Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mysle tak jak piszecie ze na zdrowiu i bezpieczeństwu sie nie oszczedza to może lepiej moto odpuscić wogule i do puszki sie przesiąsc najlepiej tira bo jest bezpieczniejszy niz osobowe .według mnie w kasku jest wazne zeby nie było za głosno i nie wiało no i szybka nie parowała a najwazniejsze zeby dobrze siedział na głowie i kupe kasy nie kosztował . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Mam zamiar na rozpoczęcie nowego sezonu zaopatrzyć się w nowy kask. Tylko nie wiem jaki wybrać. Chciała bym abyście pomogli mi przy wyborze i sami coś zaproponowali ;) Gotówką jaką mogę dysponować to suma do 400zł.Znalazłam aukcję na allegro ale nie wiem jakie są opinie na temat tego producenta. Wrzucam link.http://moto.allegro.pl/item551649581_gpmot...ara_czacha.htmlZ góry dziękuję za pomoc ;)
Hej, polecam w tej kwocie coś w HJC - podobno najlepiej sprzedające się kaski na świecie i cena okey i jakość super no i co najważniejsze nawet w testach bezpieczeństwa przegoniły mojego Shoeia;-) Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe jest to, że taki Schuberth, robiący większość kasków dla BMW (System - 5 gwiazdek), robi niezłego szczękowca (C2 - 4 gwiazdki), przy całym doświadczeniu z m.in. kaskami dla F1, strażackimi itepe - nie potrafi zrobić porządnego integrala (R1 i S1 Pro - po 2 gwiazdki).Jak niektórzy pokładają w testach Sharpa bezgraniczen zaufanie (bo stoi za tym brytolskie ministerstwo), tak ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że firmy pokroju Shoei, Schuberth, Arai, od lat siedzące w tym biznesie, nie potrafią zrobić porządnego, bezpiecznego kasku.
Podaj mi inny obiektywny test, w ktorym mierzone jest wytrzymalkosc kaskow, jesli nie wierzysz w testy Sharp. Wedlug mnie SHARP jest bardzo obiektywny, a roznorodnosc wynikow przy kaskach tego samego producenta raczej to potwierdza. To ze te firmy siedza wiele lat w tym biznesie nie sprawi, ze robia bezpieczne kaski dla normalnych uzytkownikow - skupili sie widocznie na areodynamice, wyposazeniu itd. Poza tym chyba nie wierzysz, ze w Moto GP jezdza w dokladnie tych samych kaskach, ktore mozna sobie kupic na polce w sklepie.Spojrz co sie stalo z modelami Shoei po tym jak powstal Sharp - nastepcy tego kasku maja juz wiecej gwiazdek, wiec cos bylo na rzeczy i bezpieczenstwo kasku nie zalezy tylko od pieniedzy wylozonych na kask. Wyniki sa kontrowersyjne, ale widocznie niektorzy producenci maja wszystkie kaski z duza iloscia gwiazdek - Marushin, Nolan. Dla mnie akurat przy wyborze kasku SHARP bedzie stanowil podstawe do zakupu. Lepsze bedzie nawet srednio obiektywne porownanie, niz brak jakiegokolwiek porownania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo mom IS16 i jedyne do czego sie można przyczepic to, to że nawiew na szybka jest trocha zamocny przy wielkim wietrze trocha daje po oczach, ale idzie sie przyzwyczaic .W zamian nawet w najcieplejsze dni głowa sie nie poci, wentylacja 1-sza klasaA poza tym to pewnie siedzi na głowie, a przy większych prędkościach w ogóle nie narywa czachą jakby go nie było, daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiew na szybka jest trocha zamocny przy wielkim wietrze trocha daje po oczach, ale idzie sie przyzwyczaic .
Po zdjęciu deflektora na nos też wieje po oczach? Mnie ten kask z deflektorem do szału doprowadzał, bez niego jest całkiem przyjemny. W dodatku zaraz po otrzymaniu kasku miałem trasę do wawy i z powrotem i cały czas się chowałem za owiewką z baku żeby mniej mi po oczach wiało, a okazało się że to deflektor... W HQ-1 jest to całkiem inaczej zrobione, deflektor to taka jakby maska którą da się o wiele lepiej dopasować do kształtu twarzy, bo nie jest ze sztywnego tworzywa. Jak się dopasuje to po oczach nie wieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu sie zastanawiac za 300zl to mozna kupic 10 tajgerów [ TIGER ] !Moge Ci zagwarantowac ze nie wykozystasz ich wszystkich - nie zdarzysz a tak teraz juz zupelnie na powaznie to ja mam HJC CL-14 SWORDhttp://allegro.pl/item540774508_hjc_cl_14_sword_rozm_l_warto.html /http://allegro.pl/item540774508_hjc...m_l_warto.html << o takii z tego co narazie jezdzilem jest wygodny , jeszcze nie testowany przy wypadku bardzo polecam firme M2R jesli chodzi o wytrzymalosc przy wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj co nie co o wspomnianych HJC HQ-1HQ-1 i IS-16 ale nie ma sensu stawiać tych dwóch kasków obok siebie, całkiem inna półka.
