Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki motocykl na moje wymagania


bockscar

Rekomendowane odpowiedzi

FJR myślałem o tym cacku ALE to kawał sprzęciora na dobre drogi, na dziurach to będzie chyba na tym udręka, poza tym z tego co wiem motocykl nie ma 6 biegu. Biorąc pod uwagę jego ceny można się o to przyczepić , bo jednak trochę on kosztuje. Jego ceny przebijaja TDMKę i R1150GS

Oczywiście że droższy, jak się przejedziesz, to zobaczysz dlaczego :).

FJR jest cięższa na mokro tylko o 20 kg od R1150GS, za to środek ciężkości ma dużo niżej -> no i siodełko, co dla mnie (173cm wzrostu) jest ważne. Nawet BMW R1150RT dla mnie był zbyt wysoki do spokojnego opanowania.

Co do 5 biegów - tak, nie ma 6-tki, ale ma to też zaletę -> do przyspieszania nie musisz redukować aż do 60km/h :)

Jeśli chodzi o dziury -> proponuję się przejechać i ocenić - jak dla mnie radzi sobie całkiem nieźle, gdyż jest po prostu ciężka i przez to nie podskakuje na każdym wyboju, zwłaszcza z pasażerką i bagażami. Ale o szutrach raczej zapomnij :)

Obejrzyj jeszcze to:

https://youtu.be/XWng5pEtgkg

Ale ja się na takie coś nie zdobędę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65% turystyka

25% miasto

10% szutry i polne drogi

Czego wymagam od nowego sprzętu ?

Przede wszystkim jakiejś tam ochrony przed wiatrem, dobrej zdolności pokonywania złej jakości dróg dziur oraz studzienek kanalizacyjnych w mieście, umieszczonych często metr od poziomu asfaltu. Muszę zaznaczyć że lubię czasem dostać skurczu nadgarstka więc nie może być za mało mocy zwłaszcza że jeżdżę z plecaczkiem.

Motocykl który najbardziej spełniłby moje wymagania to chyba Yamaha TDM850/900 lub Fazer 1000. Co o tym myślicie ? :blink: :blink: :blink:

Czyli cos uniwersalnego.Powiedzialbym GS 1150 (1200) (dodatkowym + jest kardan),V-Strom 1000, Versys 1000

A jak juz chcesz cos podobnego do fjr 1300 bierz gtr 1400 ,tez kardan + 6 biegow + wario walki rozrzadu,czyli na 6 biegu tez mozna ponizej 60km/h latac .Mocy i momentu obrotowego pod dostatkiem , no i max km/h tez spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz chcesz cos podobnego do fjr 1300 bierz gtr 1400 ,tez kardan + 6 biegow + wario walki rozrzadu,czyli na 6 biegu tez mozna ponizej 60km/h latac .Mocy i momentu obrotowego pod dostatkiem , no i max km/h tez spora.

GTR też fajna, ale robiona od 2007r, więc nie mieści się w kategorii "za 15tys". FJR pierwsze modele kupi w tej cenie.

No i sprawdza się stare powiedzenie, że nie da się spełnić 3 warunków - aby było szybko, tanio i dobrze. Z jednego z tych warunków zawsze musisz zrezygnować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTR też fajna, ale robiona od 2007r, więc nie mieści się w kategorii "za 15tys". FJR pierwsze modele kupi w tej cenie.

No i sprawdza się stare powiedzenie, że nie da się spełnić 3 warunków - aby było szybko, tanio i dobrze. Z jednego z tych warunków zawsze musisz zrezygnować :)

W 101% swieta racja !!! z tego to powodu lepiej byloby odczekac dozbierac i kupic cos konkretnego , wtedy bedzie DOBRZE , no ale....................

Ps.W takich przypadkach pospiech jest zlym Doradca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten warunek, że to na mieć na autostradzie tak ogromną prędkość przelotową jest niezrozumiały. Kto tak szybko jeździ? Nie da się tak szybko podróżować na długich dystansach bo to i męczące i niebezpieczne. Szczególnie z plecakiem. Jak jadę z swoją to ona twierdzi, że do 120-130 jest ok. I takim tempem ostatnio 1000km do Padwy zrobiliśmy w jeden dzień bez większego zmęczenia i bólu.

Jeżdzę GSem i te wymagania są praktycznie pod niego z wyjątkiem wyżej wspomnianego. W mieście moto bardzo dobrze się sprawdza. Sprawia wrażenie dużego ale świetnie się nim manewruje. Ma bardzo duży moment obrotowy i wyprzedzanie to przyjemność. A to co najlepsze to off. Rewelacja. Bardzo często jeżdżę w terenie i moto najlepiej daje radę z wszystkich dużych enduro.

Alternatywą jest dl650. Na tym z plecakiem też bedzie ok. Dl1000 to już kloc który w teren się nie nadaje zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.