Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wydech własnej konstrukcji...


majster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na tym forum. Posiadam WSK 125ccm z 1982roku, ale nieco znudzi³o mi siê ci¹g³e je¿d¿enie tym samym...wiecie o co chodzi ? trzeba wprowadziÌ jakieœ zmiany W zwi¹zku z tym chcia³em zbudowaÌ sobi swój w³asny wydech od podstaw. Wydech ma wygl¹daÌ tak, ¿e... kolanko od cylindra zostaje seryjne, za kolankiem chcê w³o¿yÌ pust¹, przelotow¹ rurê, t¹ rurê owin¹Ì czymœ, zeby chocia¿ troche st³umi³o dŸwiêki wydobywaj¹ce siê z cylindra i wszystko to zamkn¹Ì w puszcze. Teraz pytanie. Jakich metali najlepiej u¿yÌ? i czego u¿yÌ do wyg³uszenia, zeby siê nie stopi³o ??Dziêki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majster, nie kombinuj z budowÂą wÂłasnego wydechu do WSK, jest to silnik 2T, a wydech wÂłasnej konstrukcji napewni niepoprawi jej osiÂągĂłw, moÂże je jedynie pogorszyĂŚ. W 4T pusty wydech moÂże jeszcze pomĂłc, ale w 2T wszystko musi byĂŚ odpowiednio wyliczone.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SÂłuchaj, wydech w 2T odgrywa bardzo duza role! Nie tak jak w 4T! Nie wiem na jakiej to dokladnie zasadzie dziala, ale wiem ze kazdy motocykl ma dokladnie wyliczony wydech dla siebie! Sory, ale nawet glupi wydech dla WSK'i konstrulowali inzynierowie i nawet te 20-30 la temu posiadali wieksza wiedze niz my teraz(my uzytkowniki tych motocykli)! Dlatego jak zmienisz wydech w wiesi to dasz jej duzego kopa w dupe i sadze ze moze sie zemscic... Jak chcesz cos zmienic to mozesz oryginalny wydech troche przespawac, inaczej poprowadzic czy wyciagnac te puszki ze srodka(nie polecam)! Nio mozesz sprobowac wsadzic sportowy wydech z MZ, czy cos podobnego(ale nie dam sobie glowy uciac ze bedzie dobry!)....ale wydech! nie rure!A wiesz co to jest dyfuzor w silniku 2T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4T pusty wydech moÂże jeszcze pomĂłc
Nie tak jak w 4T!
I tu sie mylicie,w 4T moze jeszcze wieksze szkody narobic.W 2T oczywiscie tez dlatego za robienie wydechow lepiej sie nie brac bo najpierw trzeba zrobic dobre obliczenia i badac na hamowni zeby taki wydech spelnial swoja role a to jest tak kosztowne ze lepiej kupic gotowy,akcesoryjny wydech dobrej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeÂżeli chodzi o nowsze maszyny to,po pierwsze zmieniajÂąc wydech ,pasowaÂło by rĂłwnieÂż zmieniĂŚ dolot czyli zaÂłoÂżyĂŚ filtr K&N, ale i tak nie obejdzie sie bez regulacji skÂładu mieszanki (mowa o gaÂżnikach) i tak nie wiem czy nie bedzie trzeba zamontowaĂŚ dyno jetĂłw. Plusem jest oczywiÂście doÂśc duÂży przyrost mocy ,natomiast minusem jest wzrost zuÂżycia paliwa .Pozdro......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonnio,przelotowy wydech zubaza mieszanke paliwowo-powietrzna co moze doprowadzic do wypalania zaworow wydechowych,silnik moze zaczac brac olej.Po zmianie wydechu na przelotowy trzeba przeregulowywac gazniki.Problem ten nie dotyczy motocykli z wtryskiem.Zreszta byla juz mowa o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co to jest dyfuzor w silniku 2T ?
nie wiem, prosze mnie oÂświeciĂŚ Jakie szkody moze wywoÂłaĂŚ przelotowa rura w motocyklu WSK ? MiaÂłem Ogara jeÂździÂłem z pustÂą puszkÂą bez Âżadnych siatek i chodziÂł trochĂŞ lepiej niÂż z tym wszystkim, WSK na samym kolanku (bez puszki) teÂż jakoÂś lepiej siĂŞ zbieraÂła... wiĂŞc wytÂłumaczcie mi jeÂśli moÂżecie w czym problem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no bez przesady, torchê czasu na nich spêdzi³em i wiem jak ci¹gnê³y...przyspiesza³y nieco lepiej, du¿ej zmiany nie by³o, ale jednak....no có¿, skoro odradzacie to pos³ucham bardziej doswiadczony i wezmê siê za wyczyszczenie korka od baku :mrgreen:P.S. a co to jest ten dyfuzor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak chcesz dalej spawaĂŚ ten tÂłumik to rysunek wrzuciÂłem ci na gg, dyfuzor ten montujesz zamiast orginalnego tÂłumika, przy tym musisz wyregulowaĂŚ ponownie silnik, wymiary tÂłumika zaczerpniĂŞte z SM 6'98 (Âżeby nie byÂło Âże gÂłupoty opowiadam).
sorki, ze dopiero teraz siĂŞ odzywam, ale dzisiaj wrĂłciÂłem z wypoczynku.... nie mam od Ciebie Âżadnej wiadomoÂści na gg, jesli moÂżesz to wyÂślij jeszcze raz lub mailem ([email protected]) dziĂŞki z gĂłry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.