Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kask Vozz


Taurus

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe, taki "odwrócony szczękowiec". Rozumiem, że idea zakłada brak konieczności stosowania zapięcia DD, czy podobnego? bo z filmu nie wywnioskowałem.
Co do krojenia skorupy, szczękowce chyba uchodziły za mniej bezpieczne właśnie z powodu braku integralności, ale jednocześnie oferowały możliwość nacieszenia się muchami w zębach przy rekreacyjnej jeździe <50 km/h. Tutaj tak jakby zabrali ten profit, maksując szybkość zakładania/zdejmowania kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent ciekawy, chociaż trochę przypomina formę odlewniczą...Na zdjęciach nie widać paska pod brodę (którego przy krótkich przelotach z małą szybkością i tak wielu nie zapina) , więc pewnie będzie znacznie lepiej dopasowany niż kask integralny i będzie lepiej zabezpieczony przed zsunięciem. Kolejny plus jaki widzę docenią kobitki bo kask już nie zdewastuje fryzury ani nie wyrwie przy ściąganiu kolczyków z uszu. Nowy kask dzięki dopasowaniu do głowy powinien być też lepszy przy jeździe z dużymi szybkościami bo wygląda na mniejszy i pewnie będzie stawiał mniejszy opór dla powietrza. Jedynym minusem może być cena ze względu na konieczność zastosowania większej ilości i bardzo pewnych ,,zamków'' gwarantujących że całość nie otworzy się przy uderzeniu o asfalt czy przeszkodę również po kilku latach używania (często wielokrotnego każdego dnia)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niemieckim u mnie cienko, ale filmik jest po angielsku, więc Marian odpowiem Ci, że paska nie ma, bo są tam odpowiednio wyprofilowane zakończenia ("płaskie krawędzie") i dzięki temu jest bardzo dobre zabezpieczenie przed "wywiewaniem" kasku i dzięki temu jest dopasowany itd. Co do oporów powietrza to nic nie mówią, czy to nowe otwieranie ma na to wpływ.

Co do zamków to bardziej bałbym się, że któryś się zatnie i się nie otworzy, zwłaszcza przy uderzeniu głową o asfalt. Z tego co widać na filmie to jest to z boku kasku i jest niby zabezpieczone, ale i tak jest to miejsce narażone na uderzenie. Więc ciekaw jestem jak to się będzie zachowywać jak się bokiem przytrze asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus - no tak, sprechen i wszystko jasne :D Co do ceny to wychodzi mniej więcej ta jak kamizelka, która pompuje się w razie upadku. Więc wydaje mi się, że jest ona bardziej warta uwagi pod względem bezpieczeństwa niż ten kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, luki85 napisał:

Taurus - no tak, sprechen i wszystko jasne :D Co do ceny to wychodzi mniej więcej ta jak kamizelka, która pompuje się w razie upadku. Więc wydaje mi się, że jest ona bardziej warta uwagi pod względem bezpieczeństwa niż ten kask.

 

Tego samego zdania jestem co Ty.Poza tym juz w mniejszej kasie dostaniesz z najwyzszej polki sprawdzonego  szczekowca czy integrala.Ja osobiscie  nie lubie ryzykowac wlasnej  Glowy w takich przypadkach :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus-poszukałem, nawet bryle zmieniłem i znalazłem wszystkie języki ale nie Polski...ale i tak ni hu.., po Niemiecku uczyć się nie będę! :wacko:

Wracając do kasku i do jego ceny-  należało się spodziewać że będzie wysoka bo mamy do czynienia z nowością. Być może na zachodzie stosunek ceny i zarobku wygląda inaczej, ale u nas ponad 2600 zł to sporo. Osobiście wolałbym kupić wytrzymały tańszy garnek a więcej pieniędzy przeznaczyć na paliwo ew. dołożyć przy kupnie motocykla. Niemniej rozwiązanie uważam za ciekawe i warte rozpowszechnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marian65 napisał:

Taurus-poszukałem, nawet bryle zmieniłem i znalazłem wszystkie języki ale nie Polski...ale i tak ni hu.., po Niemiecku uczyć się nie będę! :wacko:

Wracając do kasku i do jego ceny-  należało się spodziewać że będzie wysoka bo mamy do czynienia z nowością. Być może na zachodzie stosunek ceny i zarobku wygląda inaczej, ale u nas ponad 2600 zł to sporo. Osobiście wolałbym kupić wytrzymały tańszy garnek a więcej pieniędzy przeznaczyć na paliwo ew. dołożyć przy kupnie motocykla. Niemniej rozwiązanie uważam za ciekawe i warte rozpowszechnienia.

