Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Stacje Paliwowe


vraf

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając autem drogą dk1 z Łodzi na katowice byłem zmuszony tankowac rope , zjechałem na stacje bo kontrolka domagała sie juz od dłuższej pory , stacja zwie sie HUZAR czerwono oklejona 20 km przed zjazdem na Radomsko. Po zatankowaniu i wrzuceniu 3 biegu zapaliła sie kontrol check!!! od razu poczułem spadek mocy przy deptaniu i juz wiedziałem co zatankowałem tzw gówno a nie paliwo. Kontrolka błędu paliła sie aż do dziś czyli po 300 km zgasła, nie wiem dlaczego, moze jakś paproch przytkał coś przed lub w filtrze i ciśnienia nie było, choc to raczej sam skład tej mieszanki paliwowopodobnej miesza w aktach komputerowi pokładowemu. Pisze to ku przestrodze aby nikt nnie miał przyjemności zajechania na ta gównianą stacje i zalania czy to ropy, czy benzyny do swojej maszyny która pewnie odmówiła by posłuszeństwa!!! Tak więc omijajcie tą stacje, a jak juz wam braknie towlać pół litra aby dojechać do następnej.7 lat temu miałem podobny taki przypadek na sajdexie stacji na obwodnicy piekarskiej motocykl gasł po osiągnięciu odpowiedniej temp. po wyjeźdzeniu paliwa i wlaniu na firmowej stacji usterka zniknęła.Może by tak w kontynuacji tego tematu wypisać stacje które warto omijać szerokim winklem, lepiej dopchac maszyne do następnej stacji niz powypalac gniazda zaworowe czy zakleić układ paliwowy!!Życze normalnego przebiegu spalania mieszanek paliwowo-powietrznych w waszych komorach spalania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przy okazji przestrzegę przed stacją paliw Makro w Sosnowcu - dosłownie syf, a nie paliwo. Samochód mojego brata jest strasznie wyczulony na paliwo i chodzi nierówno za każdym razem jak jest wlane kijowe paliwo - na normalnym silnik pracuje zawsze równo. Po zatankowaniu w makro silnik Micry K10 ZAWSZE przestaje równo pracować. Inna historia jest z tą stacją i moim Hornetem - jako, że mam tam blisko to podjechałem i zatankowałem. Z domu wyjechałem bez żadnych ekscesów - silnik chodził jak zawsze pięnie, ale po wlaniu paliwa z tej stacji przejechałem jakieś 1,5km i silnik zaczał się dławić, w końcu zdechnął. Odpalał tylko na chwile i to na dwa gary. Po jakimś czasie w końcu załapał, ale i tak nie jechał jak powinien. Dopiero po wlaniu paliwa na JET zaczął chodzić normalnie. Dodam, że wcześniej NIGDY czegoś takiego mnie nie spotkało, czyli to ewidentnie wina paliwa. Po tej wpadce także nigdy nie sprawił mi żadnych problemów. Stacje makro(przynajmniej tą w Sosnowcu) trzeba omijać szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem jak jest ze stacjami typu Shell, BP,Statoil,Orlen itd czyli stacjami sieciowymi.Cztery lata temu jako kierowca cysterny paliwowej , rozwoziłem paliwo na BP. Cysterny były i są ładowane na rozlewni paliw w Radzionkowie , a na Radzionków paliwo dostarczane jest pociągami.Tak więc czy pojedziecie na BP czy na Shell czy na Statoil to zatankujecie albo paliwo z orlena albo z lotosu albo slovnaft. Wszystko to zależy jaki prawie pociąg przywiózł paliwo. Troche inaczej jest z paliwami ulepszanymi typu Ulimate, V-Power itd , ale to już inna historia.Dlatego jak słysze , że na BP jest lepsze niż na Statoil lub na odwrót to myśle sobie to co wiem ni daje się w temat z takim delikwentem . Co innego z pojedyńczymi stacjami.Podobna sytuacja jest z gazem LPG.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim sposobem można popsuć LPG ale można . Zatankowałem gaz na takiej malutiej staci. Na szczęście nalałem tyko 10 l. I zaczeło się - nie chciał jechać. Dotankowałem na większej stacji i po wymieszaniu auto jakoś jechało. Nastepne tankowanie potwierdziło że tamte 10 l LPG to było g......o. Generalnie unikam małych stacji o mało znanych nazwach.Motocyklem w zasadzie się nie nadziałem, ale mam nieraz wrażenie że są różnice w paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim sposobem można popsuć LPG ale można . Zatankowałem gaz na takiej malutiej staci. Na szczęście nalałem tyko 10 l. I zaczeło się - nie chciał jechać. Dotankowałem na większej stacji i po wymieszaniu auto jakoś jechało. Nastepne tankowanie potwierdziło że tamte 10 l LPG to było g......o. Generalnie unikam małych stacji o mało znanych nazwach.Motocyklem w zasadzie się nie nadziałem, ale mam nieraz wrażenie że są różnice w paliwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sama dorabiam na stacji pod znaczkiem firmowym"LOTOS"Są różne opinie,ale 98DYNAMICA i ON dynamica mamy ponoć bardzo dobrego,A z LPG jest tak jak adikshadow pisał mieszanki są różne.Nie wiem jak inne stacje jednak my jesteśmy bardzo kontrolowani i sprawdzani na każdym kroku, zarówno kierowcy cystern jak i mi srzedawcy którzy przyjmują paliwa.Dlatego każdy papier jest sprawdzany kilka razy:) Ale co na papierze -nie zawsze w rzeczywistości.POzadrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem jak jest ze stacjami typu Shell, BP,Statoil,Orlen itd czyli stacjami sieciowymi.Cztery lata temu jako kierowca cysterny paliwowej , rozwoziłem paliwo na BP. Cysterny były i są ładowane na rozlewni paliw w Radzionkowie , a na Radzionków paliwo dostarczane jest pociągami.Tak więc czy pojedziecie na BP czy na Shell czy na Statoil to zatankujecie albo paliwo z orlena albo z lotosu albo slovnaft. Wszystko to zależy jaki prawie pociąg przywiózł paliwo. Troche inaczej jest z paliwami ulepszanymi typu Ulimate, V-Power itd , ale to już inna historia.Dlatego jak słysze , że na BP jest lepsze niż na Statoil lub na odwrót to myśle sobie to co wiem ni daje się w temat z takim delikwentem . Co innego z pojedyńczymi stacjami.Podobna sytuacja jest z gazem LPG.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.