Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Energochłonna jeszcze raz... - Ostrężnik 31.07.2013r.


CzaCza.

Rekomendowane odpowiedzi

Najprościej po prostu będzie trochę zwolnić. Nie realnym jest usunąć, czy zamienić wszystkie przeszkody, które są zagrożeniem.

O ile mi wiadomo to bariery mają chronić użytkowników dróg a nie im zagrażać...Obecnie będzie wdrażany nowy ,,oszczędnościowy'' pomysł na bariery które mają być zbudowane z rozpiętychna słupkach stalowych lin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to bariery mają chronić użytkowników dróg a nie im zagrażać...Obecnie będzie wdrażany nowy ,,oszczędnościowy'' pomysł na bariery które mają być zbudowane z rozpiętychna słupkach stalowych lin...

Gdzieś juz sa te liny - teraz nie bedzie gilotyny tylko szatkownica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to bariery mają chronić użytkowników dróg a nie im zagrażać...Obecnie będzie wdrażany nowy ,,oszczędnościowy'' pomysł na bariery które mają być zbudowane z rozpiętychna słupkach stalowych lin...

 

sam już to "cudo" widziałem kilkakrotnie... Strach polecieć po tej barierze "ochronnej" samochodem a co dopiero motocyklem.

Widziałem na autostradzie A1 tuż przed Gdańskiem, na "sterej 4" (DK4) w okolicach Tarnowa. Jeszcze w jednym miejscu je widziałem ale nie mogę sobie teraz przypomnieć...

 

Na filmiku od IRO są pokazane bariery w których linka idzie od środka jezdni więc auto może się po niej "ślizgać"

W Polsce są montowane bariery w których linka idzie przez środek słupka.

 

http://foto.scigacz.pl/cache/imgs/_w750/gallery/aktualnosci/Energochlonne_bariery_linowe_szybka_estetyczna_smierc/bariera_liniowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to bariery mają chronić użytkowników dróg a nie im zagrażać...Obecnie będzie wdrażany nowy ,,oszczędnościowy'' pomysł na bariery które mają być zbudowane z rozpiętychna słupkach stalowych lin...

Ja bym powiedział, że użytkowników samochodów, bo kiedy je projektowany to po Polsce jeździło kilka Jawek i Etli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze barierki niż czołówka z innym pojazdem - mniej osób zostaje poszkodowanych.
Złotego środka nie ma i UWAGA nie będzie.
Skończcie przeżywać jak "żaba okres", że raz ręka raz noga, bo przed dziewczynami zgrywacie twardzieli i sami im wmawiacie jakie to niebezpieczne.

Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze barierki niż czołówka z innym pojazdem - mniej osób zostaje poszkodowanych.

Złotego środka nie ma i UWAGA nie będzie.

Skończcie przeżywać jak "żaba okres", że raz ręka raz noga, bo przed dziewczynami zgrywacie twardzieli i sami im wmawiacie jakie to niebezpieczne.

Pozdrawiam

 

Złotego środka masz rację nie będzie- nie wszystkie barierki zostaną wymienione na "bezpieczne". Naprawde zaje&^scie by było jak by powymieniali tylko te na "zakrętach" i drogach częściej uczęszczanych przez motocyklistów... Ciekaw jestem co Ty byś powiedział jak by w przypadku głupiego szlifu urwało Tobie rękę lub nogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym kraju na każdym kroku widać hipokryzję władz. Z jednej strony niebezpieczne drogi, brak chodników, kładek dla pieszych a z drugiej coraz bardziej restrykcyjne przepisy, fotoradary a nawet liny wzdłuż drogi zagrażające życiu użytkowników dróg do których przecież należymy. Niestety władze nie tylko na naszym bezpieczeństwie oszczędzają, ale wręcz muszą zarobić...Nas motocyklistów zakwalifikowano już dawno jako grupę wysokiego ryzyka i wyrobiono nam w społeczeństwie opinię debili po to aby każdy wypadek w którym uczestniczymy zwalić na naszą głupotę i brawurę i po to aby nasz głos w społeczeństwie się nie liczył.Sami niestety nic nie zwojujemy, a na poparcie puszkarzy dzięki opinii jaką nam stworzono w mediach nie mamy co liczyć... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.