Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

konserwacja podwozia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Hehe panowie, gwarancja na perforacje to 12lat. Ale niech ktoś mi znajdzie taki bez rdzy to stawiam flaszkę ;)

Samochód nie gnije i żeby w takim stanie jeszcze pojeździł stąd chęć konserwacji podwozia. A niestety Hondy nie słyną z dobrej blachy :( Nawet te po 2010 roku :/

Co do ori zabezpieczenia to można poczytać na forach jak się sprawdzają z czasem :/

Dla przykładu:http://m.autocentrum.pl/testy-aut-uzywanych/czy-warto-kupic-uzywana-honda-civic-viii-od-2006-do-2011/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz blache to Ci kable zgniją albo silnik padnie jak kumplowi w TSI zaraz po gwarancji,konserwacje to sie robiło w czasach polonezów i kantów,blacha gnije od rantow i od środka,z tym sie nie wygra,kiedyś na Jankego w Piotrowicach był jakiś majster naprzeciwko "Fortuny" powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomy - konserwuje się dalej i będzie się konserwować :) Ja rozumiem, że ktoś ma uprzedzenia itd. Mam porównanie, gdy forda nie konserwowałem przez rok, a wcześniej był konserwowany. Samochód miał przygodę, gdy wjechał na spory "kamień" i podwozie zostało mocno pokiereszowany. Po oczyszczeniu i pomalowaniu podarowałem sobie konserwację i chwytała rdza. Thomy nie robiłbym tego, gdyby ktoś wcześniej już tego nie sprawdził :) Tu na forum mamy swoich mechaników od motocykli, a na innych są od samochodów :) Taki przykładzić  www.trafo.za.pl/honda/ . Może to rocznik 2006 i ktoś powie, że stare, ale ładny opis konserwacji. Brak kanału limituje żeby zrobić to samemu :)

 

Thomy - dzięki za namiary. Poczytam opinie i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz z kanciakami się sprawy bardzo prosto załatwiało. Kilka starych opon, kołyska do obalenia sprzęta na bok, I jechane. 

 

Opony na jedną stronę by np. 125p  się na dach nie obalił kołyska pod auto i tak powiedzmy ze 4 browary dla ewentualnych podnośników:D

 

Drućka szczeciasta do wyczyszczenia jakiś rozpuszczalnik do przemycia no i beczka bitexu do tego.  

 

Bitex na palnik elektryczny celem podgrzania i jechane pędzlem ew. natryskowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.