Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zamienniki tarcz hamulcowych


Kierownik

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje się, że mam jedną przednią tarczę krzywą, chyba załatwiłem ją w jakiejś kałuży :/ Viaderko domaga się więc zmiany...

 

Czy i jakie macie doświadczenia z zamiennikami tarcz hamulcowych różnych producentów? Chciałbym kupić nowe, nawet licząc się z ich mniejszą żywotnością, ale proste - czego nie gwarantuje mi zakup tarcz używanych na allegro. Prostowania, z oczywistych względów, nie biorę pod uwagę.

 

Póki co wygoglowałem sobie dość pozytywne opinie od chinkiej (?) firmie CNC (model tarcz ZC919) ale czekam na wasze doświadczenia w tej materii. Ktoś wymieniał może ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego iz mialem podobny problem z tarczami :angry:  ;) kupilem zamienniki Lucas TRW RAC  .Jak narazie jest ok. no ale przejechalem dopiero ponad tysiac 

km. tak ze narazie wypowiadac sie nie bede  ;) jedynie: typ tych talerzy widzialem  w sporo innych sprzetach .Mam nadzieje ze lepsze beda  od oryginalnych  :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam hiszpańskie zamienniki firmy NG. To naprawdę bardzo dobre jakościowo tarcze hamulcowe.

Generalnym dystrybutorem tych tarcz był kiedyś Olek Motocykle. Nie wiem, jak jest teraz, ale wyrwałem tam komplet w naprawdę korzystnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo EBC to szmelc, choć reklamują to jako dobrą markę. Nie słyszałem o problemach z zamiennikami, choć niska cena pewnie odzwierciedla niską jakość. Można zaoszczędzić wkładając stałe tarcze zamiast pływających (będzie działać). No i pamiętaj że im bardziej ,,wentylowana" jest tarcza, tym bardziej będzie giętka, a na żywotność bardzo duży wpływ mają klocki (ich rodzaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki mam NISSINy więc mam nadzieję, że po zmianie tarczy się "dotrą"... Bo jak nie, to będzie to kolejny - nie mały wydatek. Chyba spróbuję z tarczami NG, cena nie jest kosmiczna, EBC chyba sobie daruję, bo opinia turbo88 pokrywa się z tym co znajduję w internecie.

 

Swoją drogą, wymieniać tylko tę pogiętą tarczę - czy obie?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znajomek lata FJR mod.2002  od nowosci i obecnie na budziku ma okolo 230tys. Tarcze  jeszcze sa fabryczne.Dziwi mnie troche to ze sprzety sprowadzone z Wlich 

maja takie male przebiegi a mimo to przy niektorych tarcze itp. nadaja sie do wymiany  :huh: no chyba ze niektorzy lataja na zapieczonych zaciskach  :) to juz inna sprawa  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze pokrzywiły się tarcze i chyba dlatego wymieniał.Twój kolega pewnie nie hamuje(może podeszwami z butów), albo jest wybitnie uzdolniony jeżeli chodzi o użytkowanie hamulców, że osiąga takie wyniki ;)

Np. w Aprilii Caponord, którą posiadałem tarcze wyzionęły ducha w okolicach 50 tys.km.

Jak się okazało, był to taki standard w tym motocyklu.

Włoski motocykl, fajny, ale te ich włoskie hamulce zacnej marki takie c*ulate ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj poprzedni sprzet spint 955i ktorym nabilem 64tys.do czuasu jak poszedl do ludzi , a butami tez nie hamowalem.Tarcze w nim spokojnie wytrzymia jeszcze raz tyle jak nie wiecej.Tu np. masz  ponizej fotke jednej z tarcz z mojej  kawy  po przebiegu okolo 27tys.  Gdyby nie to ze sie wyszpotawily  :D  mozna by powiedziec ze sa 100% OK. :)

http://www.iv.pl/images/99105261691824343469.jpg

Edytowane przez Taurus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 53tys.km, też z Włoch i tez pewnie mocno podkręcony na liczniku, ale tarcze jesze mieszczą się w normie.

A wracając do tematu, to wymieniłeś już te tarcze? Jaką firmę wybrałes?

 

Grubość tarcz mam w normie, daleko im jeszcze do wymiany z powodu starcia. Myślę, że jeszcze kolejne 30 tys. km spokojnie bym na nich przejechał. A odpowiadając an Twoje pytanie: nie wymieniłem jeszcze tych tarcz, w między czasie zafundowałem sobie zmianę napędu, bo zębatka zdawcza już tego się domagała i teraz muszę chwilę "odczekać" aż wymienię tarcze. Ale celuję w producenta NG jako, że opinie są o tej firmie najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.