Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha R6 RJ03 stukanie w silniku


ivo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj moja R6 odmówiła posłuszeństwa cos zaczęło stukać w silniku. Jutro zamierzam spuścić olej i sprawdzić czy sa jakieś opiłki itp. Dodam ze moto odpala i jeździ tak samo i mocy nie straciło na niskich obrotach( na wysokich nie wiem bo wolałem nie kręcić jej) Zanim wyśle jej do mechanika, to może powiecie mi co to może być?

Dodam ze moto od razu wrzuciłem na przyczepkę i nie odpalałem.

Dołączam filmik z tym jak to sie stalo.

https://www.youtube.com/watch?v=tZMv5DlHSo8&feature=youtu.be

Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, tez bym obstawiał napinacz, jeli masz mozliwość to zdemontuj napinacz i zobaczysz co jest w hornetach był problem z napinaczem duzo osób przerabiało go na " ręcznie regulowany" czyli naciąg srubowy nie sprężynowy. na sztywno ustalony był naciąg łańcucha i co jaiś czas jesli zaszła konieczność korekta naciągu. Ja bym podmienił  napinacz na próbe. Oczywiście temat delikatny zeby łańcuch nie przeskoczył na zebach bo bedzie smutek w głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz "jest na sprzezynę" tak to umownie nazwijmy jak odkrecisz srodkowa srubę i zaczniesz pokrecać srubokreten wewnatrz jest sruba do zwalniania naciągu to napinacz zacznie sie cofac i zwalniac naciąg jesli srubokret cofniesz bo bedziesz wyczówał ze srężyna wywiera siłę odwrotka do kierunku w którym krecisz  napinacz zostanie natychmiast napiety  wysunie sie w strone slizgu napinając poprzez slizg łancuszek rozrządu, mechanizm jest jak zapadka nie powinien sie zamoistnie zwalniac i cofać  powinien zawsze wywierac nacisk nasliz gdy tylko łańcuch sie zluzuje ten luz natychmiast powinien byc wybrany przez napinacz

Tak to działa to prosty mechanizm odkrec napinacz (skrzynia na N koniecznie i czasem przez przypadek starterem nie przekrec bo bedzie nieszczęście), i zobaczysz sam kjak to działa zanim go zdemontujesz to poluzuj sobie srube srodkowa  bo czasem sie tak mocno trzyma ze w reku lipa odkrecic choc mała jak bedziesz montował to dokreć z siła 12Nm sruby mocujace napinacz i 8Nm sróbke srodkową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co odrazu nowy piec szukac, naprawic Twój silnik i smigac, pali chodzi tylko stuka nic sie nie zatarło, nic nie urwało nie ma dramatu. Nawet gdyby przyszło silnik rozebrac to przecież to jest do zrobienia ogólnie stuki niosa sie po silniku i zazwyczaj jesli spotykasz sie z takim problemem raz na jakis czas to wydaje sie ze coś strasznego sie dzieje ale sprawny i doswiadczony mechanik ogarnie Ci moto i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tych R6 lubią pękać gładzie cylindrów. Miałem taki przypadek, że kawałek gładzi się oderwał i brakowało gdzieś 1cm / 2cm. Najlepsze że silnik chodził tylko w pewnym momencie zaczął kopcić jakby uszczelka pod głowicą poszła. Daj moto do mechanika i niech sprawdzi i oby to była pierdoła, bo dobrego silnika w PL nie kupisz, a jak będzie dobry to taniej jak za 4 tyś PLN nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tych R6 lubią pękać gładzie cylindrów. Miałem taki przypadek, że kawałek gładzi się oderwał i brakowało gdzieś 1cm / 2cm. Najlepsze że silnik chodził tylko w pewnym momencie zaczął kopcić jakby uszczelka pod głowicą poszła. Daj moto do mechanika i niech sprawdzi i oby to była pierdoła, bo dobrego silnika w PL nie kupisz, a jak będzie dobry to taniej jak za 4 tyś PLN nie kupisz.

Nie strasz od razu pękniętą gładzią cylindra. Głupia teoria dotycząca rj03 - jak się coś psuje to to od razu musi być gładź cylindra... filmik w 100% wskazuje coś innego. Opis Holewa też na to nie wskazuje.

Co do silnika to ostro Cię poniosło z ceną. Można znaleźć dobry za ok 2500 tylko trzeba umieć szukać. Generalnie lepiej wsadzić silnik z rj05 i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.