Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bielsko: Pościg za bezmyślnym motocyklistą


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek sprawca nie miał PJ więc nie ma OC. Co do wyroku: jeśli nie będzie miał $$, dostanie wyrok odsiatki i tyle. Czy to w jakiś sposób pomoże poszkodowanemu? Oczywiście można ściągnąć należność w różny sposób, ale na wszystko są sposoby.

Co do przedszkola. Równie dobrze mógł uciekać obok przedszkola. Co wtedy? Jakby szła teściowa... chmmm.. no można się zastanowić :D

Dla mnie skuteczne zatrzymanie to takie, gdzie wszyscy są cali :) Albo niech policja goni ich mając odpowiedni sprzęt, żeby to była szybka piłka, albo niech strzelają i będzie po problemie. Kutwa nawet taki dron policyjny. Dlaczego nowych technologii nie wprowadzają do ścigania ? Inwestyją tylko w fotoradary i tyle.

Nie wiem czy byłbym szczęśliwy jakby motocyklista (ucieknier) wpadł na mnie, gdy jadę puszką z dzieckiem. Pewnie oprócz tego, że jeszce bym mu pocisnął buta to tych goniących też bym odpowiednio potraktował, że nie potrafili go chwycić wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego należy edukować kolegów, że bez prawka się nie jeździ, bo może się skończyć źle :D

Aha, można mieć OC bez PJ - przy przerejestrowaniu nikt nie pytał mnie o PJ nigdy - z resztą miałem już moto zarejestrowane bez PJ jako nastolatek. Chyba, że masz na mysli, że nie działa zgodnie z którymśtam paragrafem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Łukasz...

Gdyby się normalnie zatrzymał,dostałby 500 złociszy za brak PJ + ze 3 setki za 36km/h no i ktoś musiałby podjechać po moto(zero zagrożenia).

(wersja oficjalna)

Myślę że teraz będzie miał większy koszt:

Naprawa moto ???

Naprawa Fiata ???

Kurtka ???

Kask ???

Rękawice ???

Spodnie ???'

Kary ???

Wyrok !!!

Nie wspominając że mógł się lub kogoś zranić lub zabić!

Czy się opłacało???

Ale adrenalina na pewno była większa niż GTA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesiek jasna sprawa :) Ja tego nie kwestionuję :) Nie pochwalam tego co zrobił ten motocyklista, ale zaostrzenie przepisów i strach przed dużymi karami na początek właśnie spowoduje takie reakcje: gaz do dechy i jazda. Przecież podniesienie mandatów nie sprawi nagle, że wszystkie te osoby co od lat śmigają bez PJ nagle pójdą na kurs i na egzamin, który do łatwych nie należy :) Mamy już kolejny przykład (ja się doliczyłem chyba z 5 w ostatnich dwóch tygodniach) uciekinierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można miec pojazd i OC bez PJ, ale OC może wtedy nie obowiązywać, tak jak po pijaku, ale tu by się musieli wypowiedzieć ludzie od ubezpieczeń.

Grzesiek,

Też tak to dziś liczyłam i wyliczylam bez znajomości cen ok 10 kPLN plus ewentualnie coś z wyroku.

Luki, taka kwota to więcej niż kurs prawka!

A kolega nieprędko będzie mógł byćó kierowcą. Na rowerze pewnie do pracy, a już na pewno żadna praca wymagająca prawka

prawka.

To kilka argumentów, dlaczego jednak warto uzbierać kwotę na prawko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią akcje bo jest olbrzymia ilość ludzi bez prawka. Dopóki środowisko się nie oczyści, a nie oczyści się jeżeli jest takie przyzwolenie na to, to będą łapać.

Jeździłem troszkę bez prawka (w trakcie kursu), przekraczam prędkość i wiem czym to grozi. W razie "W" przyjmę konsekwencję jak facet.

