Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wiertarko wkrętarka


klaudo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Ja od lat uzywam narzedzia Makita.Od nasadowych kluczy az po klucz udarowy itp.Zlego slowa nie powiem.Przed tym uzywalem elektrycznych (zielony bosch) ale stosunkowo szybko wykrwawily sie.Jesli juz bosch to powiedzialbym  niebieski ,ale cena tez nie mala.Na rynku w de. pojawila sie stosunkowo nowa firma Stahlwerk.W zeszlym roku zakupilem u nich spawarke inwertorowa.Nie mam sie do czego dowalic , Super narzedz (oczywiscie w Kraju tez ich sprzet  mozna zakupic) .Tak w tajemnicy powiem , to jest jedyna firma jaka znam ktora daje 7 lat gwarancji na swoje wyroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpadłem na pomysł zakupu wkrętarki Metabo . Nie narzekam , fajny sprzęt robi swoje . Po jakimś czasie przydało by się rozbudować park maszyn i zonk. Ceny mnie powaliły . Tak narzędzi jak i akumulatorów. Decyzja o rozbudowie poszła w kierunku tańszych i teraz kupuję Ryobi. Jeszcze nic nie zepsułem a lekko nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do narzędzi na aku to mam starą wiertarko-wkrętarkę z Bosch-a niebieskiego, która służyła mi w działalności budowlanej (ma naście lat) i nadal ma się dobrze ale chciałem rozbudowy i Bosch odpadł chociaż sieciowe mam w większości Bosch-a (dla potrzeb amatorskich też polecam jedynie niebieskiego) to w przypadku aku długo porównywałem i ostatecznie poszedłem w Dewalt i sobie chwalę. Przekonał mnie najmniejszy "wariat" jakim jest DCF921.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Taurus napisał(a):

To ile ma ten największy Nm?:D

W Dewalt nie całe 2000Nm przy zrywaniu ale aż takich potrzeb nie mam ;)

Są mocniejsi na rynku ale analiza: cena / jakość / wielkość / moc, przeważyła w stronę Dewalt. Dokupiłem jeszcze do kompletu zakrętarkę DCF850N no i od tego czasu dokupuję kolejne i kolejne narzędzia😜 ale nadal jeszcze kilka mam w planach tylko miejsca już coraz mnie w garażu ;)

p.s. A druga ulubiona marka to Proxxon i tu też spora kolekcja chociaż jeszcze kilka rzeczy mi się marzy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2023 o 22:30, mototurysta napisał(a):

No grubo..  A mój ma tylko 400 Nm 😭

Ja  mam sieciowa makite  TW0350J 350 Nm. 400 W , i  jak narazie jestem w pelni zadowolony.Jesli kiedys przyjdzie wymiana , to znowu  wezmw sieciowa , nie "wykluczone mocniejsza" , jednak jak do tej pory nie bylo jeszcze godnych przeciwnikow typu sruby czy nakretki ktore robily by opory.Jak to jest fajnie jak obejdzie sie bez przedluzek typu  metrowa rura czy brech sztanga :P

Edytowane przez Taurus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle nie kręcę aby iść w sieciową wkrętarkę ale pamiętam. że w pracy mieliśmy (ponad 20 lat temu) sieciową Makitę to nie miała sobie równych; chociaż była trochę ciężka.

Jednak swoboda bez kabla dla mnie in plus i w tej chwili kompletuję kolejne zabawki już na aku.

p.s. pomimo posiadanych kilku urządzeń sieciowych myślę o zakupie odpowiedników w wersji akumulatorowej bo jednak zawsze gdzieś ten kabel się plącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mototurysta napisał(a):

Takie to poza moim zasięgiem.

Błąd myślenia. 

Daleko mi do średniej krajowej a swój "warsztat" buduję od 14 lat a tak z poważniejszymi inwestycjami to w zasadzie od jakiś 5 i nadal coś zmieniam. Wychodzę z założenia, że "biednego nie stać kupować tanio" więc wolę odczekać, uzbierać i kupić coś poziom wyżej. Jak planuję coś kupić to czytam, porównuje, sprawdzam ale odkładam do "skarbonki". Taką polerkę planowałem kupić od jakiś 4-5 lat stąd moja autentyczna radość :)

p.s. Mam jeszcze deficyt polegający na braku umiejętności spawania jak i posiadania spawarki a wiem, że w tym temacie specjalistą jest Taurus. Chodzi mi nawet ostatnio po głowie aby zrobić kurs spawacza; nie dla dokumentów tylko dla praktycznej umiejętności. Jak już się "naumiem" to zapewne zacznę się rozglądać za zakupem; na razie zaczynam odkładać i też zakup może będzie za kilka lat - kwestia konsekwencji. A jest to m.in. związane z moją "budową" przyczepki, która nadal leży, bo jakoś nikt nie chce się podjąć spawania ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2023 o 11:47, MikiZ75 napisał(a):

Błąd myślenia. 

Wychodzę z założenia, że "biednego nie stać kupować tanio" więc wolę odczekać, uzbierać i kupić coś poziom wyżej. 

Swieta Racja !!!!! Kupujesz tanio , to na koniec wychodzi drogo (kupujesz dwa razy) Ja zaczolem kupuwac porzadne rzeczy jakies 30 lat temu jak przejechalem sie na wlasciwosciach  tanich narzedziach Np.  klucz dynamometryczny (oberwane sruby na kolach , sruba spustowa oleju) albo nie co bolesny przyklad.Rozerwanie sie  klucza nasadowego , przez co moja dzialalnosc zakonczyla sie  na OP stole , no i takie tam rozne uroki tanich narzedzi.

Co do spraw spawalniczych itp. to powiem ze nie jestem zadnym wyszkolonym specem.Poprostu za  pomoca kolegow siedzacych w temacie , wspolnych interesach , YouTube itp. no i najwazniejsze wlasne samozaparcie wiem co nie co  , i co nie co umie sam naprawic , serwisowac,skonstruowac.Poprostu jestem samouk , niestety :blush::) w czym moge wiecej doradzic to jest lakiernictwo samochodowe.W tym jestem wyszkolony i sporo lat praktyki. Sorry za OT;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zapewne Ciebie zapytam w temacie zaprawek bo mam kilka skaz powstałych prawdopodobnie od kamieni. Spolerować do zera tego się nie da bo musiał bym lakierować cały element ale czy można czymś "na skróty" uzupełnić ubytek / rysę ?

p.s.

A tu zostawiam jako ciekawostkę gościa, który poszedł grubo jeśli chodzi o wyposażenie (może kogoś zainspiruje): ᗰᗩᖇᑕO EᕼᒪEᖇT | ᗯOOᗪᗯOᖇKEᖇ (@marco_ehlert) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Natomiast nim Go znalazłem to u mnie tak wyglądała "ewolucja" :) Od jednego stołu, poprzez graciarnię do (w miarę) organizacji.

image.thumb.jpeg.4e7e7adfece4452b541ea47b6e86df56.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.