Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ograniczenie Predkosci Do 180km/h


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.scigacz.pl/Ograniczenie,predkos...km,h,11648.htmlco sadzicie o smiesznych (IMO) ograniczeniach 130km/h na naszych autostradach?wiem ze ich malo ale tez nie slyszy sie o planach podwyzszenia dozwolonej predkosci. Byl projekt PO ktory zakladam miedzy innymi podwyzszenie do 140km/h ale raz ze nie przeszedl a dwa to tez smieszna predkosc na mozliwosci maszyn oraz realia.Na niemieckich autostradach (fakt ze najlepszych) sa tylko miesjcowe ograniczenia predkosci. Na wloskich do 150. Te nasze 130 na godzine to mit bo i tak malo kto tego przestrzega. Ile powinno wynosic ograniczenie predkosci na polskich autostradach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze jezeli przekraczacie juz powyzej 180 ( na polskiej autostradzie) to mozecie juz gnec ile chcecie , nie wazne czy jedziecie 180 czy 280 mandat jest taki sam:) art. 97 albo art. 92 § 1 Przekroczenie dopuszczalnej prędkości do 10 km/h art. 20 albo § 27 lub § 31 [1] do 50 Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 11 - 20 km/h 50 - 100 Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 21 - 30 km/h 100 - 200 Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 31 - 40 km/h 200 - 300 Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 41 - 50 km/h 300 - 400 Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 51 km/h 400 - 500 oczywiscie nie zapomnijcie ze przy tym dostajecie skromne punkty do rankingu na najlepszego kierowce w przypadku ostatniego wykroczenia jest 10 pkt a tak juz bez off topu : to moim zdaniem powinno byc ze na autostradzie mozna jechac i 500km/h tyle ze np powyzej 130 juz pokrywasz koszty wypadkow itp ze jedzieszjuz na wlasne ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy co się porównywać z Niemcami ani odnośnie dróg ani kultury jazdy...Nie mają tak bezsensownych ograniczeń na drogach jak my ale jeżdżą myśląc dlatego jest mniej wypadków u nas ograniczenia dają na drogach ktróre są w dobrym stanie a tam gdzie można się wypuścić co najwyżej terenówką nie mamy takich ograniczeń.Może w tym że nie naprawiają nawierzchni dróg jest jakiś sens oszczedząją na progach zwalniającychCo do zwiększenia prędkości wątpie czy dojdzie do czegoś w naszym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy co się porównywać z Niemcami ani odnośnie dróg ani kultury jazdy...Nie mają tak bezsensownych ograniczeń na drogach jak my ale jeżdżą myśląc dlatego jest mniej wypadków u nas ograniczenia dają na drogach które są w dobrym stanie a tam gdzie można się wypuścić co najwyżej terenówką nie mamy takich ograniczeń.Może w tym że nie naprawiają nawierzchni dróg jest jakiś sens oszczedząją na progach zwalniającychCo do zwiększenia prędkości wątpie czy dojdzie do czegoś w naszym kraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze dioboł - jestem za zwiększeniem minimalnej prędkości - w Niemczech są mandaty za zbyt wolną jazdę po autostradzie i blokowanie pasa. Druga sprawa - zakaz wyprzedzania dla samochodów pow 3,5t. Szlag mnie trafia jak jeden tir wyprzedza drugiego 2 minuty i blokuje cały lewy pas. Poza tym co to za autostrada gdzie są 2 pasy w jednym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można podnieść ograniczenia. Tu nie chodzi o to, jak szybko samochody jadą, tylko żeby ograniczenia miały taką wartość, żeby każdego można było skasować- vectrą, fotoradarem, suszarką, itd. Np. dojeżdżając do Żor od strony Katowic macie ekrany dźwiękoszczelne po prawej i lewej stronie, prostą drogę, żadnych bocznych wejść, wjazdów, chodników, itd. Ograniczenie- 70km/h. (Nie mówię już tam w centrum, ale jak wylatujemy z lasu). Sami policjanci, którzy walą tam mandaty mówią, że ograniczenie jest bez sensu... Tak samo jest w Skoczowie. 70 w takim debilnym miejscu, gdzie wszyscy jadą spokojnie 100-110 (totalnie żadnego zagrożenia). Codziennie stoi tam fotoradar. To jest zwyczajne pobieranie myta pod postacią mandatu. Dlatego nie podniosą ograniczeń, bo nie byłoby za co kasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcemy mieć tak jak w Niemczech, to akurat ingerencja w ograniczenia prędkości, to ostatnia rzecz, która powinna znaleźć się na liście zmian.Po co mi te 180 km/h jak złośliwie ktoś mi zajedzie drogę lub znajdzie się jakiś zamulacz, co poleci 100 i za cholerę nie zjedzie?Co do samej idei podniesienia prędkości jestem jak najbardziej za. Tylko nie do końca jestem przekonany, czy taki gwałtowny skok będzie dobrym posunięciem. Prawda jest taka, że dużo ludzi nie potrafi jeździć z takimi prędkościami. W momencie gdy po ulicach poruszają się osoby, które mają tyle lat, że ledwo żyją, a dalej wsiadają do samochodu, mogą mieć nie lada problemy z ogarnięciem wszystkiego, co dzieje się wokół nich. Zwłaszcza, że będzie się to działo stosunkowo szybko. Zresztą nie tylko ludzi w podeszłym wieku się to tyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 130 to jednak trochę mało. Ograniczenie rzędu 150 byłoby ok. Niby tylko 20 km/h ale to już są nie głupie prędkości i nawet jeśli ktoś jechałby 180 to nie dostanie mandatu w wysokości 500 zł i 10 pkt.Fakt faktem, że narazie nie mamy zbyt wielu dróg do jazdy powyżej 130 km/h. Jednak jak zauważył zygmusc to wile ograniczeń do np 70 jest bez sensu.Niech zlikwidują te bzdurne ograniczenia i już przejezdność naszych dróg będzie o wiele lepsza. Zamiast co 1km zwalniać do 85km/h (nikt nie zwalnia do 70) to bedziemy mogli jechać stałą prędkością powiedzmy 110 km na ekspresowej i już będzie dobrze. Może nie będzie to rewelacja ale zdecydowanie lepsza opcja od obecnej. A tak niewiele trzeba. Wybudować kilka prawoskrętów i pasów dla właczajacych się do ruchu i już bedzie bezpieczniej.Rozpędziłem się, a to Polska przecież i tutaj nic w tej materii się nie zmieni (w najbliższym dziesięcioleciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa. Chcą mieć ograniczenie do 130 km/h to niech mają. Ale surowe konsekwencje po przekroczeniu dopuszczalnej prędkości na autostradzie, powinno się ponosić tylko w razie wypadku. Zmierzam do tego że mogliby usunąć te nieoznakowane radiowozy z autostrad. Jest wiele innych miejsc gdzie ludzie tracą życie na drodze a oni się wożą w najbezpieczniejszych odcinkach gdzie można zarobić łatwą kasę za prędkość...irytujące to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.