Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czy da siĂŞ nie wywrĂłciĂŚ?


Kegriz

Rekomendowane odpowiedzi

CzeœÌ w³aœnie robie prawko na motor i zastanawiam siê, czy nie ³ami¹c przepisów (zw³aszcza jeœli chodzi o prekoœÌ) da siê jeŸdziÌ tak, ¿eby nie mieÌ nigdy wypadku ew wiêkszych obra¿eù, czy jest to mo¿e ju¿ przypisane do motoru i nie do unikniêcia...? proszê o odpowiedŸ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no gleba nie jest przypisana do motoru, ale......po pierwsze oczy muszisz miec dookola glowy i nie tylko !! duza czesc jezeli nie wiekszosc wypadkow jest spowodowana przez wymuszenia, zajezdzanie drogi itp przez kataramaniazy. (a potem piedzielone tlumaczenie bo myslalem ze zdaze, ale to tak na marginesie)druga sprawa to stan polskich drog no ale tu jest wlasnie problem predkosci jezeli bedziesz umial przewidziec co cie czeka to moze nie wyglebisz... kazdy motonita doskonale zna ukochany piaseczek, pierdzielone pasy, no i ten cudowny lepik,oczywiste jest ze im mniejsza predkosc tym wieksza szansa unikniecia wypadku no i mniejszych strat cielesnych i materialnych, choc kazda regula ma wyjatki !!!! niestetywiadomo ze jezeli bedziesz jezdzil z odpowiednia predkoscia i uwazal to nie wyglebisz chyba ze bedizesz mial jakiegos sromotnego pecha...no ja juz troche pomykam i naszczescie (odpukac) jeszcze nie wyglebilem i oby tak zostalo. tobie tez tego zycze !!!! serokiej drogiaha no i jeszce ktos tak powiedizal ze motocyklisci dziela sie na 2 rodzaje:1. ci co juz sa po glebie2. ci co sa jeszcze przed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ju¿ sprawa szczêœcia jest....ja jad¹c prawie przepisowo( 70 km/h zamiast 60) mialem wypadek. Po prostu koles mi wymusi³ i siê wbi³em w malucha...tu nie ma regu³y. Jednak nie spotka³em ( a przynajmniej o tym nie wiem) osoby, która by nie mia³a jakiegoœ upadku przynajmniej.JakoœÌ naszych dróg te¿ nie sprzyja bezwypadkowej jeŸdzie. No i inni uzytkownicy dróg...tutaj ju¿ odsy³am do poczytania wczeœniejszych postów, co katamaraniarze potrafi¹....No i lord Wiader wczeœniej wys³a³ posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzeœÌ w³aœnie robie prawko na motor i zastanawiam siê, czy nie ³ami¹c przepisów (zw³aszcza jeœli chodzi o prekoœÌ) da siê jeŸdziÌ tak, ¿eby nie mieÌ nigdy wypadku ew wiêkszych obra¿eù, czy jest to mo¿e ju¿ przypisane do motoru i nie do unikniêcia...? proszê o odpowiedŸ
CzeœÌ w³asnie kupi³em nowa maszynkê do golenia i zastanawiam sie, czy stosuj¹c odpowiedni ¿el lub pianke do golenia, da sie ogolic tak,¿eby nie miec nigdy ma³ego zaciêcia ewentualnie nie wykrwawiÌ sie na smierÌ, czy to mo¿e jest przypisane do maszynki i jest nie do unikniêcia...??Zawsze mo¿na sie nie golic i zawsze mozna nie wsiadac na motocykl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzeœÌ w³aœnie robie prawko na motor i zastanawiam siê, czy nie ³ami¹c przepisów (zw³aszcza jeœli chodzi o prekoœÌ) da siê jeŸdziÌ tak, ¿eby nie mieÌ nigdy wypadku ew wiêkszych obra¿eù, czy jest to mo¿e ju¿ przypisane do motoru i nie do unikniêcia...? proszê o odpowiedŸ
CzeœÌ w³asnie kupi³em nowa maszynkê do golenia i zastanawiam sie, czy stosuj¹c odpowiedni ¿el lub pianke do golenia, da sie ogolic tak,¿eby nie miec nigdy ma³ego zaciêcia ewentualnie nie wykrwawiÌ sie na smierÌ, czy to mo¿e jest przypisane do maszynki i jest nie do unikniêcia...??Zawsze mo¿na sie nie golic i zawsze mozna nie wsiadac na motocykl
to ja tradycyjnie zapodajĂŞ nowy temat:"KTOÂŚ GOLI SIĂ TWOJÂĄ MASZYNKÂĄ"co zrobisz widzÂąc, jak ktoÂś beszczelnie uÂżywa twojej maszynki nie pytajÂąc ciĂŞ o zdanie?rozmowa, tÂłumaczenie, czy od razu po mordzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy maszynki uÂżywa twoja kobieta do golenia nĂłg i miejsc intymnych, czy tez kolega, ktĂłremu wynajmujesz pokĂłj ?? JeÂżeli kobieta, to staram sie jej to jakos wytÂłumaczyĂŚ Jezeli kolega, to daje po mordzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniaÂłeÂś dodaĂŚ, Âże jeÂśli kolega uÂżywa jej do golenia twarzy to dajesz po mordzie ale maszynka zostaje u ciebie.co jeÂśli kolega uÂżywa jej do miejsc intymnych [ Dodano: 2005-06-07, 22:26 ]ale chyba jeszcze gorsze jak odkryjesz ze kobieta uÂżywa jej do golenia zarostu na twarzy (byÂła kiedyÂś taka reklama chyba jakiejÂś firmy telekomunikacyjnej "czasami lepiej zadzwoniĂŚ" czy coÂś takiego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniaÂłeÂś dodaĂŚ, Âże jeÂśli kolega uÂżywa jej do golenia twarzy to dajesz po mordzie ale maszynka zostaje u ciebie.  co jeÂśli kolega uÂżywa jej do miejsc intymnych  