a ktoś je stawiał obok siebie ??? tą są rózne kachole z róznych pólek o róznych skorupach. Generalnie krótko:HQ-1 - jak dla mnie full wypas w super wydaniu cenowym.IS-16 - fajny kachol dla turystów ( przyciemniana blenda w srodku) CL-ST - Dobry Kask w dobrej cenie ciekawe malowania i wszystko co w standardzie kachol posiadac powinien Pozdrawiam,SylwiaP.S: szkoda że nie ma już niektórych postów sprzed lat ...... przypomniałabym niektórym co nieco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mom HJC CL-ST i okularki mi się mieszczą elegancko Edit: Dzięki Sylwia za pomoc w wyborze kasku ;)
Nie ma za co ważne że się spisuje Ja tam chetnie pomagam , tylko czasem nie wyrabiam z tym odpisywaniem - dlatego prosze wybaczyć i sukceseywnie sie przypominac ;) pozdrowionka i polecamy się na przyszłość Syla http://www.damir-team.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HQ-1 to jednak zdania sa podzielone. przede wszystkim jest niesamowicie głośny. Fakt, to kask typowo torowy ale w jego wypadku to przesada. Co do reszty czyli min wykonanie to tez nie jest za rewelacyjnie. kolega ktory prowadzi sklep dostal go w prezencie tak samo jak jego wspólnik i niestety opinie wystawili bardzo kiepska. Nie wierzylem no to sie w nim przejechalem. niestety potweirdzam. przy jezdzie na wprost jest stabilny ale przy odwróceniu głowy jest masakra. pasażer tez nie ma łatwego życia przez jego aerodynamike. zaraz po tym założyłem KBC VR2R i jest o wiele wiele przyjemniejszy. przede wszystkim o wiele bardziej cichy. wnętrze tez jest zdecydowanie bardziej komfortowe.Reasumujac. HQ1 ładny modny lekki ale niesamowicie glośny i nie wskazany do jazdy we dwoje. Standardowo polece AGV GP PRO. jak dla mnie wszystko w nim jest jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HQ-1 to jednak zdania sa podzielone. przede wszystkim jest niesamowicie głośny. Fakt, to kask typowo torowy ale w jego wypadku to przesada. Co do reszty czyli min wykonanie to tez nie jest za rewelacyjnie. kolega ktory prowadzi sklep dostal go w prezencie tak samo jak jego wspólnik i niestety opinie wystawili bardzo kiepska. Nie wierzylem no to sie w nim przejechalem. niestety potweirdzam. przy jezdzie na wprost jest stabilny ale przy odwróceniu głowy jest masakra. pasażer tez nie ma łatwego życia przez jego aerodynamike. zaraz po tym założyłem KBC VR2R i jest o wiele wiele przyjemniejszy. przede wszystkim o wiele bardziej cichy. wnętrze tez jest zdecydowanie bardziej komfortowe.Reasumujac. HQ1 ładny modny lekki ale niesamowicie glośny i nie wskazany do jazdy we dwoje. Standardowo polece AGV GP PRO. jak dla mnie wszystko w nim jest jak należy.
No to mamy " z leksza " odmienne opinie na temat HQ-1Ja znów w przypadku KBC mam odmienne zdanie - byjamniej jezeli chodzi o wykonanie etc. bo miec go miałam na głowie , ale niestety nie było mi dane w tym jeździć. Wydaje mi sie jednak że kwestia tego czy kask jest "cichy" czy "głosny" zalezy od subiektywnej oceny w duzej mierze ( życie w tej branży pokazuje to notorycznie) .Pozdrawiam,Sylwiahttp://www.damir-team.pl/onas.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co w koncu mam go kupic czy nie chyba ze polecicie cos bardziej lepsiejszego w tej cenie
Polecam przymierzanie róznych kasków i potem zobaczysz że wybór sam Ci sie nasunie.Co innego - może marushin??? Może KBC? jedno jest pewne - przymiarki sa konieczne .Pozdrawiam,Sylwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a fs-10?
Boban - chłopie ....sam musisz wybrac - FS-10 jest całkiem innym kaskiem - a juz zapomnij o tym że będziesz miał cisze jak w klasztorze w tybecie - skoro według niektórych HQ-1 jest głośny.... Pamiętaj , kupując kask - oprócz sugerowania sie opiniami tylko i wyłącznie , oraz sugestii ceną...musisz sam stwierdzić co Ci się tak na prawdę podoba, czego oczekujesz od tego kasku , i co najważniejsze - TO TOBIE MA BYC W NIM DOBRZE !!!!] pozdrówki a w razie pytan zapraszam na gg ;)Sylwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie na najbliższym moto-bazarze uda mi się coś dostać po fajnej cenie? Czy raczej są one tam wygórowane i lepiej zdecydowanie w sklepie kupić? pytam, bo jeszcze nigdy nie byłam na bazarku ;)
To zależy , okazje się czasami zdarzają - z naciskiem na słowo "czasami".Ja zazwyczaj jeżdże po smieszne - humorystyczne koszulki i na stoisko Malyhd - nic poza tym.co do cen ..... to w sklepach potrafią często zrobić lepsze ceny.ale tak jak mówie , zalezy na co i czego szukasz - kask osobiscie kupiłabym w sklepie - ale kazdy ma swoje ulubione źródła zakupów.Pozdrawiam,Sylwiahttp://www.damir-team.pl/onas.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.