Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jak działa MSC w porównaniu z ABS


zibik

Rekomendowane odpowiedzi

Po wprowadzeniu poduszek powietrznych w autach jakoś nie zauważyłem masowego rozbijania się ludzi na słupach, drzewach czy murach...

z MSC będzie tak samo... motoryzacyjna ewolucja - lvl up ;)

Akurat złe porównanie, tak samo samochód, nietrafione. zauważ ze motocykl ma 2 koła więc troszeczke inne prawa fizyki podczas jazdy.

Podpisze sie pod tym co napisał Wicher. Wg mnie im wiecej elektroniki w motocyklu/aucie to tak naprawde gorszy kierowca,

bo pomimo wyreczania elektroniki w penwych sytuacjach tak naprawde

ten kierowca zostaje "goły" i pozbawiony umiejetnosci radzenia sobie w sytuacji w której elektronika zawiedzie.

Np na oblodzonym łuku nie pomoze Ci ani abs ani ESP = witaj rowie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego? :huh:;)

 

68841088596422462773.jpg

 

Oczywiscie to jest Zart   :)   :)   :)

 

 

Hłe Hłe Hłe...ale śmieszne  :P  :D . Jakoś nie umiem skojarzyć z czego to to jest zrobione i jaki ma silnik...Jeśli wiesz to oświeć mnie proszę...

 

 

.............

 

Ad post #25 - Dla mnie moto ma jechać a nie wyglądać, wsio rawno czy prymitywne czy nowoczesne. O ile mi wiadomo to Victory bardziej wygląda niż jedzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hłe Hłe Hłe...ale śmieszne  :P  :D . Jakoś nie umiem skojarzyć z czego to to jest zrobione i jaki ma silnik...Jeśli wiesz to oświeć mnie proszę...

No wiec do tego super cuda. :D
Jesli mnie pamiec nie myli to rama i kola sa z Hondy CB450.Silnik to jedno cylindrowy 
diesel o poj.300ccm i mocy 6.7 kM przewaznie stosowany w pompach do brudnej wody,
po naszymu  do szamba :P . Sprzet nalezy do Goscia zamieszkalego w Norwegi ktory
przynajmniej 2 razy w roku przyjezdza na zloty motocykli z silnikiem diesel  organizowane w niemczech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to dla tego nie mogłem się dopatrzyć cóż to za silnik zastosowano w tej wydumce...W naszych warunkach gdybym miał zastosować diesla w moto to pewnie użył bym z zagęszczarki do podłoża. Są tam wspaniałe małe dieselki z rozrusznikiem. Czopka dało by radę napędzić, ale ze względu na stosunkowo małą moc do innych moto raczej by nie podeszły. Diesel byłby idealnym silnikiem który nie tylko mało by palił ale chodził by nie tylko bez elektroniki ale nawet bez elektryki czym by przebił wszystkie silniki benzynowe...Tylko ta moc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No wiec do tego super cuda. :D
Jesli mnie pamiec nie myli to rama i kola sa z Hondy CB450.Silnik to jedno cylindrowy 
diesel o poj.300ccm i mocy 6.7 kM przewaznie stosowany w pompach do brudnej wody,
po naszymu  do szamba :P . Sprzet nalezy do Goscia zamieszkalego w Norwegi ktory
przynajmniej 2 razy w roku przyjezdza na zloty motocykli z silnikiem diesel  organizowane w niemczech.

 

rama i koła sa z gsx400

suzuki_gsx_400_f_katana_1981_1.jpg

Reszta pewnie jakis uniwersalny silnik zageszczarkowy.

Chodzi mi po głowie pomysł budowy na starej ramie z gpz 1000rx motocykla z silnikiem smarta 800cdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danvield - wiesz może jak wygląda kwestia rejestracji takiego moto? Osobiście chodzi mi po głowie budowa trajki z silnikiem a raczej całym napędem z Pontiacka Transsporta (3.8l). Jeszcze nie obczaiłem przepisów czy będą wymagać np zaświadczenia o uprawnieniach spawacza który będzie spawał ramę (a takich nie mam)  oraz jakie będą badania użytych podzespołów zaadaptowanych z samochodu i motocykli oraz samej ramy. Jeśli wygram batalię z żoną o auto którym i tak nie jeżdżę to nie chciał bym się władować w koszta budowy wynalazka jeśli nie dało by rady jeździć nim po drogach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.