Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ciekawe miejsca do odwiedzenia


Marek-J-bie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zna ktoś jakie godne uwagi ruiny w okolicach Pszczyny-Katowic ? 

Oczywiście takie które jeszcze nie zostały doszczętnie zniszczone.

Osobiście polecam opuszczony szpital miejski Stalowni w Bielsku oraz hotel Magnus który również tam sie znajduje. 

 

Kozubnik - opuszczony kurort wypoczynkowy niedalego góry Żar i tych okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

159.jpg

Jest już aplikacja z ciekawymi miejscami dla motocyklistów - po odpaleniu pobierana jest nasza pozycja z sieci GSM lub GPS jak jest włączony i pokazywane wszystkie miejsca w pobliżu naszej lokalizacji - przechodząc na kolejne strony wyświetlane są coraz odleglejsze miejsca i odległość od nich w kilometrach - można znaleźć miejscówke na krótki lub dłuższy wypad, a po przyjechaniu na miejsce jeszcze sprawdzić czy w okolicy nie ma fajnych miejsc do odwiedzenia  :) Myśle że przyda się podczas weekendowych wypadów :)

APLIKACJE MOŻNA POBRAĆ STĄD :)

 

Będe wdzięczny za dodawanie ocen w sklepie google play - najlepiej pozytywnych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

159.jpg

Jest już aplikacja z ciekawymi miejscami dla motocyklistów - po odpaleniu pobierana jest nasza pozycja z sieci GSM lub GPS jak jest włączony i pokazywane wszystkie miejsca w pobliżu naszej lokalizacji - przechodząc na kolejne strony wyświetlane są coraz odleglejsze miejsca i odległość od nich w kilometrach - można znaleźć miejscówke na krótki lub dłuższy wypad, a po przyjechaniu na miejsce jeszcze sprawdzić czy w okolicy nie ma fajnych miejsc do odwiedzenia  :) Myśle że przyda się podczas weekendowych wypadów :)

APLIKACJE MOŻNA POBRAĆ STĄD :)

 

Będe wdzięczny za dodawanie ocen w sklepie google play - najlepiej pozytywnych :P

Fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakie godne uwagi ruiny w okolicach Pszczyny-Katowic ? 

Oczywiście takie które jeszcze nie zostały doszczętnie zniszczone.

Osobiście polecam opuszczony szpital miejski Stalowni w Bielsku oraz hotel Magnus który również tam sie znajduje. 

 

Polecam cementownie koło Będzina :

100_1088_fhdr.jpg

100_1019_fhdr.jpg

 

100_1041_fhdr.jpg

 

100_1086_fhdr.jpg

 

100_1058_fhdr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Żar - fajne widoki + można zarezerwować termin na zwiedzanie elektrowni.

Oravsky Hrad (Zamek Orawski) - polecam pozwiedzać, dojazd od naszej strony jest bardzo fajny, dużo winkli, po drodze fajne miasteczko Namestovo, które leży nad jeziorem. Zamek leży na skale co daje mega efekt i widać go z większej odległości. Jedyna uwaga: radzę nie przekraczać ograniczeń prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też można mandat dostac za przekroczenie prędkości. Czemu wszyscy tak ostrzegają przed Czechami? Stoja tam na każdym rogu czy jak? To musiałem miec duzo szczęścia, ostatnio misiów nie trafiłem. A moze taryfikator cholernie wysoki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Słowacji są Słowacy ;) Poza tym mają zamontowane prędkościomierze w miasteczkach: przejeżdżasz i tylko pokazuje prędkość, a za miejscowością lub pod koniec stoi patrol i tylko zatrzymuje auta, bo z radia dostają info: kto i o ile przekroczył. W PL to przynajmniej można swój wyczyn zobaczyć.

Chodzi o taryfikator, mandaty mają mega wysokie, mój kolega z własnej głupoty jechał za szybko w terenie zabudowanym i dostał....2800zł, dodatkowo u nas jesteś się w stanie dogadać odnośnie mandatu to tam niestety nie. 

 

PODOBNO (nie wiem bo się z tym nie spotkałem) to Czesi są podobni, mogą dopieprzyć się do wszystkiego i z takim nie dojdziesz do porozumienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak właśnie jechałem w zeszłym roku do Zamku Orawskiego, zapomniałem że tam mają euro.... dopiero po przekroczeniu granicy i przejechaniu kilkunastu kilometrów zrozumiałem o co chodzi: NIKT nikogo nie wyprzedzał, ograniczenie do 50 to miałem na liczniku max 49, a Ci którzy wyprzedzali w miejscowościach to szybko byli haltowani przez patrole.  

Fakt byłem samochodem to i łatwiej trzymać takie tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.