Jestem za podejmowaniem wszelkich środków żeby złapać uciekiniera. Bo jest możliwość że właśnie podpierdolił komuś motocykl. Komuś, co kawał czasu zbierał na niego, dba lepiej niż o psa czy żółwia. Ktoś, kto ucieka, to musi mieć coś więcej na sumieniu niż brak PJ albo ma nierówno pod dekielkiem i takiego też należy usunąć z drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki, to naprawdę nie wina policjantów, że ktoś się decyduje uciekać ;-)

Jesli ktoś decyzuje się na ucieczkę to powinien się liczyć z konsekwencjami np. dzwonem. Nikt mu spierdzielać nie każe. Ja wolałabym położyć uszy po sobie i zapłacić mandat niż ryzykować rozbiciem motocykla i siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki, chyba ich nie bronisz? Przecież nikt im nie każe uciekać, wystarczy się zatrzymać do kontroli, okazać skruchę i dzwon mamy z głowy.

Nie bronię ich, ale nie traktuje ludzi jak przedmioty więc nie zależy mi na tym, żeby ktoś miał ucierpieć w takim pościgu. Wszyscy kipią hura optymizmem, że dogonili uciekniera, ale jakim kosztem? 3 pościgi ostatnio i dwa zakończone wypadkiem. Na całe szczęście nie ucierpiała żadna osoba cywilna. Dla mnie takie gonienie po ulicach w terenie zabudowanym to jak strzelanie do bandyty w centrum handlowym. Ktoś sądzi, że dobrze się stało, że za wszelką cenę należy takiego złapać. A jakby przypadkiem ktoś zginął? Np. na tym przejściu dla pieszych? Matka z dzieckiem? Usprawiedliwienie, że gonili kierowcę, który przekroczył prędkość o 35km/h byłoby dla mnie marnym pocieszeniem, gdyby to była moja żona, czy dziecko.

Czasem trzeba oszacować ryzyko i przedsięwziąć odpowiednie środki.I tyle.

Był gdzieś filmik jak motocyklistów jadących poza terenem zabudowanym ponad 150km/h wyprzedziła policja po tajniacku i przy zwężeni udróg już na nich czekali. Bez gonitwy, sygnałów, ale sposobem, z głową. Da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dawno, dawno temu słyszałem że w mieście policja niema prawa ścigać motocyklisty z racji zagrożenia w ruchu drogowym, ale po tych akcjach widzę że albo to była bajka albo coś się zmieniło. Jasne że można to robić w cywilizowany sposób tak jak napisałeś, może nasi chcą się poczuć jak hameryce?

Każdego szkoda ale nie każdego żal. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dawno, dawno temu słyszałem że w mieście policja niema prawa ścigać motocyklisty z racji zagrożenia w ruchu drogowym, ale po tych akcjach widzę że albo to była bajka albo coś się zmieniło. Jasne że można to robić w cywilizowany sposób tak jak napisałeś, może nasi chcą się poczuć jak hameryce?

Każdego szkoda ale nie każdego żal. :)

Patrząc na ilość wypadków motocyklistów, którzy byli winni w takim zdarzeniu to statystycznie jest takich mało. Najwięcej wypadków jest z udziałem puszek z ich winy. Wypadków, w których motocyklista sam sobie jest winien to wypadki bez udziału innych pojazdów. Więc nie rozumiem skąd taka zawziętość w łapaniu motocyklistów. Tzn. rozumiem, teraz łapią ile wlezie i kogo wlezie, bo mają limity wyśrubowane jak nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem jednego: Ci policjanci na motocyklach to spoko ludzie. Kilka razy na obwodnicy, albo na drodze szybkiego ruchu trafiło mi się, że jak jechałem wolno za nimi (wolno = zgodnie z przepisami) to policjant sam pokazywał ręką, że mam go wyprzedzać. Zaś Ci w puszkach to różnie się trafia.

Dali by więcej motocykli policyjnych na ulice to by nie było problemu z uciekaniem. Ale widocznie lepiej inwestować w większą ilość fotoradarów niż w motocykle :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę, sam trafiałem na nich i nie odczułem że to jest policja, normalni ludzie, ale i w puszkach czy na komendach zdarzają się zwykli ludzi którzy rozumieją, tak sam jak i motocykliści się dzielą. Wiele osób mówi że to państwo z roku na rok staje się coraz to bardziej policyjne, coś w tym chyba jest albo my panikujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.