Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

FJR 1300 - tylnia opona


Flavius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Po ostatnim dość zaskakującym odkryciu i po potwierdzeniu tego przez wybitnych specjalistów ( dziękuję Panowie  ;) ) nadszedł czas na wymianę tylniej gumy w mojej FJR-ce :/

Jakieś rady czego szukać ? na co zwracać uwagę ? 

Może ktoś ma jakieś sprawdzone rozwiązania ?

 

Za wszelakie sugestie i propozycję będę wdzięczny :)

 

Pozdrawiam Flavek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale części mam do sprzedania za pół ceny sklepowej metzelera z6 roadtec minimalnie zużyty. Z resztą taką chyba oponę miałeś. Do fjr raczej szukaj opony sportowo turystycznej, bo sportowa może zostać pożarta w 3 tys km w tak ciężkim moto jak fjr.

poszukuję niestety 180/55/17 :/

 

i tak jak mówisz szukam opony sportowo - turystycznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marża sklepu, DOT opony, poza tym Metzelerki Z8 wychodzą w dwóch wersjach - te nowsze  z oznaczeniem M/O i ulepszoną mieszanką. 

 

 

na co zwracać uwagę przy zakupie ? 

 

Czy są ślady zębów na bieżniku. Niektórzy w magazynach zamykają psy do pilnowania, a te jak się nudzą lubią coś sobie pogryźć  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz najtańszą nowa oponę.

http://allegro.pl/metzeler-roadtec-z6-180-55zr17-interact-dwuskladni-i4212466737.html

Oczywiście nie wierz w te pierdoły co sprzedający  pisze.Opona ślizga się w deszczu i przy niskiej temp.,słabo trzyma za to przebieg robi duży.W gorące dni jest całkiem ok.Za jakąś sensowna oponę musisz dać ok 500zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz wybór olbrzymi.Ja zakładam do fjr zazwyczaj michelin road 3 bo dobrze trzyma w deszczu i jak jest sucho w dodatku robi dobre przebiegi.Do takich moto opona idealna ale droga.

Moto waży więc np takiego zwykłego michelina pilot power 2CT zje w momencie.

Jak ktoś bardziej sportowy to road2 albo angel .Angel to można spokojnie nawet do litra w sporcie,też można zapodać michelin pilot power pure 2CT .Jak ktoś jeździ spokojnie to diablostradę.

Co jest wart road4 to bedzie wiadome za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeździ spokojnie to diablostradę.

Mogę to potwierdzić z całą odpowiedzialnością :)Przerabiałem te opony. Stosunek ceny do właściwości jezdnych jest naprawdę dobry, ale tak jak nfs napisał, do normalnej, lajtowej jazdy bez dziczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy coś takiego jak narazie :

 

http://allegro.pl/pirelli-diablo-strada-180-55-17-180-55r17-73w-2013-i4213700815.html

http://allegro.pl/metzeler-roadtec-z8-interact-180-55-17-180-55r17-i4213611350.html
http://allegro.pl/pirelli-angel-gt-180-55-17-180-55r17-73w-i4213611235.html

 

Troszkę sobie poczytałem na temat tych oponek i jakoś te metzelery do mnie chyba najbardziej przemawiają :)

 

Może ktoś ma jeszcze coś do zaproponowania ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel wystarczy w gxsxr1000 .Mam takiego ST za 545 z robotą tyle że dot 2012.

Metzelery to tylko me880 do choppera schodzą a te k1,2,3 to sporadycznie i rennsporty

No chyba że się coś szykuje to Dunlop D211 SLICK  :)  za 472 z robotą  jak najbardziej dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.