Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

180 Na 160


DioboL88

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam male pytanko chodzi mi o cbr600 f2 z tylu powina byc oponka 160 i sam wolal bym nie zakladac wiekszej ale wiekszosc ludzi mi poleca zeby akurat w tym przypadku wlozyc 180 i nie powino to przeszkadzac ani motor nie powinien jakos zle sie zachowywac: co wy o tym sadzicie ?robil jusz tak ktos?. wiadomo ze wsrod 180 jes o wile lepszy wybur bo co jezdza po sklepa to ze 160 kapa i to wielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diobol szukajcie a znajdziecie... i to po primo odpowiednią oponkę w odpowiednim rozmiarze (taką jaką przewiduje producent) secundo - temat był już poruszany więc opcja szukaj się kłania.Vraf chciał Ci po prostu zakomunikować, że jeżeli jezdzisz tylko na wprost to spokojnie możesz sobie włożyć nawet te 190 (jak się zmieści) ale jak to dziewczyny masz już jakiś winkiel to lepiej będzie zainwestować w 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DioboL88 - KRÓTKO I NA TEMAT TEGO CO ZALECIŁ PRODUCENT W PRZYPADKU OPON SIE NIE ZMIENIA160 JEST NAPRAWDE SPORY WYBÓR TAKŻE ZYCZE SPOKOJNYCH ŁOWÓWSEZONIK JUZ PRAWIE ZAKOŃCZONY TAKŻE NAPEWNO KUPISZ JAKĄŚ FAJNA "NEW" OPONKE W DOBREJ CENIEJA SAM POLUJE TERAZ ZA Dunlopem Roadsmart 160/60/16 bo moja D208 juz się kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w f3 miałem dunlopy qualifiery w rozmiarach takich jak podawał producent i schodziłem na nich na kolano. Nie widziałem potrzeby zmiany na większe bo jedynym możliwym argumentem w tym przypadku było poprawienie wyglądu szerokiego lacia. Dodam że dunlopy zawsze miały jakoś szerszy profil od np pirelli mimo że i to i to była 160-tka. Nie wiem jak w waszych sprzętach ale u mnie 160-tka dunlopa dzieliło od łańcucha max 0,5 cm!. Nie wyobrażam sobie jakim cudem tam idzie założyć 180 ale też słyszałem że jakoś idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F3 u mnie jest takze niezly problem z 180 od strony łancucha jest okolo 2 mn od strony centralnej stopki z drugiej strony jest takze 2 mn, wystarczy ze przy tych dziurach polskich kolo lekko sie przestawi i zaczyna sie problem tarcia opony o ktoras z czesci w/w. ( ja tak niestety mialem i nie jest to do konca fajne i bezpieczne ). Chcialem 180 mam 180 zalozona ale na bank w przyszlym zezonie bede zmieniac na 160 bo oprucz wygladu i troszeczke leprzej jazdy po dziurach na wprost to raczej nie za duzo daje taka szeroka oponka. Jednak powinno sie dac oponke taka jaka poleca producent. Wiec polecam Ci jednak bys zalozyl 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w f3 miałem dunlopy qualifiery w rozmiarach takich jak podawał producent i schodziłem na nich na kolano. Nie widziałem potrzeby zmiany na większe bo jedynym możliwym argumentem w tym przypadku było poprawienie wyglądu szerokiego lacia. Dodam że dunlopy zawsze miały jakoś szerszy profil od np pirelli mimo że i to i to była 160-tka. Nie wiem jak w waszych sprzętach ale u mnie 160-tka dunlopa dzieliło od łańcucha max 0,5 cm!. Nie wyobrażam sobie jakim cudem tam idzie założyć 180 ale też słyszałem że jakoś idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega widząc większy wybór w 180 niż w 160 pyta czy nie będzie problemu jak zmieni na większą a tu sami fachowcy i chyba producenci motocykli Tazzman piszesz że różnica w nowych 160 a używkach 180 to powód zmian ?ja np. wolę założyć używkę i się z nią pobawić (bo nowej mi szkoda) a gdybym miał mały wybór w gumach zalecanych przez producenta to również zadałbym to pytanie.Kilka mądrych i pomocnych odpowiedzi się pojawiło a reszta to mądralisie, którzy mieli wcześniej do czynienia z tematem i wyskakuja na dzień dobry z lansem... brawo dla chodzących encyklopedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.