gleby, pod czas pierwszej spadÂłem z siedzenia na stojÂąco ciÂągnÂąc moto za sobÂą ( obdarta rĂŞka ) a dziÂś przy 85 km/h zrobiÂłem przoda i od razu go przeciÂągnÂąlem co zaowocowaÂło okoÂło czterema piĂŞknymi fokiÂłkami ale niestety juz bolaÂło i to bardzo. Pod czas tych gleb miaÂłem na sobie krutki rĂŞkawek i spodenki. Do czego zmierzam?? WiĂŞc chciaÂłbym Wam doradziĂŚ ÂżebyÂście zawsze na moto ubierali siĂŞ jak naleÂży. Szczerze mĂłwiÂąc zawsze krĂŞciÂła mnie jazda w takim stroju ale po ostatnich przygodach postanowilem ze zawsze bede ubieral kurtke i dÂługie spodnie. Po chwili refleksji doszedÂłem do wniosku ze kazdy z nas ma tylko jedno zycie, chciaÂłby zaÂłoÂżyĂŚ kiedys rodzine, mieĂŚ dzieci i nie byĂŚ przy tym oszpecony przez jazde na golasa. A wiĂŞc PAMIĂTAJMY o dobrym ubiorze na motocyklu oraz o tym Âże w Âżyciu nie moÂżemy dostac kilku szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musialo cholernie bolec. :| Chris, Jest cos takiego jak siatka z ochraniaczami chyba nawet ogladas ja u mnie w salonie, powinna na Ciebie pasowac. Po takim poscie ktory chwycil mnie za serce jestem sklonny spredac Ci ta "zbroje" w na prawde dobrej cenie.Bedziesz bezpieczny i nie bedzie Ci cieplo.Zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris glowa do gory!Ja to chyba CI pecha przynosze...wczoraj przy mnie wyglebales i dzisiaj tez dzisiaj tylko widzialem w lusterku jak robiles fikolki ......... podniosles sie i od razu poleciales na kole wiec nie bylo chyba tak zle ale nastarszyles nas wszystkich....Co do ubioru to chyba sam dobrze wiesz jak ja jestem ubrany na moto :| sam musze sie zaczac jakos normalniej ubierac...ale nie w takie gorace dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myœle ¿e wywrotki przy jeŸdzie jak¹ uprawiasz to normalka-s¹ wliczone w cene,i wcale nie jestem zaskoczony ¿e mia³êœ crasha-choÌ lepiej by by³o ¿ebyœ nigdy go nie mia³(i my wszyscy te¿)co do ubioru to Tomcio uwierz na s³owo ¿e nawet w ciep³e dni mo¿e cie zawiaÌ-mnie pare razy przewia³o-szczególnie kolana,szyjê i nery i od tamtego czasu ka¿dy wiaterek powoduje u mnie bóle tych czêœci ajestem bardzo m³ody-boje sie co na staroœÌ.i dlatego do czech wybra³em siê jak w zimie-skóra wszêdzie ,pas,kominiarka,bluza,koszulka.....uff ja ju¿ bez d³ugich galot nie jeŸdze-zbyt mnie wszystko po krótkiej jeŸdzie nawala-no mo¿e skuterem to bym jecha³/pzdrp.s. Chris oczywiœcie sam wiesz ¿e to jest sport ekstremalny-bardzo niebezpieczny i mam nadziejê ¿e dzieci beda uwa¿nie s³uchaÌ opowieœci ojca(hehe bo nam one umilaj¹ spotkania na bumie )UWA¯AJ NA SIEBIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak siĂŞ nie przewrĂłcisz, to siĂŞ nie nauczysz, to prawda
Niestety ale najprawdziwsza prawda.Bardzo mnie czasem korci ¿eby sobie tak na letnio wyskoczyÌ gdzieœ na miasto, ale w zyciu tylko raz tak pojechalem i mimo ze nic sie nie stalo stwierdzi³em patrz¹c na pêdz¹cy pod nogami asfalt, ze nie chcia³bym go polerowaÌ w³¹sn¹ skór¹.Powiem szczerze ze ku r wica bierze cz³owieka w kombinezonie jak przy 30 stopniowym upale musi na chwile stan¹Ì chocia¿by na œwiat³ach, ale niestety takie s¹ realia motocyklisty.PS: teraz je¿dzê w takim letnim kombinezonku co to w sumie ma tylko w najwa¿niejszych miejscach ochraniacze i wzmocnienia, ale w zesz³ym roku je¿dzi³em w takich prawie zimowych galotach motocyklowych. a i tak nie odpuœci³em i nawet w upa³y je zak³ada³em. Oczywiœcie po nauczce czyli po tym jak przy glebie klucze w kieszenie wbi³y mi siê w biodro.pozdro.Szybkiego powrotu do zdrowia. :!: :!: :!: Aha. jeszcze jedno. :!: :!: :!: Po czestochowie ostatnio bardzo duzo rzuca³ sie w oczy taki gostek na bordowej R1 (moze ktos zna). Je¿dzi³ bardzo du¿o po ca³ym mieœcie w orzeszku takim na g³owie w dzinsach i t-shircie.No i podobno (PODOBNO) wyglebi³ (polonez mu zajecha³) Opowiada³ mi znajomy co to widzia³. Czy ktosmoze wie co i jak z goœciem bo tyle co wiem to ze w³aœnie bardzo sie zastruga³ bo bez ubranka by³.Uwazajcie na siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez jazde na golasa.
