Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zamek błyskawiczny spinający kurtkę i spodnie - szukam


Anasazi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam problem :

 

Posiadam letnią kurtkę Probiker PR09 i materiałowe spodnie Freestar. Kurtka ma zamek błyskawiczny, spodnie nie. Szukam 'drugiej' połówki zamka, którą wszyłbym do spodni i mógł spinać całość, bo kurtka jest krótka i przy większych prędkościach i pochyleniu nery mi widać ;)

 

Oryginalnie do kurtki była druga połówka zamka ale ją przez głupotę wywaliłem wraz z jakąś przesyłką (nie pytajcie...).

 

Kumpel mówi, że Modeka dodaje do swoich ciuchów taki zamek więc może komuś leży nieużywany? 

 

Krótki będzie uniwersalny, ale np długi zamek musiałby mieć długość kurtki rozmiar 50 lub lepiej 48.

 

Jakby ktoś coś wiedział/walało mu się niepotrzebne, to chętnie przygarnę z zamian za coś złocistego w szkle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przerabiałem temat zamków i powiem Ci, że znaleźć drugą połówkę jakiegoś nołnejmowego zamka to szukanie igły w stogu siana. Bezpieczniej będzie kupić komplet i wszyć w spodnie i kurtkę. Większość markowych producentów używa zamków firmy YKK, która jest bardzo często podrabiana. Firma "probiker" według mnie ma jakieś zamki bez nazwy, a jeżeli jest napis YKK to raczej podróbka. Musiałbyś przymierzyć zamki z innym producentem w jakimś sklepie, żeby sprawdzić czy pasują. Ostatnio załatwiałem pewnej osobie oryginalne zamki YKK i się zdziwiłem, że nie pasują do tych od firmy Richa, mimo że w opisach swoich produktów mają informację, że z takowych korzystają.

 

Mam dojście do oryginałów, jak coś mogę załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przerabiałem temat zamków i powiem Ci, że znaleźć drugą połówkę jakiegoś nołnejmowego zamka to szukanie igły w stogu siana. Bezpieczniej będzie kupić komplet i wszyć w spodnie i kurtkę. Większość markowych producentów używa zamków firmy YKK, która jest bardzo często podrabiana. Firma "probiker" według mnie ma jakieś zamki bez nazwy, a jeżeli jest napis YKK to raczej podróbka. Musiałbyś przymierzyć zamki z innym producentem w jakimś sklepie, żeby sprawdzić czy pasują. Ostatnio załatwiałem pewnej osobie oryginalne zamki YKK i się zdziwiłem, że nie pasują do tych od firmy Richa, mimo że w opisach swoich produktów mają informację, że z takowych korzystają.

 

Mam dojście do oryginałów, jak coś mogę załatwić.

Ja też kiedyś szukałem i zaszedłem do kaletnika w Gliwicach. Pytał do czego to, pokiwał głową, wyciągnął parę i żaden nie pasował. Powiedział, że te motocyklowe o jakieś nietypowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś szukałem i zaszedłem do kaletnika w Gliwicach. Pytał do czego to, pokiwał głową, wyciągnął parę i żaden nie pasował. Powiedział, że te motocyklowe o jakieś nietypowe.

Wywalić jeden i drugi . Wszyć dwa nowe i git. Krawiec za to wielkiej kasy nie weżmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wywalać, interesuje mnie jedynie dobranie 'drugiej' połówki do tamtego zamka. Jeszcze coś pokombinuję, mam pewien pomysł. Louis sprzedaje komplety zamków -adapterów. Takich przejściówek, z kurtki np rozmiar 50 na spodnie rozmiar 52. Może to podejdzie ;)

 

http://www.louis-motocykle.pl/zamek-blyskawiczny-do-spinania-ubran,p,46391

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba kilka takich zamków z różnych kompletów ciuchów, ale nie jestem pewien na 100%.

Jutro poszperam, bo nie chcę niczego obiecywać.

Jak znajdę coś, to dam znać.

Najwyżej sobie podskoczysz i przymierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.