Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

FOTORADARY


ostek19

Rekomendowane odpowiedzi

a wiêc chcia³em siê dowiedzieÌ jak to jest z fotoradarami ,³api¹ motocykle czy nie ,bo zdarzy³o mi siê dzisiaj smign¹c ko³o takiego co najmniej dwukrotnie przekraczaj¹c prêdkoœÌ,to by³ taki przenoœny fotoradar,stra¿ miejska z nim stoi.tylko to jest pó³ biedy bo ten fotoradar by³ przodem do mnie,i jak co to rejstracji nie klipsno³,ale jak jecha³em zpowrotem to znów sie zapomnia³em i przelecia³em tam "troszke szybciej" no i pytonie czy to robi zdjêcia te¿ tym co jad¹ z przeciwnej strony od tego radaru bo na s¹siedni pasie nic nie jecha³o rzeby mnie zas³oniÌ, a jakby mnie to zd¹rzy³o zfotografowaÌ to maj¹ moje numery jak to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i co ze maja Twoje nr?Mozesz sciemniac ze to nie Ty jechales :wink: Co do fotoradarow stacjonarnych:jest taki w Piasku,trasa Bielsko-Katowice,ograniczenie do 70km/h.Zawsze wszyscy samochodziarze grzecznie zwalniaja i zjezdzaja na prawy a ja wtedy stawiam sprzeta na gume i przelatuje tak kolo fotoradaru z predkoscia ok.160km/h,juz pare razy mi cyknal zdjecie ale jeszcze nic nie przyszlo :mrgreen: Aha,zawsze myslalem ze flesz jak mignie jest bialy a to miga na taki niebieski kolor :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ze maja Twoje nr?Mozesz sciemniac ze to nie Ty jechales  :wink:
odpowiedÂź poniÂżej
a co do tego kto p³aci to jeœ³i nie zg³osi sie osoba kieruj¹ca pojazd w czasie kiedy by³o wykonane zdjêcie to koszty mandatu pokrywa w³¹sciciel pojazdu
Nie martw siĂŞ Ostek, nic do Ciebie nie przyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bójta nic, fotografia to moja dzia³ka. i troche te¿ pozna³em dzia³anie fotoradarów i kamer przemys³owych. mog¹ wszystkim motocyklistom naskakac ¿e sie tak brzydko wyra¿e:] Np: nawet gdy sie na stacji zatankuje i odjedzie.... hehehe s¹ takei stacje na których jakosÌ obrazu z kamery jest tak dupiata ¿e nawet jak kolo autem zajedzie, wyjdzie i zatankuje to moze wsi¹Ì i odjechac:) i go nie znajd¹. nei bede sie tu rozwodzi³, ale tak jest. tak wiec... pozdro [ Dodano: 2005-04-24, 23:59 ]aha Gixer, wywo³uj¹. uwierz na s³owo :wink: ale sie im do niczego nie przydaj¹ wiec leca do kosza:) pozdro [ Dodano: 2005-04-25, 00:03 ]jeszcze jedno :roll: jest jedna szansa na mandat z fotki, dobrze wyposazone Mondeo na ogonie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sÂłyszaÂłem Âże motocykliÂści nie zawsze mogÂą czuĂŚ siĂŞ bezpieczni... stacjonarne fotoradary co prawda nic nam nie zrobiÂą, ale przenoÂśne majÂą funkcjĂŞ robienia zdjĂŞcia pojazdowi ktĂłry "ucieka" radarowi... niektĂłrzy specjalnie odkrĂŞcajÂą gaz jak przyjadÂą obok fotoradaru i wtedy pstryk :| jak juÂż ktoÂś postawi na gumĂŞ to wtedy moÂże czuĂŚ siĂŞ wolny :mrgreen:

