Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

100 Konny Motocykl Na Początek


kyno

Rekomendowane odpowiedzi

niezmiernie sie ciesze Grus ze temat Ci pomogl... szkoda ze dopiero teraz bo tematow w ten desen bylo na forum setki....powiedz mi tylko po co pier*olic setki razy o tym samym?! a znajac zycie za tydzien bedzie nowy temat w rozdaju 'kupic 600 na pierwsze moto?' albo 'czy dam sobie rade z R1 jak nie jezdzilem jeszcze?' mam nadzieje ze napisales to z ironia, bo kawal Ci wyszedl, ale jak nie... no coz... HAHAHA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 zauważ, że na forum czasem pojawiają się "nowi" i nie wszyscy od razu wiedzą, gdzie szukać starych tematów , poza tym co to za frajda przeszukiwać jakieś wykopane posty kolesi, którzy może już dawno zaliczyli "ku przestrodze" a teraz żyją z ZUS-u? dyskusja się kręci, to co że 20 raz o tym samym, teraz już możemy zgrywać znawców ad. 2. PASJA to nie ironia, ale czasem jak ktoś temat zasunie, to nic tylko obśmiać..... zazdroszczę niektórym problemów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1 wlasnie dlatego robi sie syf na forum, przejrzyj sobie ostatnie tematy w ogolnym albo w szukam pomocy, 2 tematy na tydzien wyrastaja o 'za mocnych motorach', ja rozumiem jak ktos zastanawia sie nad wyborem motocykla miedzy gs500 a gsf600, i tutaj pyta uzytkownikow czy sobie poradzi z wiekszym czy lepiej ten mniejszy.ale jak ktos znowu skrobie temat o tym ze 100KM jest za mocne... k*rwa ilez mozna?! a co do zgrywania znawcow... odpusc sobie takie teksty, nikt tu znawcow nie zgrywa bo oczywistym jest fakt ze dzieciak nie moze sie bawic zapalkami, a jak ktos bedzie sie chcial nimi bawic to i tak to zrobi i predzej czy pozniej wyladuje w 'ku przestrodze'ad2 przeczytaj jeszcze raz moj post ktory skomentowales a jak nie pomoze to jeszcze 5x, i tak nie zrozumiesz, bo dalej nie kumasz ze podchodzisz do tego forum powaznie jakby Ci ktos mial dac za to zaliczenie. troche smiechu nikomu nie zaszkodzi, a z tego co widze to wiekszosci tutaj by sie przydalo.podsumowujac to masz podejscie ze kazdy nowy temat jest dobry bo sa 'nowi' i oni starych tematow nie beda przegladac bo co to za frajda...to wez przejrzyj inne tematy, odnosnie sprowadzania motocykli, zakladania indywidualnych tablic, zarowek z jakiegos allegro.... tam wlasnie z reguly ludzie odpisuja 'BYLO!!' a nie pomysla ze takie tematy sa zadkoscia na forum i mozna odpowiedziec, natomiast pieprzenie o szopenie dzien w dzien w nowym temacie juz bokami wiekszosci aktywnych forumowiczow wychodzi.mam nadzieje ze rozwialem Twoje wszelkie watpliwosci dotyczace mojej postawy w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to sie na rzyganie zbiera jak widze kolejny temat o slusznosci wyboru 100 konnego moto na pierwszy nabytek, dajcie se juz chlopcy spokoj bo sei niepotrzebnie wiara na forum EKSCYTUJE i niekorzy to malo z za ekranow nie wyskakuja na forum zeby tu porachunki zalatwiac.temat bezsensu jak kazdy inny o 'R1 na dzien dobry'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu na forum pojawiły sie osoby chwalace się swymi nowymi nabytkami:1.Hajka chyba od angoli z jakimis bajerami-tuningowana. Był to pierwszy motocykl kolesia, który kupił ją sobie własnie tam. Ludzie go zje...chali z góry na dół. Z tego co pamietam kolo dopisał kolejny post jeszcze, ze lajtowo da rade se z motocyklem ( czy coś w tym stylu)Był to jego ostatni post. Mam nadzieje ze sie tylko na nas obraził i dlatego nigdy juz nie odpisał.2.Nie tak dawno, przed awaria forum, pojawił sie koles co se kupił nowego hornecieka (chyba 2007), nie bardzo pamietam jak inni, ale ja mu napisałam, że