Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

2014-07-13 Ostrava Radvanice


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Przykra informacja.
Niestety dzisiaj podczas wyścigu w Ostravie - Radvanicach doszło do wypadku zmarł austryjak Peter Benderle
Motocyklista z dużą prędkością udezył w słup. Jego motocykl został odbity od przeszkody udezając kilku innych motocyklistów
 Pozostali poszkodowani; Pavel Zima, Zdenek Sedlak, Martin Roman, Skoupá Farmer; doznali ogólnych obrażeń. 
Wyścig został natychmiast zatrzymany
dalszy program w obwodzie Frantisek Bartos w Radvanicích został odwołany

Poniżej niepublikowany materiał. 
WLK548677_P1020079kopie.JPG

http://www.youtube.com/watch?v=80sRHzkyAcc Logo-full-HD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 motocykle naliczyłem, kierownik żółtego miał ogromne szczęście, pierwsze dwa na zakręcie wyglądają nieciekawie - hamowanie na krawężniku. Dwie osoby potrącone. :( Ciekaw jestem jaka tam była prędkość. Na filmie widać jak moto w 2 częściach przebywa kawał drogi.

 

Wyścigi wiążą się z ryzykiem, ale dziwi mnie to, że inni jadą dalej nie zważając na to co się stało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 motocykle naliczyłem, kierownik żółtego miał ogromne szczęście, pierwsze dwa na zakręcie wyglądają nieciekawie - hamowanie na krawężniku. Dwie osoby potrącone. :( Ciekaw jestem jaka tam była prędkość. Na filmie widać jak moto w 2 częściach przebywa kawał drogi.

 

Wyścigi wiążą się z ryzykiem, ale dziwi mnie to, że inni jadą dalej nie zważając na to co się stało. 

Takie są przepisy  że reszta jedzie dalej wiesz co by było gdyby wszyscy tam się zaczeli zatrzymywć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiliśmy , nie powinni na takiej drodze puszczać na raz wszystkich 600 tek. Bezpieczniej byłoby puszczać zawodników na czas. Z tego co mi wiadomo na tourist trophy tak nie robią. Szkoda chłopaka, przed chwilą machal do kibiców a za parę minut już nie żył.

dokładnie tak jak mówisz, sami czekaliśmy z niecierpliwością na tą klase i przed wyścigiem widzieliśmy że "tor" jest nieodpowiedni do tych motocykli... nikt nie wróżył tragedii, jak wiadomo wyścig wiąże się z ryzykiem ale moim zdaniem nie powinni wszyscy razem startować bo po prostu było za ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu za chwile Terlicko ... aż strach
słupy, domy, krawężniki ... adrenalina na maxa a ryzyko sto razy większe niż na torze
wczoraj kolega na słowacji wywinął takiego orła na pełnej p..... moto gruz, a ziom się otrzepał po paru koziołkach i spokojnie odjechał do domu odpocząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest przegląd trasy 4:14 miejsce wypadku.

 

Pamiętam wyścigi uliczne w Gliwicach-Sośnicy, już wtedy było strach się bać, a co to były wtedy za motocykle, same samoróbki.

Dzisiaj takie coś nie powinno być organizowane. Jak wyścigi to tylko tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są przepisy  że reszta jedzie dalej wiesz co by było gdyby wszyscy tam się zaczeli zatrzymywć

 

No tak, zrobiłby się bałagan na drodze i pewnie przyniósłby więcej szkód niż pożytku, ale w takim wypadku wyścig jest przerywany, czy co? 

Jak sprawa wygląda po takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra informacja.

Niestety dzisiaj podczas wyścigu w Ostravie - Radvanicach doszło do wypadku zmarł austryjak Peter Benderle

Motocyklista z dużą prędkością udezył w słup. Jego motocykl został odbity od przeszkody udezając kilku innych motocyklistów

 Pozostali poszkodowani; Pavel Zima, Zdenek Sedlak, Martin Roman, Skoupá Farmer; doznali ogólnych obrażeń. 

Wyścig został natychmiast zatrzymany

dalszy program w obwodzie Frantisek Bartos w Radvanicích został odwołany

Poniżej niepublikowany materiał. 

WLK548677_P1020079kopie.JPG

http://www.youtube.com/watch?v=80sRHzkyAcc Logo-full-HD.jpg

Tak czytam te twoje wypociny kolego i aż się postanowiłem zalogować, bo zdziwiło mnie, że nie wyzwałeś tego trupa od debili, idiotow pędzących na złamanie karku. Jak to masz w zwyczaju.

