Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kask kupić?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
115 odpowiedzi w tym temacie

#1 punciok

punciok

Podglądacz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 25 postów
  • SkądZabrze

Napisano 30 maj 2011 - 07:31

Witam, mam niewielkie doświadczenie, a chwilowo śmigam w pożyczonym kasku. Mam możliwość kupienia z dosyć fajnym rabatem kaski firm: Shark,AGV,Suomy, Bell, HJC, Nolan. Czy ktoś by mógł jakąś firmę bądź konkretny model doradzić? Przedział cenowy w detalu 1200-1500. Z góry dziękuje.

#2 Taz

Taz

Palący lacia

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 935 postów
  • SkądKatowice

Napisano 30 maj 2011 - 07:39

Nosisz okulary?
Będziesz jeździć w okularach?
Będziesz jeździć wieczorami i w nocy?
Jaki styl jazdy preferujesz (np. spokojna turystyka, ostre dzidowanie)?
Będziesz jeździć w grupie?
Będziesz jeździć z pasażerem?
Jeśli na któreś z dwóch powyżej odpowiedziałeś: 'tak' to czy będziesz rozważał zakupienie zestawu komunikacyjnego?

Potem możemy się zastanowić nad czymś :)
To pisałem ja.

#3 punciok

punciok

Podglądacz

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 25 postów
  • SkądZabrze

Napisano 30 maj 2011 - 08:33

Aż tylu pytań dodatkowych się nie spodziewałem :)
1)i 2) nie
3) tak
4) trudno powiedzieć jaki styl preferuje gdyż motor mam od miesiąca, motor turystyk (FZ6-fazer), głównie jazda po mieście (codziennie z dokumentami w pracy do urzędów itp.) weekendami jakieś okoliczne trasy.
5) ciężko stwierdzić
6) z pasażerem weekendami
7) raczej nie bo z tego co się orientowałem wstępnie to drugie tyle kasy trzeba mieć w budżecie, chyba że źle się orientowałem.

#4 Blue Bird

Blue Bird

Palący lacia

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1276 postów
  • SkądSBE

Napisano 30 maj 2011 - 08:40

(...) motor turystyk (FZ6-fazer)(...)

Chyba trudno nazwać go turystykiem, bo czym w takim razie jest np. FJR?
Osobiście śmigam w Sharku S 900- nie jest drogi, a stosunkowo cichy, wygodny, no i z blendą, która jest na prawdę przydatna.
Dołączona grafika

#5 Taz

Taz

Palący lacia

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 935 postów
  • SkądKatowice

Napisano 30 maj 2011 - 09:02

Punciok - teraz mała legenda, żebyś wiedział, po co te pytania:

1) 2) i 4) to było dla mnie rozeznanie integral/szczękowy/jet/orzech - wygrał integral
3) - to rozeznanie blenda/przyciemniana szyba - wygrała blenda
7) pochodne z 5) i 6) to pytanie o konkretne rozwiązania - czy ma być kask przystosowany do zamontowania zestawu (Nolan n-com na przykład) - odpowiedź: nie.

Czyli z moich obliczeń poszukałbym Ci wygodnego, cichego integrala z blendą.
Black Bird już Ci jeden polecił :)
Jutro może podam jakieś propozycje od siebie :P

Dodatkowe pytanie - jaki kolor i czy grafikę jakąś? :D
To pisałem ja.

#6 ilm

ilm

Tańczący ze szmatkami

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 31 maj 2011 - 05:30

scorpion exo 750.

#7 Taz

Taz

Palący lacia

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 935 postów
  • SkądKatowice

Napisano 31 maj 2011 - 07:06

No, pewnie zaraz się posypie masa propozycji :D

Black Bird polecił Sharka S900, ja polecam jeszcze przymierzyć Caberga EGO.
Też powinien dać radę i do drogich nie należy. No i ma blendę ;)
To pisałem ja.

#8 punciok

punciok

Podglądacz

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 25 postów
  • SkądZabrze

Napisano 31 maj 2011 - 07:29

@Black Bird - masz rację że strikte turystyk to nie jest, ale kwalifikowany do szosowo-turystycznych, a jak pisałem głównie teraz jazda po mieście, ale jak już w tym sezonie zdobędę jakieś doświadczenie, w przyszłym w wakacje chciał bym skoczyć gdzieś głębiej w Europe z kuframi ;) więc zdecydowałem się na kupno takiego a nie innego motocykla.

