Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda cbr 125 2006r. Wyciek paliwa po odpaleniu


Adam Kędzierski

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam taki problem. Motocykl to Honda cbr 125 2006r.

Dziś chciałem ją odpalić i się na niej przejechać trochę póki pogoda sprzyja. Miała ciężko odpalić ale to akurat nie jest dziwne bo motocykl stał nieodpalany 3 miesiące. No i odpalił z trudem. Zaczęło lecieć paliwo z rurki pokazanej na zdjęciu strzałką(1).  Ona nie powinna być gdzieś podłączona ? np do miejsca oznaczonego strzałką(2). Tylko ta (2) to chyba filtr powietrza i tam raczej paliwo nie powinno przepływać.

Macie jakiś pomysł?

 

8zpvzs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze to dokładnie sprawdzić, ale wydaje mi się że ta rurka zawsze tak leżała i była własnie od odprowadzania tych małych ilości paliwa. Tylko czemu nagle z niej tak leci

ja tak kiedyś miałem w chinolu(jeżeli ta rurka idzie od gaźnika)jak mi cały czas na ssaniu chodził,wkręca się na obroty czy się dławi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puknij w gaźnik młotkiem i będzie ok. A tak serio to dekikutaśnie a jak nie pomoże to do mechanika.Sam nic nie zdziałasz jak widac a w najgorszym razie moto spalisz.Awaria jest prosta w naprawie więc się nie martw,no i zapytaj co ile zawory się ustawia w tym sprzęcie.

Rozumie że mówisz o wężyku przelewowym ?bo fota jest kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nic tu nie zdziałasz.Zapewniam że po ustawieniu zaworów i gaźnika będzie palił od strzała i lepiej się zbierał.Najbliżej masz chyba Tomek Motor Katowice.Rób co chcesz ale jak bym dzwonił i niech zabiera moto na busa.

Mam taką hondę często się tam olej i zawory ustawia.A z tego co piszesz masz go trochę rozregulowany.

To jak odpalasz to jest normalne mi tez tak pali.

Wężyk który idzie pod silnik jest to wężyk przelewowy.Mógł się zawiesić zaworek w gaźniku więc puknięcie może pomóc.Jednak nie wiadomo czy mówimy o tym samym a paliwo na gorącym silniku to nic fajnego,lepiej niech ktoś kumaty na to zerknie po co ryzykować.

Jak pierdoła to nikt normalny  Cię nie wykasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podparty zaworek iglicowy i poprostu stale przelewa Ci gaźnik - gaźnik do czyszczenia.
Wyjmij gaźnik, odkręc pokrywe komory pływakowej, zdemontuj pływak z zaworkiem iglicowym wyjmując jego os.
może byc i tak że gumka zaworka iglicowego sie wyrobiła wtedy nalezy go wymienić.
Możemy tu gdybac co jest grane, jezeli sie nie rozbierze to może byc wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę filtru powietrza.

Odpinasz tylne siodełko,od jego strony jest imbus wykręcasz go,zdejmujesz siodełko kierowcy,śrubami bak,odpinasz wężyki,demontujesz obudowę z filtrem

http://125cbrevolution.free.fr/mecanique/pinpin/Image9.jpg

Najpierw zrób jeszcze raz lepsze zdjęcia pokazując gdzie masz wyciek paliwa.

http://chomikuj.pl/Raftheripper/Motocykle/Honda_CBR_125R_Owners_Manual,1623521263.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w gpz. Identyczna sprawa. Możesz nawet mój taki sam temat na forum znaleźć. Zablokował Ci się zaworek w gazniku i przelewa. Trzeba wymienić zaworki. Albo nie masz filtra paliwa i zatankowales jakiś syf i Ci się zaworek zablokował. Tania sprawa. Każ sobie dac stare zaworki po wymianie bo mnie oszukali nie wymienili tylko wyczyścili i problem się powtarzał. Chyba że pójdziesz do kogoś sprawdzonego. Oczywiście to może być u Ciebie coś innego, ale wygląda sprawa 100& identycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.