Sad musi Ci udowodnic ze to Ty jechales,jesli tego nie zrobia to nie zaplacisz.I napewno nie placi ten na kogo jest zarejestrowany pojazd,jak pojazd jest zarejestrowany na bank to myslisz ze on bedzie za Ciebie mandaty placil???  :D
jesteÂś pewien:> bo cosik nie wydaje mi siĂŞ Âżeby tak Âłatwo popuszczali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos chyba tu nie czytal kodeksu dotyczacego sie fotoradarow. Jest tam napisane ze wlasciciel pojazdu dostaje fotke i jesli on nie prowadzil to musi w ciagu 14 dni zglosic kto prowadzil pojazd. Sciagnijcie se z neta KOdeks drogowy z gazety prawnej. Ewentualnie moge na maila wyslac.
no to podajesz namiary na kumpla ktĂłry np jest w iraku na misji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my próbowalismy uruchomiÌ ten fotoradar w orzechu ( obok piekar sl) przejechalismy tam z kumplem kilka razy pod rz¹d przekraczaj¹c znacznie znacznie prêdkoœÌ dozwolona ale kurde nic nam nie mignê³o! ani mnie a ni jemu! i kilka razy tam próbowalismy i jakoœ nie zadzia³a³o! no cóz... bedziem jeŸdziÌ dalej! mam nadzieje ¿e zobaczê w koùcu ten b³ysk oczywiœcie na moto i oczywiœcie tylko z przodu! pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOzna prosciej - mowisz ze odmawiasz podania personaliow goscia, bo np. zona cie zleje jak sie dowie ze ktos inny jezdzil i sprawa z glowy. Jedyne co mozesz dostac to 100zl za odmowe - ale zawsze to lepsze niz z pinĂŚset za predkosc plus ewentualnie koszty sprawy sadowej (sam tak wlasnie mialem )PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kurde nic nam nie mignĂŞÂło!
bo one nie blyskaja! W polsce jest doslowie kilka takich co blyskaja (kilka Krakowie - wiem bo mi tam blyslo ) one sa na podczerwien chyba czy jakos tak... dlatego nie dzialaja tu te cuda ala fotoblocker itd no to co? na krakĂłw ale jestem zawiedziony troche! myÂślaÂłem ze jak to w polsce: standaryzacja! wszystko jedno gdzie i tak maja takie same!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my próbowalismy uruchomiÌ ten fotoradar w orzechu ( obok piekar sl) przejechalismy tam z kumplem kilka razy pod rz¹d przekraczaj¹c znacznie znacznie prêdkoœÌ dozwolona ale kurde nic nam nie mignê³o! ani mnie a ni jemu! i kilka razy tam próbowalismy i jakoœ nie zadzia³a³o! no cóz... bedziem jeŸdziÌ dalej! mam nadzieje ¿e zobaczê w koùcu ten b³ysk oczywiœcie na moto i oczywiœcie tylko z przodu! pozdrówka!
z tej puszki w Orzechu czasem wyciÂągajÂą wnĂŞtrznoÂści... ale ja tam zawsze zwalniam bo nigdy nie wiadomo kiedy policjanci wsadzÂą tam pstrykaÂłkĂŞ a jak nam fotoradar pstryka zdjĂŞcie to daje siĂŞ to zauwaÂżyĂŚ... kiedyÂś jechaÂłem wieczorem to bÂłysnĂŞÂło mi coÂś na czerwono... i...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wafers, podziel siĂŞ twoimi doÂświadczeniami  :mrgreen:
No to ja mialem tak: jechalem sobie puszka no i qrde pstryknelo... Po jakichs 2 tygodniach przyszlo wezwanie - na szczescie okazalo sie ze przyjmuje mnie znajomy... No i mowi (po znajomosci) ze jako ze minelo juz za duzo czasu to musialby podac sprawe do sadu grodzkiego, a to minimum 500zl + koszta sprawy... ale ze jestem jego znajomym to mam mu napisac oswiadczenie ze odmawiam podania personaliow goscia ktory akurat prowadzil, (bo - powiedzmy zona mnie zbije, albo szef mnie zbeszta bo to auto firmowe) i jedyne co moze mi zrobic to wreczyc mandat na 100 zl za odmowe zeznania... That`s all - stad wniosek - zawsze mozesz sciemnic ( tym bardziej na moto, gdy nie ma twojej twarzy), ze to nie ty, i nie podasz namiarow na kierowce bo sie boisz, no i juz - 100, pouczenie, bez pktow karnych i z usmiechem opuszczasz komisariat... 8) PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.