@Taz - kolor - coś pod kolor motocykla - szaro czarny, więc raczej duże pole manewru z kolorami i grafikami, mimo wszystko ważniejsza wygoda i bezpieczeństwo niż efekt wizualny.

@Ilm - scorpiona nie uwzględniałem, gdyż nie mam do niego dojścia z rabatem. Nie chodzi mi o duszenie grosza, ale przy możliwości kupienia wcześniej wymienionych kasków (Shark,AGV,Suomy, Bell, HJC, Nolan) w porywach do 30% taniej, istnieje możliwość kupienia przy tym samym budżecie kasku z półki wyżej w cenie kasku z niższej półki z innych firm.

#9 Taz

Taz

Palący lacia

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 935 postów
  • SkądKatowice

Napisano 31 maj 2011 - 07:34

Ja o HJC słyszałem tylko tyle, że ogólnie w nich głośno i że te z mechanizmem opuszczania blendy na szczycie kasku mają bardzo niewygodny i kiepskawy ten właśnie system.
Ale tyle samo opinii pochlebnych słyszałem :D
A jak szaro czarny, to właściwie każdy model ma malwanie podchodzące pod tę kolorystykę.

Czyli coś z: Shark,AGV,Suomy, Bell, HJC, Nolan.
Na żadne inne marki nie będzie rabatu, tak? ;)
To pisałem ja.

#10 punciok

punciok

Podglądacz

• Autor tematu
  • Użytkownicy
  • Pip
  • 25 postów
  • SkądZabrze

Napisano 31 maj 2011 - 07:50

No właśnie na inne marki nie ;) ale myślę że i tak duży wybór w tych markach jest. A co do kolorystyki to właśnie zdaję sobie sprawę, że praktycznie wszystko będzie w miarę pasować, więc nie jest to czynnik priorytetowy przy wyborze.

#11 Mr. Drzewo

Mr. Drzewo

Easy Rider

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 844 postów

Napisano 31 maj 2011 - 08:25

Jeśli szukasz dobrego kasku to wg. mnie najrozsądniej jest kupić Nolana. Kaski z wyższej półki, ale w bardzo rozsądnych cenach i z naprawde dobrym wyposażeniem - m. in N-com do instalacji zestawu do komunikacji, blendą, pinlockiem. Przewaznie u innych producentow za dobry kask z tym samym wyposazeniem bedziesz musial zaplacic wiecej.
www.moto-opinie.info - opinie na temat opon, kasków, kurtek i akcesoriów do moto w jednym miejscu.

#12 Taz

Taz

Palący lacia

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 935 postów
  • SkądKatowice

Napisano 31 maj 2011 - 09:17

No właśnie na inne marki nie ;) ale myślę że i tak duży wybór w tych markach jest..

Wybór jest, oczywiście :D
Przymierzałeś Nolana N85?
Może będzie pasował :lol:
To pisałem ja.

#13 żółwik

żółwik

Easy Rider

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 899 postów
  • SkądRuda Śląska/Zabrze-Mikule

Napisano 01 czerwiec 2011 - 07:39

Ja o HJC słyszałem tylko tyle, że ogólnie w nich głośno i że te z mechanizmem opuszczania blendy na szczycie kasku mają bardzo niewygodny i kiepskawy ten właśnie system.

Faktycznie jest głośno w HJC,na system blendy nie narzekam,ale mogłaby być ciemniejsza

#14 defQ

defQ

Palący lacia

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1109 postów
  • SkądGliwice

Napisano 01 czerwiec 2011 - 09:28

nolan n85 - cichy do 120km/h, pozniej juz nie ma tak kolorowo, blenda bardzo dobrze spelnia zadanie, pinlock - to jest podstawa w kasku jak dla mnie, a i najwazniejsze jak dla mnie jest wygodny, mierzylem hjc is-16 [chyba] i strasznie uciskal mnie w policzki ;D [wiadomo robil by sie wsrodku, ale... :)]. Ogolnie to moj drugi garnek od nolana, poprzednio n62 mialem :lol: i tez bylem zadowolony

#15 Blue Bird

Blue Bird

Palący lacia

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1276 postów
  • SkądSBE

Napisano 01 czerwiec 2011 - 10:12

W Sharku zapięcie typu DD- fajna sprawa.
Dołączona grafika

#16 Thabel

Thabel

Polerant felg

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 349 postów
  • SkądTychy

Napisano 02 czerwiec 2011 - 05:39

Sorry że sie tak chamsko podepnę pod temat. Od jakiegoś czasu jeżdżenie w dalsze trasy w niemieckim nocniku stało się dla mnie uciążliwe, a że nie chce za dużo wydawać to znalazłem coś takiego:
http://moto.allegro....1621749767.html