KaÂżdy kierowca powinien jeÂździĂŚ z wyobraÂźniÂą 8) A co do gleb, to jak uwaÂżasz i nie przeginasz to wszystko powinno byc ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie sÂą gleby, bo to sie zdarza prawie kaÂżdemu (Gixer - nie wierzĂŞ, Âże nie leÂżaÂłeÂś np. podczas nauki gumy czy innych wygÂłupĂłw),.Problem to powaÂżny wypadek, dzwon w auto, w latarniĂŞ po ktĂłry moto jest nie - lekko przeszlifowane - ale rozbite, pokrzywione i poÂłamane, nie mĂłwiac o jeÂźdÂźcu.I tych powaÂżnych to wielu z nas nie miaÂło (jescze?) i moÂże nie mieĂŚ. A drobne szlify to nie problem, normalne koszty uprawiania takiego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to wygl¹da, ze z nas niez³e cianiaki przy Gixerku ja le¿a³em dwa ray na ulicy, raz 'parkingowa gleba' na trawkê (kto by³ w Sarnowie, to moze widzia³ jak pod szko³¹ VF leg³a u moich stóp) no i jeszcze ca³e mnustwo jak jeŸdzi³em w trialu kiedyœ trzeba le¿eÌ, byle jak najmniej i bez szkód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja tam miaÂłem glebe na prawku, takÂą standartowÂą spioÂłem przednÂą klamke i.... Âłup o ziemie . troche bolaÂło. Teraz wiem zeby nie cwaniakowaĂŚ na moto . Ostanio jechaÂłem z Bielawy w deszczu i w Opolu o maÂły wÂłos bym sie nie wyglebiÂł, slisko byÂło na skrzyzowaniu strasznie, asfalt gÂładiutki... ze oj , ale wyprowadziÂłem maszyne caÂłe szczescie przygody muszÂą byĂŚ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra gleba nie jest zÂła  :lol:  na sfalcie sie Âżadko zdarza  ale predzej czy puÂźniej jest i trzeba byĂŚ na  nia przygotowanym, a jaksobie qpisz motocykl off road to gleba co tydz  to min , bo jak nieglebisz to sie  nienauczysz jeÂździc  :shock:
a ja przyglebi³em w Szczyrku na serpentynie, jezdzi sie tam ch***wo, bo nie dosc, ze kamienie nanoszone przez wode, to jeszcze jakies patyki. I wszystko byloby cool, gdyby nie porazajaca wprost predkosc z jaka Suzuki sprowadza czesci - z 48 godzin zrobilo sie 48 dni........beeeeee, nie wiem czy do konca sezonu zdaza......Kiedys w GS500 na diode czeka³em 3 miesi¹ce...................((((((((((((((((, [ Dodano: 2005-06-13, 20:06 ]a to by³a tylko dioda....tutaj boczna owiefka, wiec mysle,ze moze zda¿¹ przed naszym wejœciem do strefy EURO? (2009) (((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Rollo,ale panikujesz Moto juz dawno poskladane na nowych czesciach,jutro maja przyjsc crash-pady ktore zaraz Ci zamontujemy i juz mozesz odbierac.A co do czesci w 48 godzin:jest to prawda jesli dana czesc jest na magazynie w Niemczech (centralny magazyn Suzuki na cala Europe) ale czasem sie zdarza jak w Twoim przypadku ze danej czesci nie ma w nim.U Ciebie byl taki problem z owiewkami gdyz w tych kolorach jest dosc rzadki i stad to opoznienie.Bo jesli chodzi o inne czesci to byly w ciagu 48 godzin.

Kiedys w GS500 na diode czekaÂłem 3 miesiÂące...................((((((((((((((((,
To bylo kiedys jak byl inny sposob zamawiania czesci.I ciesz sie ze nie masz innej marki bo w tym miesiacu bys jeszcze nie pojezdzil,np. moj kumpel czeka juz 2 miesiace na miske olejowa do Kawasaki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiste jest ze im mniejsza predkosc tym wieksza szansa unikniecia wypadku
niezgadzam sie .Ja miaÂłem konkretnego dzwona przy 10 km na godz.(gostek mi zapioÂł autem z boku,motor praktycznie do kasacji),a dwa mniejsze jak staÂłem w miejscu(raz autobus w dupsko,raz maluch w przĂłd)Nigdy nie wydzwoniÂłem przy dawaniu w palnik.Przy ostrej jeÂżdzie czÂłowiek poprostu maksymalnie sie skupia na tym co robi,pozatym szybciej znika z niebezpiecznych miejsc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.