zły wybór jak na poczatek.Ale zaprosiłam go na forum Hondy-Hornet. Z tego co kojarze był to jego jedyny post na tym forum, a na forum HH nie pojawił się.Również mam nadzieję ze sie obraził, lub sprzedał moto.3.Byli na tym forum i tacy, co kupowali R1 na poczatek i zyja do dnia dzisiejszego, przynajmiej jakiś czas temu zyli.4.Nie tak dawno, pojawił sie temat "1000RR na poczatek" jak sie okazało, facet nie widział totalnej rózniecy miedzy 600 a 1000, nie ogarnoł kiedy jaki produkowano. Postanowiłam pogadac z nim..niestety musze stwierdzić ze facet nie miał zielonego pojecia o motocyklach. Skoncyzło sie tak, ze pokazując mu motocykle, mniejwiecje opisaując zacheciłam i chyba z sykcesem na Yamahe XJ 600.Takich przykładów mogłabym wymieniac i wymieniać.Nie wszystkich do jednego wora, jeden okiełzna te 100 koni innego zabije 20.Amen100 kucy na poczatek i więcej zdecydowanie NIE!!ps.zeby nie było ze widzę błyło ze czepiam sie innych. Miałam 2 letnia przerwe, po wypadku na xj na której powiedzmy se szczerze nie pośmigałam za wiele.Kupiłam Horneta (98kucy) i daje rade, daje, ale boje sie pieronsko sprzeta, bo nie raz mi o mało rak nie urwało. Moze dlatego gdy zacyznałam kupowac motocykle, nie patrzyłam na 100 konne sprzety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy trabia 100km zle, 70km dobre, 120km zabojstwo, a nikt nie zwraca w ogole uwagi na charakterystyke silnika.... Krzywa momentu obrotowego i liczba Nm moim zdaniem w wiekszym stopniu okresla czy dany motocykl nadaje sie dla świeżaka czy nie. V-ki w 600 maja zwykel znacznie mniej koni niz rzedowki czy to znaczy, ze nadaja sie dla poczatkujacego? Moim zdaniem duzo bardziej przewidywalna i latwiejsza w prowadzeniu jest wlasnie rzedowa czworka, pomimo tego ze mocy od V-twina ma zwykle wiecej. Podsumowujac - na to czy motocykl nadaje sie dla poczatkujacego czy nie ma wplyw szereg parametrow, nie tylko zwiazanych z silnikiem, bo dochodzi jeszcze waga maszyny, pozycja za kierownica, promien skretu, ogolna "porecznosc" etc etc. Opieranie sie tylko na mocy kojarzy mi sie z dzieciakami ktore podchodza czasem do motocykli i patrza ile ma na budziku, okreslajac na podstawie tego czy jest fajny czy nie.A prawda jest taka, ze jak ktos bedzie chcial kupic litra to i tak go pewnie kupi, bo motocykli nie kupuje sie dlatego ze sa bezpieczne, praktyczne i rozsadne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej historii, która jest w linku jeszcze nie widziałem, tak pomogła mi, co Cię w tym tak drażni? Czasem dobrze sobie przypomnieć, że maszyna sprowadza zbyt pewnych siebie... pod ziemię.Kto Cię głosem tej większości orzekł? Nie podoba się, szkoda Ci czasu, chcesz, żeby w innych tematach coś się działo? Idź TAM pisać, po tym temacie na pierwszy rzut oka widać o czym jest, więc po co tu włazisz i się EKSCYTUJESZ?PS.Jesteś w tym temacie najaktywniejszym użytkownikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Shakal, temat jest jaki jest, właściwie to zazwyczaj je omijam, albo przeczytam i zignoruję, jednak w tym jest zawarta ciekawa historia (link z #1). Może gdyby nie takie podanie tego linku, temat okazałby się interesujący, ostatnio np. ktoś zapodał opowiadanie motocyklowe i wszystkim się podobało.Jestem pewien, że mimo syfu zostało wielu ludzi z wiedzą, palcem wskazywał nie będę, ale każdy kto czyta forum z pewnością ma ulubionych użytkowników, których posty czyta ze szczególną uwagą. Jeśli zaś o sam syf chodzi, to trzeba by się po prostu zaangażować trochę i stworzyć swoiste FAQ na różne tematy, które w odpowiednich działach będzie się nadawało do przyklejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.