Co o tym kasku sądzicie?
Provocator, Hate-iniciter, just a fucking cad

#17 sumadax

sumadax

Wąchacz spalin

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 06:49

Myślę, że to co proponujesz jakoś znacząco nie poprawi Twojego komfortu, ale nie przesądzam, bo nie jeździłem. Miałem natomiast przyjemność (i nadal mam) używać przez jakieś 20tys TEGO i jestem całkiem zadowolony. Oczywiście nie wypowiadam się tu i nie chcę wdawać w dyskusje na temat bezpieczeństwa. Kask kupiłem jako zapasowy, ale tak mi się spodobał, że zacząłem w nim jeździć na co dzień. Daje całkiem sporą ochronę przed wiatrem i deszczem, nawet mniej go podwiewa od integrala, którego mam obecnie. Jest głośny, ale nigdy nie spodziewałem się, że będzie cichy ;)
Jeździłem też w czymś TAKIM i uważam, że jest zdecydowanie gorszy, jakoś płytko wchodzi na głowę i szyba jest krótsza i dość blisko twarzy, jakoś nie przypadł mi do gustu.
A kaski w typie jaki pokazałeś możesz pomacać w Boosterze, z tym że firmy Nau - polecam ze względu na dużo ciekawsze wzory niż czarny połysk i czarny mat :D
Idzie się z nimi dogadać, więc pewnie mógłbyś jakąś jazdę próbną zrobić.

#18 marcin750

marcin750

Podglądacz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 02:22

również dołączę się do dyskusji, Widzę ze chwalicie NOLANA N85, ja natomiast rozważam jego zakup dla siebie i dla żony, bądź otwierany N90.. czy ktoś ma jakieś praktyki z N90? czy jest on podobnie cichy jak N85, który ma dobre recenzje ? Przyznam ze rozważam NOLANA głównie za N-com czyli możliwość podłączenia komunikacji z pasażerem, czy N90 również posiada wewnętrzną chowaną szybkę przyciemnianą ?, oraz pytanie o pinlocka, jedynie słyszałem ze jest to rewelacyjna szybka która nigdy nie paruje. Będę wdzięczny za każdą podpowiedz.

#19 Taz

Taz

Palący lacia

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 935 postów
  • SkądKatowice

Napisano 03 czerwiec 2011 - 07:11

Thabel, nie wiem jak się ten kask by sprawował... Ale ja bym go kupił dla samego wyglądu, bo wygląda czadersko :lol:
Przejedź się po okolicznych sklepach, może gdzies będą mieli i weź gada na przejażdżkę, to się przekonasz czy jest lepszy :D

Marcin, N90 jest głośniejszy od N85, ale podobno waży tyle samo, co jest duży plusem.
Jeśli chodzi o komunikację z pasażerem - będzie to bardzo dobry wybór.
Tak, posiada blendę (chowaną szybkę przyciemnianą) z bardzo dobrym mechanizmem wysuwania i chowania.
Pinlock jest bardzo dobry, ale to nieprawda, że nie paruje - w zeszłą zimę, ledwie temperatura zeszła poniżej 0 stopni, to miałem całą szybę z pinlockiem zaparowaną :lol:
Ale przy normalnych warunkach i w deszczu spisuje się rewelacyjnie :lol:
Polecam :D
To pisałem ja.

#20 marcin750

marcin750

Podglądacz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 06:31

Przymarzałem dziś wraz z żoną kaski HJC, AGV, NOLANA, Sharka i jeszcze jakiegoś którego nie pamiętam, AGV K4, oraz jakiś otwierany, zarówno mnie jak i małżonkę delikatnie uciskał - odpadły, Shark - dość wysoka szczęka przez co widoczność (patrząc na dół nie zbyt dobra, trzeba mocno pochylać głowę, HJC- brak zastrzeżeń, przyzwoity kask z fajnym materiałem pod brodą, NOLAN jednak w naszym wypadku wygrywa, super wygodny (słowa mojej żony) fajnie zrobiony przełącznik blendy (przy uchu, w HJC był z tyłu głowy), Szybka pinlook zdobyła więcej pozytywnych komentarzy w necie, niż którykolwiek inny system. Oraz możliwość wpięcia N-coma. Dodatkowo znalazłem sklep gdzie N85 jest zdecydowanie tańszy od konkurencji, 715zł to chyba dobra cena? zwłaszcza ze w salonie był za w super cenie za 950zł..