Po Angielsku tez tam pisza

Ps.Eeee tam,marudzisz Marian z ta cena.Jak stac na Kawe H2r  to na nowa skorupe  za 2600 zl tez musi byc kasa.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus- z całym szacunkiem szanowny Kolego ale ja z biedą rozumiem po Polsku i jeszcze trochę po rusku a ty wymagasz ode mnie abym po Angielsku jeszcze rozumiał. Czy nie przesadzasz czasem odrobinkę ?;):)

Co do garnka i tego czy mnie stać- a owszem, na motonga było by mnie stać ale na garnek za 2600 już nie. Biedny jestem i na R1ce i Fazerku tylko w trampkach i koszulce jeżdżę. Serce by mi chyba pękło gdybym miał wydać TAKĄ KASĘ za cuś co gdy się dobrze przygrzeje to pomoże ,,jak umarłemu kadzidło'', a w razie byle wywrotki dobrze sprawdzi się nawet ,,kask'' rowerowy..., Mało tego-  gdybym kupił taki kask to musiał bym trzymać w razie byle gleby zawsze łeb w górze aby się kask nie poharatał a to przy moim talencie mogło by być kłopotliwe...;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marian65 napisał:

Taurus- z całym szacunkiem szanowny Kolego ale ja z biedą rozumiem po Polsku i jeszcze trochę po rusku a ty wymagasz ode mnie abym po Angielsku jeszcze rozumiał. Czy nie przesadzasz czasem odrobinkę ?;):) Aaaa no teraz jestem w domu :D

Co do garnka i tego czy mnie stać- a owszem, na motonga było by mnie stać ale na garnek za 2600 już nie. Biedny jestem i na R1ce i Fazerku tylko w trampkach i koszulce jeżdżę. Serce by mi chyba pękło gdybym miał wydać TAKĄ KASĘ za cuś co gdy się dobrze przygrzeje to pomoże ,,jak umarłemu kadzidło'', a w razie byle wywrotki dobrze sprawdzi się nawet ,,kask'' rowerowy..., Mało tego-  gdybym kupił taki kask to musiał bym trzymać w razie byle gleby zawsze łeb w górze aby się kask nie poharatał a to przy moim talencie mogło by być kłopotliwe...;):P Tez nie musisz wszedzie 380km/h zapier''''''''ac.:D:D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus-

15 minut temu, Taurus napisał:

Tez nie musisz wszedzie 380km/h zapier''''''''ac.:D:D:D

 Przepraszam, ale nie rozumiem...To po kiego czorta miałbym kupować takie moto jeśli nie po to aby na nim normalnie jeździć? Nie jestem na tyle pazerny by obwozić wynalazka na lawecie i kasować od chętnych za obejrzenie... Przecież to tylko Kawka a nie Harley ...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HH_900- już tłumaczę. Otóż każde moto a (nawet każdy silnik spalinowy) ma pewien zakres obrotów w którym najlepiej ,,ciągnie'' plus skrzynię biegów z najczęściej sześcioma biegami. Normalna jazda dla mnie oznacza taką która pozwala korzystać z pełnego zakresu obrotów i to na wszystkich biegach. Dochodzi jeszcze specyfika motocykla- czy jest to moto zbudowane do spokojnej jazdy np choppery czy do szybkiej jazdy - ścigi. Jeśli więc zamierzam jeździć normalnie ale stosunkowo wolno to kupuję czopka, jeśli szybko to kupuję ściga, jeśli jeszcze szybciej to to mocniejszego ściga. Podsumowując- jeśli zdecyduję się na moto mające ponad 300 koni to również tu będę korzystał z wszelkich walorów maszyny. Oczywiście jako staruch rozumuję inaczej niż młodsze pokolenia którym wystarczy coś mieć lub spokojna jazda w lakierkach na nogach obok kościoła, przystanku czy Mac Donalda aby wszyscy widzieli, ale babę (a z córką dwie) już mam więc na popularności mi nie zależy, zamiast tego wolę aby to jechało...;);):P:P

p.s. - sorry za spam, ale nie mogłem się powstrzymać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.