nie lubie jeŸdziÌ na golasa, bo sie d upa do siedzenia klei a tak serio to czasami je¿d¿e w koszulce i cienkich spodniach. przy ma³êj prêdkoœci, tak do 50 km/h to jeszcze ujdzie, ale jak przejecha³em sie tak niedawno ok. 150 km/h to ju¿ nie by³o takie fajne (ka¿da wiêksza mucha boli )dobrze, ¿e nic z³ego ci sie nie sta³o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudlaty na 1000 stĂłjek jedna moze nie wyjsc  :D
Tobie na pewno nie, miszczu jesteœ Przedwczoraj by³em w gara¿u torszkê przepucowaÌ moto i przestawiÌ kierownicê. Musia³em sprawdziÌ, czy dobrze mam po³ówki ustawione, to siê przewioz³em - w krótkich galotkach i koszulce. Jak wrzuci³em II to zaraz zamkn¹³em gaz i wróci³em I-go biegu, bo wia³o, bo nie chcia³em kusiÌ losu. Jak mia³em RD250, to czasami w upalne dni œmiga³em w jeansowej kurtce z podwiniêtymi rêkawami (jaki szpaner 8) ) ale na obecnym sprzêcie nie bêde tego próbowa³. Nawt cienka kurtka skórzana mi siê nie uœmiecha³a.Nie ma to jak dobry ciuch!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, kurde, dopiero teraz przeczytalem Twoj wpis, przykro mi ze przeszlifowales ! Cale szczescie ze nic powaznego Ci sie nie stalo.Co do ubrania zgadzam sie w pelni - moje 60 szwow w nodze sprzed 3 miesiecy nie przydazylo by mi sie gdybym mial ubrane pozadne spodnie. Mialem zwykle bojĂłwki, wyglada to szpanersko ale teraz wole sie smazyc w gaciach HeiGericke z ochraniaczami na kolana i biodra. Gdybym mial je wtedy ubrane - wyszedlbym bez szwanku...Coz, szkoda ze dopiero po dzwonie czlowiek nabiera rozumu ale niestety tak to zwykle bywa....kurde, ten rok jest niesamowicie wypadkowy, nie pamietam takiej plagi szlifĂłw i dzwonĂłw, wracaj szybko do zdrowia !!!pozdrawiam, Maciek "Bomba"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde niebyÂło mnie 11 dni i tu takie rzeczy sie dziejÂą! Kto jak kto ale czytajÂąc to co napisaÂł Chris jestem w szoku. A w Malinowicach to nawed kasku niechciaÂł ubraĂŚ. Chris nieprzejmuj sie ja teÂż doszedÂłem to takich wnioskĂłw, Âże niema co sie bawiĂŚw krĂłtkie spodenki po tym jak przeszlifowaÂłem, 7 cm blizna na nodze jest do dziĂŚ i raczej nigdy sie jej juÂż niepozbĂŞde. Do tego bolace kolano przy wisiÂłku. UwaÂżajmy na siebie!!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris, a pomysl sobie teraz dzwona przy predkosci 150kmh/ 200km/h co sie dzieje z czlowiekiem bez odpowiedniego ubioru.Bylem swiadkiem jak Laska wyciagnal orla przy 150km/h bodajze i mial kombik to z tego calego motor rozjebany konkretnie a on mial tylko siniaka na rece.Ciesz sie ze dzwona zaliczyles przy takiej predkosci bo inaczej moglo by niebyc tego posta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.