Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Potrzebna opinia na temat GSR 600


Radek47

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym wiedzieć jak najwięcej o tym motorku :)

 

http://allegro.pl/suzuki-gsr-600-25kw-a2-bandit-hornet-z750-i4225505097.html

 

- jaki przebieg jest optymalny do kupna tego motocykla ?

 

- po jakim przebiegu zaczynają się poważniejsze problemy ?

 

- jakie najczęstsze wady ? 

 

Jestem "początkującym" motocyklistą i szukam odpowiedniej maszyny dla siebie, ta mi się podoba i "spełnia " :P wymagania A2. 

Będzie to mój pierwszy prawdziwy motocykl, oraz będę nim chciał jeździć przez kilka lat :)

Nie martwcie się że to ma z około 98km. Jeździłem na większych Koniach :) i jakoś nie korciło mnie żeby puścić te wszystkie konie po betonie :)

 

Proszę was o opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem może byc malowana - naklejki nieznacznie poprzesuwane wzgledem oryginały,
Ska na zbiorniku takze powinna byc troche do tyłu.
Z Francuzami nalezy uwazac, sporo z nich trafia do PL po przygodzie i sa naprawiane
- nie neguje napraw (nie przekresla to motocykla.
Natomiast jezeli jest dobrze wykonana - klient powinien byc powiadomiony o takiej ewentualności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak.. po rozmowie z Panem:

 

Motocykl był sprowadzony lekkkko uszkodzony :P

był lekki szlif na lewej stronie, wymieniane dekle, niestandardowa kierownica i wgniotka jakaś była, na rączce po lewej stronie widać lekki szlif (tam gdzie pozłacane) :)

Pan który sprzedaje moto jest motocyklistą i handlarzem mówił że jeździł na nim i nie ma problemu, powiedział wszystko co było z nim robione :)

rama na pewno nie jest pęknięta! :)

 

Pytanie:

Czy dać sb spokój z tym moto ? czy może jeszcze przejedzie te 3-4 lata :) ? przebieg coś 20tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwignia zmiany biegów też jest akcesoryjna. Ale to żaden minus. Natomiast warto zajrzeć (o ile to nie będzie dużo roboty) pod te plastikowe szpetne pokrywy na chłodnicy. Na moje oko maskują porysowaną ramę w okolicach śruby mocującej silnik (wiem bo tak jest w mojej GSRce). Nic wielkiego tyle że brzydko wygląda. Ale dla kupującego punkt zaczepienia przy negocjacji ceny :) Obadaj też czy silnik się nie poci; skoro leżał i wymienili dekle to warto sprawdzić czy zrobili to porządnie. Koniecznie po przejażdżce bo sprzedawca może wytrzeć szmatką i "na zimno" będzie OK. Ramę obadaj dokładnie przy główce, to tam jest słaby punkt tej konstrukcji. Standardowo tez sprawdź tam czy ograniczniki skrętu nie są ruszone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i cenne informacje na temat GSR 600 :)

Nie mam jak sprawdzić tej GSR ;/ bo to 300km w jedną stronę, obok Kalisza ;/ 

Ostatnio znalazłem też niedaleko mojej miejscowości piękną czarną kawę z750 :) tylko bym musiał zablokować a podobno z tym też czasami są problemy ;/ bo może mi to nie przejść itd. itp. ;/ 

obok Krakowa jest też SV650S ładnie wygl. ładna cena i tylko 20tys km. 2008.r ale też trzeba blokować.

Takiego typowego moto zablokowanego na A2 nie ma w mojej okolicy ;/ a żeby jechać 300km żeby stwierdzić że rama została spawana... i nie wiadomo czy pęknie od wibracji....i czy jest prosta...

To z tego wynika że najlepiej kupić MT-07 z wersją 35kw z fabryki :P bo jednak chce motocykl który mnie nie zawiedzie przez 3 sezony :) i będzie miał kilka koników extra :P

bo lepiej mieć więcej i mądrze z nich korzystać niż mniej i znów zmieniać i szukać odpowiedniego motocykla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem MT-07 świetny do miasta, oczywiście skrętniejszy niż GSR, a nawet niż Gladius. Przyspieszenie nie gorsze od GSRa. Większa pojemność oczywiście wiele daje.

 

Należy pamiętać, że na kategorię A2 nie można prowadzić motocykla, jeśli obniżenie mocy będzie większe niż dwukrotność. Czyli 70kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.