 

W ogóle tak czytając od kwartału to wasze forum mam wrażenie, że masz jakąś fobie Nie wiem, czy jakiś motocyklista zgwałcił Ci siostrę, zonę, matkę i kochankę. Jak byś u nas tak się odezwał o czyimś kumplu to byś zęby zbierał z ziemi. Poza tym masz chyba masz jeszcze jakiś inny problem bo jesteś niczym hiena cmentarna.... dziennie po kilka wypadków. Lecz się

 

Pozdro SCYZORYK

 

PS Szkoda człowieka, ale zabezpieczenie i służba ochrony jakoś tak niemrawo reagują, może wyścig był źle zabezpieczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te twoje wypociny kolego i aż się postanowiłem zalogować, bo zdziwiło mnie, że nie wyzwałeś tego trupa od debili, idiotow pędzących na złamanie karku. Jak to masz w zwyczaju.

 

W ogóle tak czytając od kwartału to wasze forum mam wrażenie, że masz jakąś fobie Nie wiem, czy jakiś motocyklista zgwałcił Ci siostrę, zonę, matkę i kochankę. Jak byś u nas tak się odezwał o czyimś kumplu to byś zęby zbierał z ziemi. Poza tym masz chyba masz jeszcze jakiś inny problem bo jesteś niczym hiena cmentarna.... dziennie po kilka wypadków. Lecz się

 

Pozdro SCYZORYK

 

PS Szkoda człowieka, ale zabezpieczenie i służba ochrony jakoś tak niemrawo reagują, może wyścig był źle zabezpieczony?

Bardzo sie ciesze, że potrafisz czytac(ze zrozumieniem niestety masz problem) natomiast pisząc - nie grzeszysz kulturą.

Jak widzisz tematyka troche inna - dotyczy zorganizowanych i 'zabezpieczonych' zawodów i zawodników

a nie zbieraniny gówniarzy z gimnazjum smigających po 'zakrętach" jak to u was "zbierających' zęby nazywacie? Treningiem?

Cóz z przykrościa oznajmie iz do lekarzy nie przyjmuja z powodu cudzych wypadków- mniemam jednak że z krainy której pochodzisz własnie tak to sie odbywa. 

Jeżeli dzięki informacjom, które publikuje uratuje choćby 1 osobe w tym sezonie to - Warto!

Nie pozdrawiam.

p.s. Co do fobi to az mi sie SCYZORYK w kieszeni otwiera na buractwo i dresiarstwo nie tylko na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te twoje wypociny kolego i aż się postanowiłem zalogować, bo zdziwiło mnie, że nie wyzwałeś tego trupa od debili, idiotow pędzących na złamanie karku. Jak to masz w zwyczaju.

 

W ogóle tak czytając od kwartału to wasze forum mam wrażenie, że masz jakąś fobie Nie wiem, czy jakiś motocyklista zgwałcił Ci siostrę, zonę, matkę i kochankę. Jak byś u nas tak się odezwał o czyimś kumplu to byś zęby zbierał z ziemi. Poza tym masz chyba masz jeszcze jakiś inny problem bo jesteś niczym hiena cmentarna.... dziennie po kilka wypadków. Lecz się

 

Pozdro SCYZORYK

 

PS Szkoda człowieka, ale zabezpieczenie i służba ochrony jakoś tak niemrawo reagują, może wyścig był źle zabezpieczony?

Ale weź se daj na wstrzymanie i czytaj ze zrozumieniem.Danviel po to jesteś administrator aby takie teksty od razu usuwać.

Wogóle co ty chłopie wiesz o tych wyścigach?Wiesz za ile był helikopter?byleś coś widziałeś na ilu wyścigach?A wiesz kiedy ostatnio tam polak wygrał?przecież to wyścigi uliczne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danviel po to jesteś administrator aby takie teksty od razu usuwać.

..przecież to wyścigi uliczne ...

Uwazam że jest to istotne ponieważ wiele osób czytających ten temat może miec mylne wrazenie w ocenie zaistniałej sytuacji (post pedzla)

Nie jestem zwolennikiem usuwania tresci które nalezy wyjasnić aby w przyszłości nie było podobnych sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zrobiłby się bałagan na drodze i pewnie przyniósłby więcej szkód niż pożytku, ale w takim wypadku wyścig jest przerywany, czy co? 

Jak sprawa wygląda po takiej sytuacji?

W zależności od tego jaka to kraksa zawodnicy dużo wcześniej kolorami flag dostają sygnał czy mają tylko zwolnić czy zjechać do boksów itp czyszczenie toru i jazda dalej to tak w skrócie  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jedzie ich czołowy zawodnik Indi ,ciekawy moment 3:51 obsługa nie zdążyła słup przestawić

Tu czoło które odjechało i jak kolega kolegę załatwił

A to jest ten chłopak [*] co nam machał.

http://www.czechroadracing.cz/article/article?content_id=8779

to dokonczyli te zawody po wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.