Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bajery Do Motocykli ;)


zygmusc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lepsze sa flame kity ;]np.ten jest w/.g mnie najlepszy

taki sam mialem zrobiony w alfie w/g schematu ktory znalazlem na elektroda.pldzialalo zajebiscie poki nie przepalilo mi rur ;] potem zrobilem ladny wydech z kwasowki grubosciennej i nowe strumienice i w ogole i bylo calkiem odlotowo ino ze pare dni pozniej silnik mi sie rozlecial teraz alfa w garazu stoi i czeka na reanimacje ;]
albo ten ;]http://www.youtube.com/watch?v=StaM4_Z2cH0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile IMO do kredensów i tego typu motocykli pasuje dodatkowe oświetlenie (oczywiście w granicach rozsądku), a do armatury frendzle itd (chociaż tutaj bardziej preferuję surowy styl), o tyle trudno upiększyć sobie sporta, tak aby było to zrobione ze smakiem.Do głowy przychodzą mi karbonowe dodatki, magnezowe felgi, sygnowane sety itd, tylko kogo na to stać? Ogólnie dyskretne i markowe dodatki, które niekoniecznie rzucają się w oczy. Większą satysfakcję miałbym z takiego motocykla i faktu, że ktoś to doceni, bo wtedy na pewno byłaby to osoba, która ma o tym wszystkim pojęcie. A wszelkiego rodzaju neony, zionące ogniem wydechy (no chyba, że mowa o dedykowanym sportowym kominie, a nie własnoręcznych przeróbkach) do mnie nie przemawiąją.Był na allegro do sprzedania kiedyś gixer K6 zrobiony cłakowicie na czarno. Wszystko, co było możliwe było wymienione na czarne. Od klamek, przewodów hamulcowych, setów po śruby. I takie upiększanie właśnie do mnie przemawia. Dyskretnie, eleganckie, które nie jest krzyliwe, ale robi wrażnie.Poza tym są gusta i guściki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jest to jakas konkretna przerobka i niesamowity bajer. Ale pozmieniane tarcze zegarow wdlug mnie sa swietne moze nie sa tak widoczne jak ogien z "dupy" ale ciesza oko. Oczywiscie nie mowie tutaj o np. bialych tarczach zamiast czarnych. Ale np. tarcze z jakimis grafikami. Kiedy widzialem taki bajer u znajomego w Jawie. Mial tak zrobiony zegar predkosciomierza i obrotomierza, ze kiedy przekraczal jakis prog predkosci/obrotow to zapalaly sie diody ustawione w odpowiednich miejscach, kiedy predkosc malala to diody gasly. Oczywiscie mial je bardzo fajnie zrobione bo te poczatkowe diody byly zielone coraz jasniejsze, przechodzily w zolty, a przy koncowych mozliwosciach byly czerwone, to samo w obrotomierzu tylko, ze z niebieskim i granatowym kolorem jesli znajde jakis filmik od niego to wrzuce. Pozdrawiam ;)p.s. oczywiscie przy zmienionych tarczach trzeba zmienic oswietlenie dla ladnego efektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak to się ma do katowania sprzęta? nawet olejakowi to nie szkodzi?taka temperatura że skoro całę kolektory na czerwono aż świecą....tłumik też. Potopić się może w okolicy wszystko:) widziałęm kiedyś taki filmik ze zlotu jak koleś tak strzelał aż tłumik potopił:)ale nie umię go na szybko znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak to się ma do katowania sprzęta? nawet olejakowi to nie szkodzi?taka temperatura że skoro całę kolektory na czerwono aż świecą....tłumik też. Potopić się może w okolicy wszystko:) widziałęm kiedyś taki filmik ze zlotu jak koleś tak strzelał aż tłumik potopił:)ale nie umię go na szybko znaleźć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,Może nie jakiś wielki bajer ale za to jakie bezpieczeństwo (choć wiem, że niezgodne z prawem - zasada działania niżej). Zrobiłem coś takiego:

za pomocą takiego układu:http://sklep.avt.pl/p/pl/485799/migajace+s...go+montazu.htmlMontuję to właśnie jako drugie światło do kufra givi, w miejsce fabrycznie do takiego światła przystosowane. Będą dwie linijki LED - jedna do świateł pozycyjnych drugie do stop - mrugające.Po naciśnięciu hamulca następuje 5 lub 7 rozbłysków w ciągu sekundy (do wyboru - zworki na płytce). Jeżeli stoimy na światłach trzymając hamulec to jego puszczenie i ponowne naciśnięcie po chwili, nie powoduje migania stopu - działa wtedy jak normalne światło stop. Musi minąć co najmniej 6 sekund - czyli jak ruszymy i dojedziemy do kolejnych świateł to znowu krótka, jednosekundowa seria błysków (oczywiście nie jakimiś superjasnymi, oślepiającymi diodami ale już takimi, które widać bardziej od normalnego światła pozycyjnego).Całość rozłączana i demontowalna wraz z kufrem na złączkach stykowych - wodoszczelnych. Czyli zdejmujemy kufer i nie ciągniemy za sobą kabli.LEGALNOŚĆ:Zgodnie z prawem dopuszczalne jest światło tzw. pełzające. Migające światło stopu jest niedopuszczalne. Mercedes wprowadza na rynek podobno osobówki właśnie z mrugającym stopem - możemy się więc spodziewać zmian za jakiś czas. Byćmoże.Moje osobiste podejście po tym jak w opisywanym w dziale "Ku Przestrodze" zdarzeniu w którym ucierpiał mój kumpel (uderzony w tył stojącego przed rondem motocykla) jest proste - jeżeli dzięki temu mnie ktoś zauważy przy hamowaniu to ja jestem za.PS. Miłośnikom rozwiązań ekstremalnych polecam to:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechałem za golfem i miał jakieś tuningowe lampy z tyłu. Cały czas się wydawało, że delikatnie zwiększają i zmniejszają natężenie światła- na początku myślałem, że to na wybojach (podobne odczucie), ale to migotało cały czas- prawa, lewa lampa. Niby minimalnie, ale po 2 minutach zorientowałem się, że nie patrzę, gdzie jadę, tylko na te światełka. Strasznie to rozprasza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygmusc:Ten stop, który będę miał na kufrze mruga tylko raz a w zasadzie 5 lub 7 razy w pierwszej sekundzie hamowania - tak, żeby zwrócić uwagę jadącego za mną, że rozpocząłem hamowanie. Po tych krótkich błyskach świeci już światłem ciągłym. Poza tym nie ma szans, żebyś kiedyś jechał za mną - za wolno jeżdżę Pozdrawiam,M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.