Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha FZS 600 Fazer- oświetlenie


marian65

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z nadchodzącą jesienią pomału przesiadam się z R1 na Faziego. Jak zapewne wszystkim wiadomo Fazerki z 2003r mimo że mają dwa reflektorki nie słyną z dobrego oświetlenia. Seryjnie świeci tylko jeden jako światło mijania. Poprzedni właściciel obie świeczki zmostkował  żeby świeciły równocześnie ( o dziwo wcale nie jest jaśniej), pytanie tylko czy jest to legalne? Przez wrodzone lenistwo nie sprawdziłem czy w moim Fazerku są żarówki halogenowe, ale jeśli nie to czy istnieje możliwość wymiany zwykłych żarówek na halogeny i czy nie wypalą one kloszy? Hmm, a może by tak ksenony... Czy ktoś usprawniał już światła w tym moto? Doradźcie cuś mądrego bo w taką pogodę g..no widzę a ostatnio myślenie mnie boli ... :(:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w 2003 wszystkie już miały światła halogenowe. Ewentualnie możesz zregenerować odbłyśnik lub dokupić akcesoryjne, np. p. mgielne

Sorry za lenistwo ale zbyt przemarzłem dzisiaj aby łazić do garażu i grzebać przy moto. Odbłyśniki w reflektorach przez klosz nie mają żadnych ciemnych przebarwień. Mimo to lampy świecą na żółto i widoczność przy nich w porównaniu ze ścigiem jest żałosna zwłaszcza w kiepską pogodę. Jutro sprawdzę moc żarówek. Syn przywlókł do domu przetwornicę wraz z żarówką ksenonową (H1 8 coś tam) świeci to to rewelacyjnie niebieskim światłem, niemniej wydaje mi się że nadaje się tylko do reflektorów soczewkowych takich o gładkich kloszach bo mogą oślepiać innych uczestników ruchu- czy się mylę?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem w moim poprzednim mopliku Triumph sprint st 955i Xenon i jak w drodze tak i na przegladzie nikt sie nie doczepial do nich.

Zalezy od samego wlasciwego ustawienia reflektorow. Jesli juz zdecydujesz sie na Xenon polecam  4000K-4300K najwieksza widocznosc daja.Ponizej

4000K swieca zolto a powyzej 4300K niebiesko.Do oka super ,ale w praktyce w deszcz nie wspomne o mgle byla totalna  katastrofa przynajmniej w moim przypadku.

Czy bylem zadowolony z xenona ? W 100% bylem zadowolony,lepiej nie moglo byc!

http://www.hqlights.nu/image/data/HQLights/hid_xenon_colors_HQL.jpg

Ps .Moj Trupek nie mial soczewek tylko zwykle szklane klosze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon od 3-5k swieci w miare na bialo, wieksze wartosci swieca na niebiesko/fioletowo,co przy deszczowej pogodzie,daje znikoma widocznosc,kolega ma w moto xenon i bardzo sobie chwali,widzi wiecej niz na zwyklych zarowkach ( Honda VFR). I tak jak pisze Taurus, swiatla wyregulowac jak najbardziej w dol,ale na tyle,zeby i cieszyc sie oswietlona droga,zeby nie oslepiac innnych uczestnikow ruchu.

tabela.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę polecić to zainwestuj w żarówki , które nazywają się chyba  Philips H1 X-treme Vision+100%

Po zmianie na w/w żarówki widoczność w mojej Bandytce  bardzo się polepszyła i na prawdę jest super .

Miałem już parę razy okazję przetestować i efekt jest piorunujący :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę polecić to zainwestuj w żarówki , które nazywają się chyba  Philips H1 X-treme Vision+100%

Po zmianie na w/w żarówki widoczność w mojej Bandytce  bardzo się polepszyła i na prawdę jest super .

Miałem już parę razy okazję przetestować i efekt jest piorunujący :)

Wlasnie chce zmienic w mopliku seryjne H4 na cos lepszego,jestem ciekaw czy ten Philips to faktycznie zloty srodek na super oswietlenie  ;)

Ps.Znalazlem jeszcze cos podobnego do Philips-a / Osram-2  H1-H4  P43t Night Breaker Plus NBP +90% Licht

 

                                                                      Zwykle

Night_Breaker-005L.jpg

 

                                                                 Night Breaker Plus   

Night_Breaker-006L.jpg

Edytowane przez Taurus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim fazerku tyle że z 99r. również miałem problem z oświetleniem, zwyczajnie było za słabe. Po pierwsze przepłukałem wnętrze klosza wodą z octem, różnica kolosalna, odbłyśnik był bardzo zanieczyszczony wręcz żółty. Na stałe świecą mi obie lampy,szału nie ma ale i tak jest lepiej niż na jednej lampce.

Muszę spróbować jeszcze lepszych żarówek np. Philips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku sezonu wymieniłem na Osram Night Racer wg. producenta +90%, dają ładne białe jasne światło. Póki co jestem zadowolony i jestem ciekaw ile wytrzyma. Kiedyś w aucie nałogowo zacząłem stosować Xtreme Visiony i jedynie pierwszy komplet długo wytrzymał kolejne bardzo szybko padały (dystans przejechany zbliżony, reflektory był ok). Może po osramkach spróbuje Philipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalem sie skusic na te super Philips , i  oczywiscie juz sa zalozone.

Efekt ? hmm, nic dodac i nic ujac.Jesli jeszcze beda sie tak dlugo trzymac jak 

jest napisane na opakowaniu  to lepiej nie mze byc.No ale 

zobaczymy jak bedzie w praktyce.

 

 Przed  zabiegem  :(

.93382378862660892501.jpg

 

 

 W trakcie zabiegu  :) lewa po wymianie.

 19154212889262529759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.