Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pościg na Sokolskiej


Gepardek

Rekomendowane odpowiedzi

Stojê sobie spokojnie na Sokolskiej, ze s³uchawkami na uszach, czekam na znienawidzony autobus, ¿eby móg³ mnie zawieŸÌ do gara¿u, gdzie po raz wtóry zamontujê gaŸnik do swojej maszyny, a¿ tu nagle kontem oka widzê "wziuum" i coœ czarno-bia³o-niebieskiego przemyka mi przed oczami. Myœlê sobie "³o", po czym przed oczami œmiga mi policyjny Volzwagen na kogucie i weso³o popieprza za uciekaj¹cym dwuko³owcem. Myœlê sobie "³o".Ca³kiem sporo im brakowa³o, ale to jednak centrum katowic, a koleœ na (nie wiem czym!!) ogl¹da³ siê panicznie. Kto to by³? Niech uœcisnê d³où, bo to by³a piêkna scena 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w tym momencie wyceniasz swoje Âżycie na 100-500zÂł (za cenĂŞ mandatu!) UciekaĂŚ w centrum miasta....umiejĂŞtnoÂści moÂżesz mieĂŚ super, ale w mieÂście nie jesteÂś sam na drodze. Na Autobanie mozesz sobie pĂŞdziĂŚ, ale miasto...centrum...ludzie dookoÂła... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No có¿, i motocykl nowy, i auto policyjne nowe, koleœ bardzo szybko nie jecha³, ale ka¿dy wie, ¿e niewa¿na jest prêdkoœÌ, jak siê przed policj¹ ucieka. Bardzo medialnie to wygl¹da³o, b¹dŸ co b¹dŸ. Jeszcze nie widzia³em, ¿eby policja kogokolwiek goni³a, wiêc to by³ niestejziemi obrazek.Je¿eli chodzi o motocyklistów œl¹skich i zainteresowanie ludzi do oko³a, to powiem wam, ¿e na zat³oczonym przystanku ma³o kto zwróci³ na t¹ scenê uwagê. A co do œcigania motocyklistów przez policjê - równie¿ s³ysza³em o takim wymogu, ale to ró¿nie bywa, szczególnie, ¿e ci¹gle jakieœ akcje wymyœlaj¹. Oby zakoùczy³o siê ³agodnie. Dla wszystkich ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby taki przepis jest,a podam wam przyk³ad, w zesz³ym roku wraca³em z rozpoczêcia seznou w wapienicy i w miejscowoœci Brzeszcze w ostatniej chwili pomyœla³em,¿e odwiedze kumpele a by³a juz godzina ko³o 0:00. no i jak pomyœl¹³em tak odrazu kierunek i skrêcam ,a ze ko³o krzyzywki policmajstry maj¹ komisariat i akurat wyje¿dzali t tak po kilku metrach zobaczy³em,ze coœ za mn¹ miga wieÌ siê zatrzyma³em a co no i policjant sprawdzi³ dokumenty dmuchno³em w ablonik oczywiœcie wysz³o zero zero no i siê spyta³em czy d³ugo zamn¹ jechali powiedzieli,ze kawa³ek, a ja na to acha i sie spyta³em czy wiedz¹,¿ enie mo¿na tak moto cykli zatrzymywaÌ,a oni mi powiedzieli,¿e wiedz¹ iu puœcili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ze policja nie moze scigac motocyklisty w terenie zabudowanym bo to zagrozenie dla bezpieczenstwa. takie sa przepisy i koniec. Dla tego jak gostek madry i go jakims cudem zlapali to bedzie wiedzial jak to wykozystac 8)
Chyba zartujesz :!: Jak niemoze zcigac :?: Gdzies ty to wyczytal :mrgreen: co jak obrobia bank to moga uciekac na motorze i ich niebeda gonic :?: :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoniÌ to oni nie mog¹ jeœli chodzi o zwyk³e wykroczenie, lub nie zatrzamnie sie do kontroli, ale jeœli koleœ potr¹ci³ staruszke na pasach jeszcze sie zatrzymal ¿eby jej torbke zwin¹Ì wtedy to jest przestêpstwo i napewno mog¹ œcigaÌ,Kwaq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoniÌ to oni nie mog¹ jeœli chodzi o zwyk³e wykroczenie, lub nie zatrzamnie sie do kontroli, ale jeœli koleœ potr¹ci³ staruszke na pasach jeszcze sie zatrzymal ¿eby jej torbke zwin¹Ì wtedy to jest przestêpstwo i napewno mog¹ œcigaÌ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ze policja nie moze scigac motocyklisty w terenie zabudowanym bo to zagrozenie dla bezpieczenstwa. takie sa przepisy i koniec. Dla tego jak gostek madry i go jakims cudem zlapali to bedzie wiedzial jak to wykozystac 8)
Chyba zartujesz :!: Jak niemoze zcigac :?: Gdzies ty to wyczytal :mrgreen: co jak obrobia bank to moga uciekac na motorze i ich niebeda gonic :?: :!:
po prostu nie moge nie wiem czy do niektorych to trzeba Âłopatologicznie? moze jeszcze ma kodeks zacytowac? nie mowie o sytuacjach wyjatkowych tylko o normalnym ruchu ulicznym. nie sadzisz ze napady i wÂłamania itp itd sa tak jakby pod inne przepisy i inaczej sa traktowane? ale widze ze ktos juz powyzej o tym napisaÂł.pozatym jest to przepis ktory jest przydatny dla motocyklisty ktory nie ma do konca czystych rÂąk. mysle ze jak od czasu do czasu zerknal bys w kodeks to pomoglo by ci w starciach z drogĂłwka i kilku mandatĂłw mozna uniknac pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja s³ysza³em, ¿e nie mog¹ w ogóle œcigaÌ radiowozem. Mog¹ za to goniÌ motocyklem. I nie chodzi tu tylko o to, ¿e inni ludzie, ale nawet poza terenem zabudowanym- jest du¿e ryzyko, ¿e uciekaj¹cy motocyklista, czyli dzia³aj¹cy ma³o rozwa¿nie- po prostu siê przewróci i radiowóz jad¹cy za nim go przejedzie. Dlatego stworzyli ten przepis, ¿e nie wolno œcigaÌ radiowozem. Motocyklami mog¹. Wiem coœ o tym, bo po tym, jak mi zabrali prawko, to trochê siê orientowa³em w tej sprawie. I okazuje siê, ¿e prawo jazdy zatrzymuj¹ nie tylko za alkohol (ja by³em trzeŸwiutki jak œwinia). Nie zatrzyma³em siê do kontroli i przekroczy³em prêdkoœÌ. Potem niestety rozpoznali mnie na parkingu (policjant, jak zacz¹lem siê wypieraÌ, ¿e to nie ja jecha³em powiedzia³ tak: ja te¿ je¿d¿ê na motorach i wiem, ile Vmaxów jest na œl¹sku)... no i do s¹du grodzkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoniĂŚ to oni nie mogÂą jeÂśli chodzi o zwykÂłe wykroczenie, lub nie zatrzamnie sie do kontroli
hm... czyli moge kupic sobie jakiegos staruszka, olac prawko i rejestracje, a jak bedzie po drodze stal patrol to i tak mi nic zrobic nie moga, jak sie nie zatrzymam z wlasnej, nieprzymuszonej woli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.